אם בעבר נהגנו להשקיע באגרות ברכה מצוירות עם בול ומיקוד, הרי שבשנים האחרונות עם התקדמות הטכנולוגיה והתמעטות הזמן הפנוי, אנו עדים לתופעה הפוכה. את מקומם של כרטיסי הברכה תופסות במקרה הטוב הודעות ה SMS ההמוניות ויש המגדילים לעשות – younameit16412או אולי מקטינים לעשות – ופשוט משאירים סטטוס בפייסבוק או ציוץ בטויטר בנוסח "חג שמחחחחח לכולםםםםם". ויאללה לארוחת החג

 לאלו שעוד לא עברו לאופציה האחרונה ועדיין נמצאים בשלב הודעת SMS הקבוצתית, יש כעת אפשרות לעשותה מעט יותר אישית וידידותית: אפליקציית סמארטפון חדשה מתוצרת כחול לבן, תדאג שכל אחד מנמעני ההודעה יקבל אותה כאישית עבורו.

האפליקציה נקראת YouNameIt ויש מאחוריה רעיון מצוין: בכל מקום בהודעה ניתן לשבץ שדה: שם פרטי להודעות בעלי גוון חברי ושם משפחה להודעות יותר רשמיות. האפליקציה תדאג להחליף את השדה ששיבצנו בשם הנמען כפי שהוא מופיע ברשימת אנשי הקשר בטלפון בעת שליחת ההודעה. זאת, עבור כל אחד מהנמענים שנבחרו להודעה. מכניסים שדה, מקבלים שמות. זהו. והכל, בלחיצת כפתור אחת.

וכך במקום לכתוב משהו כללי ומנוכר כמו "חג שמח ! שתהיה לך חופשה נעימה. ממני, אורי". נוכל לכתוב "חג שמח [שם פרטי] ! שתהיה לך חופשה נעימה. ממני, אורי" ו YouNameIt תעשה את כל השאר: הנמען עוז יראה את ההודעה כך "חג שמח עוז ! שתהיה לך חופשה נעימה. ממני, אורי", הנמענת ליאת תקבל גם היא הודעה אישית בזו הלשון "חג שמח ליאת ! שתהיה לך חופשה נעימה. ממני, אורי" וכן הלאה לכל הנמענים שנבחרו, והכל, בלחיצת כפתור אחת. רק שימו לב לא להתבלבל בנוסח הכתיבה ולפנות בלשון זכר או נקבה כאשר יש נמענים משני המינים... שלא יהיו פדיחות. בכל מקרה, יש מסך לצפיה מקדימה שנועד למנוע טעויות ולאפשר עריכה נוספת עבור נמענים באופן פרטני.

אגב, במקום להקליד בכל פעם את שמכם בסוף ההודעה, ניתן לשבץ באמצעות האפליקציה גם חתימה אישית בלחיצת כפתור. השימוש באפליקציה זו חוסך זמן רב והוא נוח וידידותי ביותר ולא מן הנמנע ש You Name Itתהפוך במהרה לתוכנת ה SMS הקבועה שלכם, במקום התוכנה של המכשיר. 

על הרעיון חתום מולי פלד, עובד במשרד ממשלתי בתחום המחשוב ועל הביצוע רועי סגיב, שהינו מפתח אפליקציות לסמארטפון. גם שרית, אשתו של רועי, תרמה את חלקה בשלב העיצוב. האפליקציה זמינה להורדה מחנות האפליקציות של גוגל ללא תשלום, בשלב זה עבור מכשירים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד. עד החג הבא מבטיחים השלושה כי גם מחזיקי האייפון יוכלו ליהנות ממנה.

לאנדרואיד Younameit  אפליקציית

מחיר: חינם

מועד עליה / עדכון:6  באפריל 2012

דרישת מינימום: אנדרואיד 2.1 ומעלה

לינק ישיר להורדה

תמונה: מתוך עמוד האפליקציה באנדרואיד מרקט