מסתמן פתרון לאחת המגבלות העיקריות לנסיעה שיתופית: נהגים המבוטחים בביטוח רכב של חברת הביטוח ביטוח ישיר יוכלו לאסוף משתמשים באפליקציית שיתוף הנסיעות של Waze הישראלית שנרכשה לפני כשנה על ידי גוגל, תחת ביטוח החובה של החברהgalaxy13612 ביטוח ישיר קיבלה לאחרונה אישור של הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר בנושא זה.

שירות הנסיעה השיתופית של Waze מחבר בין נוסעים המשתמשים באפליקציית Waze Rider לבין נהגים המשתמשים ב-Waze למטרת נסיעה שיתופית במסלול המהיר ביותר, כאשר כתובת היעד קרובה גיאוגרפית. התכנית מגבילה את כמות ההסעות לנהג לשתיים ביום, בתשלום מוגבל ומפוקח. השירות מאפשר לנהגים ולנוסעים להפחית בעלויות הנסיעה היומיות לעבודה או לבית ולהפיק את המיטב מנסיעות המתקיימות בכל מקרה.

במקביל לדיווחים על השירות החדש, התעוררו שאלות באשר לסוגיית ביטוח הרכב והנוסעים, בשירות כאמור בו הצדדים חולקים את הוצאות הנסיעה, דבר אשר היווה עד כה חריג בביטוח חובה סטנדרטי. הפוליסה קבעה כי במידה ובעל הפוליסה מקבל תשלום בעבור שירות ההסעה קיימת בעיה עם הכיסוי הביטוחי לנוסעים במכונית במקרה של תאונה. 

ביטוח ישיר היא הראשונה להציג מענה לנושא. רכבים המשתתפים בתכנית, המבוטחים על-ידי ביטוח ישיר בביטוח חובה, ימשיכו לשלם פרמיה רגילה ואף יזכו להערה מיוחדת על גבי פוליסת ביטוח הרכב המעידה כי הפוליסה בתוקף, גם למשתתפים בשירות שיתוף נסיעות.

בחברה מציינים כי שיתוף הפעולה הראשוני בין Waze וביטוח ישיר מהווה צעד משמעותי לקידום תחום הנסיעות השיתופיות בישראל, נושא הצובר תאוצה בכל העולם. כעת, לאחר שניתן מענה מלא לסוגיה הביטוחית, יוכלו משתמשים ברחבי הארץ לחלוק נסיעות, להפחית את מספר המכוניות בכבישים ובכך את עומסי התנועה וזהום האוויר.

לדברי רענן סעד, משנה למנכ"ל ביטוח ישיר, "ביטוח ישיר מובילה בשנים האחרונות מהפכה דיגיטאלית ושירותית בכל תחומי פעילותה, ואנו שמחים לשתף פעולה עם Waze, חלוצת תחום הנסיעות השיתופיות, במהלך אשר ישפיע לחיוב על חייהם של רבים. אנו בטוחים כי המהלך יעודד חברות ביטוח נוספות לקחת חלק ביוזמה, לטובת הנהגים, הנוסעים והסביבה".