אפליקציה סלולרית ישראלית חדשה בשם ProtextMe מצטרפת למאבק בתאונות הדרכים: האפליקציה מזהה כי המכשיר ובעליו נמצאים בנסיעה ו"משתיקה" את התראות המסרונים (SMS) והתראות טקסט נוספות כגון, דואר אלקטרוני, פייסבוק, WhatsApp וכד'protext19313 שיחות נכנסות יתקבלו במכשיר כרגיל. במקביל, מעדכנת האפליקציה אוטומטית את שולחי המסרונים כי בעל הטלפון נוהג ואינו יכול לענות כרגע. עם זיהוי המערכת כי הנסיעה הסתיימה, חוזר המכשיר אוטומטית לתפקודו הרגיל והנהג יכול לקרוא את ההודעות באופן בטוח. בכך מעבירה האפליקציה את האחריות לצד השני והנהג יכול לנהוג ללא הסחות דעת ובצורה בטוחה.

האלגוריתם הייחודי של ProtextMe מאפשר צריכת סוללה מזערית, שכן ביכולתו לזהות נסיעה על פי איכון סלולרי ללא צורך ב-GPS או בחומרה נוספת.

סקר שנערך לאחרונה בארה"ב העלה נתונים חדשים ומדאיגים ביותר בנוגע לתופעה של קבלת ושליחת מסרונים בזמן הנהיגה. תופעה זאת הפכה לאחד הגורמים המובילים לתאונות דרכים, לצד נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת. מן הסקר עולה כי כשליש מהנהגים כותבים הודעות תוך כדי נסיעה, פעולה הפוגעת בזמן התגובה של הנהג, ומעלה את הסיכון לתאונה פי 23. למרבה הצער תופעה זו הולכת ומתרחבת בקצב מדאיג של 50% בשנה.

אפליקציית ProtextMe פותחה על ידי חברת iApplic הישראלית. רונן סיון סמנכ"ל השיווק מספר על הצורך באפליקציה לאחר שנחשף לתאונות דרכים שנגרמה משימוש בטלפון בזמן הנהיגה. "האפליקציה נועדה, בראש ובראשונה, להציל חיים. לצערנו, קריאת וכתיבת מסרונים בזמן נהיגה הפכו לסכנה אמיתית ולאיום מהותי על משתמשי הדרך השונים, הנהגים, הנוסעים והולכי הרגל. אנו מקווים ש-ProtextMe תסייע בצמצום התופעה ותשפר את רמת הבטיחות בדרכים בישראל ובעולם".

ProtextMe זמינה להורדה בחינם בחנות Google Play. 

לינק להורדה: https://play.google.com/store/apps/details?id=ok.driver_care_auto&;hl=en

בימים אלו שוקדים המפתחים על פיתוח גרסה לאייפון (iPhone) ול- Windows Phone 8