מערכת ההפעלה 8.1 ושירות Pay צפויים לצאת ביום שני הקרוב - שירות התשלומים יפעל בשלב זה בארצות הברית | מערכת ההפעלה למק יוצאת היוםimac161014
אפל הכריזה במסיבת עיתונאים שקיימה הערב (חמישי) בארצות הברית כי מערכת ההפעלה לאייפון iOS 8.1 תהיה זמינה להורדה החל מיום שני, 20 באוקטובר. באותו יום גם תתחיל הפעילות של אפליקציית התשלומים של אפל, Pay אשר מערכת ההפעלה החדשה תכלול את התמיכה בפעילות שלה.

היום (חמישי) יוכלו משתמשי מק לעדכן את מערכת ההפעלה של המחשב למערכת ההפעלה החדשה יוסמיטי, אשר אחת היכולות העיקריות שלה היא אפשרות לשיתוף עם האייפון והאייפד ובכלל זה משלוח הודעות SMS מהמחשב וביצוע של שיחות טלפון ישירות מהמחשב. אחת התכונות החדשות שיהיו במערכות ההפעלה החדשות היא תמיכה בכונן הרשת בענן iCloud Drive. במסיבת העיתונאים לא נמסר תאריך ליציאה לשוק של השעון של אפל, כאשר תאריך היציאה הצפוי הוא תחילת 2015. ipad161014

מנכ"ל אפל, טום קוק, ציין במסיבת העיתונאים, ששודרה בשידור חי באתר האינטרנט של אפל, כי ההשקה של אייפון היא החזקה ביותר של מכשירי אייפון עד כה והכריז על דגמים חדשים של ה-iPad שצפויים לצאת בימים הקרובים. אחד המכשירים הוא iPad Air 2שכולל מצלמה איכותית, כולל אפשרויות לצילום מאקרו. האייפד החדש מאפשר ביצוע של צילומי וידאו מהירים ועריכה של צילומי וידאו בהילוך איטי. למכשיר יכולות WiFi ו-LTE מהירות יותר מאשר במכשירים אחרים. למפרט הטכני של אייפד 2 אייר 

האייפד החדש כולל זיהוי כף יד, כמו במכשירי האייפון החדשים, המאפשר כניסה מהירה ללא סיסמא. מערכת ההפעלה של האייפד החדש תהיה 8.1 ובעזרת התמיכה באפליקציית Pay תתאפשר רכישה של מוצרים מתוך אפליקציות. הייחוד של האייפד החדש הוא שיהיה דק וקל במיוחד. למכשיר יהיו גם יכולות תצוגה מתקדמות ויכולת צפיה טובה בתנאי תאורה קשים של אור חזק.

במסיבת העיתונאים הציגו שני מפתחים אפליקציות חדשות לאייפד, ובכלל זה אפליקציה פשוטה ליצירה של סרטוני וידאו ערוכים שצפויה לצאת לחנות של אפל בסוף חודש אוקטובר. לאייפד יש היום מעל 675 אלף אפליקציות. 

מחיר אייפד עם תמיכה בסלולר יהיה 629 דולר למכשיר עם 16GB, 729 למכשיר עם 32GB ו-829 למכשיר עם 64GB. מחירו של אייפד אייר 2 ללא תמיכה בסלולר יחל ב-429 דולר למכשיר עם 16GB. הזמנות מוקדמות יחלו מחר (17 באוקטובר) ואספקת המכשירים צפויה בשבוע הבא. מחירם של מכשירי מיני ירד עוד וצפוי להתחיל ב-249 דולר לדגם הבסיסי ביותר.

אפל הציגה מחשב iMac עם תצוגת רטינה. המסך 27 אינטש וכולל 14.7 מיליון פיקסלים. מדובר על מסך הכולל פי שבעה יותר פיקסלים מאשר מסך HD ממוצע. עוביו של המסך הוא 5 מ"מ. מחירו של ה-iMac בארצות הברית יהיה 2499 דולר. המחשב יהיה זמין למכירה היום. מחירם של מחשבים עם מסכים קטנים יותר יהיו זולים יותר. 

לאפליקציית התשלומים אפל Pay יהיה שיתוף פעולה עם שלוש חברות כרטיסי האשראי המובילות: ויזה, מסטרקארד ואמריקן אקספרס ועם הבנקים המובילים בארצות הברית. באמצעות האפליקציה יוכלו המשתמשים לרכוש ישירות מהטלפון ברשתות וחנויות מובילות בארצות הברית ובאפליקציות במכשירי אפל. בשלב זה שירות התשלומים יפעל החל מיום שני בארצות הברית בלבד ובעתיד יורחב למדינות נוספות בעולם. 

בסיום מסיבת העיתונאים הזמין טום קוק את המשתתפים להתרשם מהמכשירים החדשים ולהיות הראשונים שיתנסו ברכישות באמצעות אפל פיי.