מחפשים אוכל טבעוני? מעל 2,500 מנות טבעוניות מגוונות באפליקציית הסמרטפון Go Vegan, המאפשרת לאתר מנות טבעוניות במסעדות ובבתי הקפה ברחבי הארץ, בהתאם למיקום המשתמשvegan18213
אתם מסתובבים בתל-אביב, בא לכם פיצה - אבל איפה מגישים פיצה טבעונית ? תקף אתכם קרייבינג לגלידה בביקור משפחתי בירושלים ? יש לכם פגישה ברעננה ואתם גוועים ברעב - גולאש סייטן יעשה את העבודה ? והאם ידעתם שבכרכור אפשר להשיג פטריות ממולאות בטופו, עגבניות מיובשות ופיסטוקים ?

היום כבר לא צריך לכתת רגליים בחיפוש אחר מסעדה צמחונית/טבעונית מתמחה כדי לאכול ארוחה טובה בלי בשר – יותר ויותר מסעדות נותנות מענה לצמחונים, טבעונים, חצימחונים ואנשי 'שני צמחוני'. אפליקציית הסמרטפון החדשה Go Vegan מאפשרת לאתר מנות טבעוניות במסעדות ובבתי קפה בהתאם למיקום המשתמש. האפליקציה פתוחה וחופשית, ומבוססת על מידע שמזינים המשתמשים, שמוזמנים להוסיף לה מנות חדשות, לפרט רכיבים או הערות לגבי מנות קיימות, וכן לדרג את המנות. האפליקציה כבר כוללת מעל 2,500 מנות הממוינות לפי קטגוריות של מנות ראשונות, עיקריות וקינוחים, וכן לפי סגנון המטבח - איטלקי, אסיאתי, הודי, וכד'.

ניתן לחפש מנות בטווח של 250 מטר, או להרחיב את החיפוש למרחקים גדולים יותר, עד 5,000 מטר ממיקום המשתמש. פרט למיקום המדויק, האפליקציה מראה גם את מספר הטלפון ושעות הפתיחה של המסעדה, ובלחיצת כפתור ניתן לקבל מפה עם סימון הוראות ההגעה למסעדה. האפליקציה מפרטת גם את מחיר המנה, והאם היא טבעונית כברירת מחדל או שיש צורך לבצע שינויים קלים בהזמנה כדי 'לטבען' אותה (למשל, לבקש את הפסטה בלי הפרמז'ן, או להחליף את היוגורט בטחינה).

יהודה גולדנר, מפתח האפליקציה ומתנדב בעמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים: "הרבה אנשים שצורכים בשר, ביצים וחלב עושים זאת למרות שהם לא מעוניינים לקחת חלק בתעשיות המזעזעות האלה. קיים היצע רחב של מנות טבעוניות כמעט בכל אזור בארץ, אבל לא תמיד קל לאתרן. אפליקציית Go Vegan מסייעת בהנגשתן, ומציגה שפע של אלטרנטיבות טעימות ומגוונות. אני מקווה שאנשים ישתפו מנות ודירוגים מעבר למאגר הראשוני שיצרנו, וביחד נשמור על מידע איכותי ומעודכן, למען הציבור ההולך וגדל שמעוניין באוכל טבעוני וטעים".

האפליקציה מותאמת לאנדרואיד (להורדה) ולאייפון (להורדה). כמו כן קיימת גם גרסא וובית (http://go-vegan.co.il/) הנגישה לכל מכשיר עם דפדפן ומאפשרת ליהנות מכל שירותי האפליקציה.

אפליקציה לאנדרואיד: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.anonimus.govegan&;feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5hbm9uaW11cy5nb3ZlZ2FuIl0

אפליקציה לאייפון: https://itunes.apple.com/il/app/go-vegan/id590008567?mt=8&;ls=1