אפליקציית המדיה WhipClip סיימה בהצלחה גיוס של 16 מיליון דולר לפי שווי של למעלה מ-100 מיליון דולר ומרחיבה פעילות בישראלwhipclip

מיזם אפליקציית המדיה החדשה WhipClip של היזמים רון צוקרמן ואורי בירנבאום, הודיע על גיוס של 16 מיליון דולר לפי שווי של 100 מיליון דולר. גיוס זה מצטרף לסבב גיוס ראשון של כ-6 מיליון דולר לפי שווי של כ-20 מיליון דולר שביצעה החברה עם הקמתה בחודש יולי.

WhipClip הינה אפליקציית מדיה חדשה, המאפשרת לחלוק בזמן אמת ובאופן מיידי רגעי טלוויזיה אהובים ברשתות החברתיות. בנוסף מאפשרת האפליקציה ליצור קליפים אישיים של תכני וידיאו אהובים ולשתף אותם ברשתות החברתיות. WhipClip מציעה מנוע חיפוש, המאפשר באמצעות מילות חיפוש, איתור תכני טלוויזיה ווידיאו באופן מיידי.

בימים אלו נמצאת החברה בשלבי פיתוח של גרסת ביטא ופועלת בשיתוף פעולה עם כלי מדיה מהגדולים בעולם, ביניהם: ABC, CBS ו-Oprah Winfrey Network.

בין המשקיעים בחברה ניתן למצוא את- קרן ההשקעות IVP, קרן Raine המתמחה בהשקעות במדיה, קרן Greycroft, חברת WME בראשות אריה עמנואל ומשקיעים פרטיים כגון סטיב בורנשטיין- לשעבר נשיא ESPN ורשת ABC, פיטר גבר- נשיא Mandalay Entertainment ומנכ"ל Sony Pictures Entertainment לשעבר, וסקוטר בראון- מנהל העל של ג'סטין ביבר ואריאנה גרנדה.

לאחרונה הצטרף כחלק מקבוצת המייסדים ומנכ"ל החברה, ריצ'ארד רוזנבלט, יו"ר My space ומנכ"ל Demand Media לשעבר.WhipClip מנוהלת ממשרדי החברה בלוס אנג'לס ולחברה מרכז פיתוח בהרצליה עם כחמישה עשר מהנדסים ואנשי תוכנה מובילים. בעקבות הגיוס האחרון, צופים בחברה צמיחה מואצת במרכז הפיתוח בהרצליה.
 
רון צוקרמן ואורי בירנבאום הינם מיזמי ההיי טק הישראלים הבולטים. רון צוקרמן פעיל כיזם וכמשקיע בעשרות חברות היי טק. בין היתר, ייסד וכיהן כיו"ר ומנכ"ל חברת התוכנה "סאפיינס" הנסחרת בנאסד"ק. בנוסף, ייסד צוקרמן את חברת "פרסייס" וכיהן כיו"ר החברה עד מכירתה ל"וירטאס". צוקרמן היה גם ממקימי GVT Holding SA, אחת מחברות הטלפוניה הגדולות בברזיל וכן היה בין המשקיעים בחברות כמו "אטיוניטי" הנסחרת בנאסד"ק ו- Wintegra"" שנמכרה בשנת 2010 לPMC Sierra- כמו כן, ייסד והיה שותף מנהל במס' קרנות השקעה, ביניהן Magma Venture Partners הראשונה.

אורי בירנבאום, פעיל כיזם, משקיע וחבר במועצות מנהלים של חברות היי טק ב-15 השנים האחרונות. בין היתר היה בירנבאום חבר דירקטוריון בחברת Hotbar שנמכרה לחברתSolutions 180, ומשקיע באפליקציית Songza, שנמכרה לגוגל.

לפני פחות משנה מכרו צוקרמן ובירנבאום, יחד עם יתר שותפיהם את חברת "RayV", חברת הסטרימינג שהיו ממייסדיה לענקית האינטרנט יאהו.