פעם, כלי רכב שימשו אותנו בעיקר לנסיעה ממקום למקום, ואם היינו רוצים ליהנות בזמן הנסיעה מחוויה נוספת, אז מה שעמד לרשותנו זה רדיו
ולימים היינו יכולים ליהנות מרדיו טייפ, כזה שהיינו יכולים לשמוע בו קלטות.

כלי רכב אומנם עדיין משמשים אותנו לנסיעה ממקום למקום, אך היום אנחנו כבר מתייחסים אליהם אחרת. היום הם משמשים אותנו, במובנים רבים, כמשרד נייד. אנחנו נוסעים לעבודה, מהעבודה, או בין פגישה לפגישה, ואנחנו לא רוצים להפסיק להיות מחוברים לכל מה שמתרחש בעבודה, בין אם זה במשרד עצמו ובין אם בקשר עם לקוחות, ספקים וכדומה.

אך מעבר לכך, הרכב משמש אותנו גם לצרכים רבים אחרים שמחייבים אותנו להתקין בו גדג'טים שונים, כאלה שהופכים את הנסיעה להרבה יותר נוחה, הרבה יותר בטוחה ומעניינת. זה לא משנה אם אנחנו משתמשים בו לצורך הסעת ילדים, טיולים, בילויים או כל דבר אחר. ישנם מספיק אמצעים ואלמנטים שאנחנו יכולים להתקין ברכב בשביל להפוך כך נסיעה, קצרה כארוכה, לנסיעה חווייתית ומהנה.

לפני שנציג כאן מספר גדג'טים שאנחנו יכולים להתקין ברכב, חשוב להדגיש שלוש נקודות משמעותיות בהקשר זה:
הנקודה הראשונה, אם אנחנו בוחרים להתקין גדג'טים לרכב, אנחנו צריכים לזכור, ביטוח חובה לרכב רגיל לא מכסה אותם. לכן חשוב שאנחנו נעשה ביטוח רכב מקיף איכותי ומלא אשר יכסה את כל הגדג'טים וכך אם חס וחלילה פורצים לרכב וגונבים אותם, אנחנו מכוסים. אנחנו יכולים למצוא מגוון ביטוחים מקיפים שיענו על הצרכים שלנו.

הנקודה השנייה, אנחנו יכולים למצוא מגוון גדג'טים לרכב, בין אם זה בחנויות שמוכרות ציוד לרכב ובין אם זה בחנויות שמוכרות גדג'טים מסוגים שונים, אתרי אינטרנט ועוד. בכל אחד מהמקומות אנחנו יכולים לבחור את מה שמתאים לנו.

הנקודה השלישית, מומלץ שנקרא על הגדג'טים השונים בטרם אנחנו בוחרים לרכוש גדג'ט כזה או אחר, זאת על מנת שנוכל לדעת מה מתאים, מה יכול לעזור, מה ישרת אותנו יותר ורק אז נרכוש את מה שנראה לנו נכון.

אילו גדג'טים אנחנו יכולים להתקין ברכב
מצלמה דו כיוונית – מדובר על מצלמה ייחודית שאנחנו יכולים להתקין על גבי מתקן המראה או על גבי חלקה הפנימי של שמשת הרכב הקדמית. מצלמה זו מאפשרת לנו לתעד מה מתרחש בתוך הרכב ומחוצה לו. המטרה היא לא בשביל שנעשה סלפי או משהו כזה, אלא אם המשטרה טוענת נגדנו שביצענו עבירת תנועה או שמא היינו מעורבים בתאונה, אז יש לנו צילום מהמצלמה שמתעדת בדיוק מה היה. המצלמות כוללות היום איכות צילום גבוהה מאוד (FULL HD), וכרטיס זיכרון איכותי.

מטען ארבע יציאות – מטען לפלאפון זה כבר משהו שקיים כמעט בכל רכב חדש היום. מטען ארבע יציאות מאפשר גם למי שאיננוו יושב מקדימה להטעין את הפלאפון שלו. מדובר על מטען מיוחד שמגיע עד למושב האחורי ומאפשר למי שיושב בו להשתמש בו בצורה נוחה ובטוחה.

מתאם AUX בלוטוס – מתאם מיוחד שמאפשר לכל ג'דגט עם יציאת AUX להתחבר אל המתאם ובצורה כזו, אין צורך להשתמש בכבלים, פשוט מתחברים ואפשר להשתמש במתאם בצורה פשוטה ונוחה. זה אידיאלי, למשל, עבור מכשירי מוזיקה חיצוניים.

דיבורית בלוטוס לרכב – כידוע, אסור לנו היום להחזיק מכשיר סלולר ביד בזמן שאנחנו נוהגים. אך ישנן דרכים אחרות בהן אנחנו יכולים להשתמש בשביל לנהל שיחות בסלולר בצורה נוחה, פשוטה ובטוחה. אחת הדרכים היא באמצעות דיבורית בלוטוס ללא התקנה. מתקנים את הדיבורית על מגן השמש, מחברים את המכשיר לדיבורית, וכך אנחנו יכולים לנהל כל שיחה שאנחנו רוצים, מתי שאנחנו רוצים, בלי שנעבור על החוק.

מודם סלולרי לרכב – גולת הכותרת של עולם הגדג'טים היום. במקום להשתמש ברשת של חברת הסלולר, אנחנו יכולים להשתמש בסטיק מיוחד שמפעיל מודם סלולר ברכב והופך אותו באחת לרכב חכם. כל הנוסעים יכולים להשתמש על אותו מודם וכך הם יכולים לגלוש בסלולר שלהם ללא הפרעה.

כמו שניתן לראות, אפשר למצוא גדג'טים איכותיים ויוקרתיים לרכב. על מנת שנוכל ליהנות מהם, מומלץ מאוד לא להסתפק רק בפוליסת ביטוח חובה לרכב שאיננה מכסה אותם אלא לעשות גם ביטוח מקיף לרכב וכן אנחנו מגנים על הרכישה שלנו.