על פניו אין הרבה קשר בין מכשיר סלולרי לבין הביטוח שלנו לרכב. מדובר על שני עולמות שונים, שני כלים או מכשירים שונים, אין באמת קשר אמיתי בין השניים. אך כידוע לנו, היום כל דבר אפשר לקשר לדבר אחר, וכשמדובר על מכשירי סלולרי אז התשובה היא פי כמה
general

כל דבר שאנחנו רוצים, הרי שאנחנו יכולים לקשור כך או אחרת עם מכשיר הסלולרי שלנו, אנחנו רק צריכים למצוא את חוט הקשר. בכל מקרה, יש לא מעט נקודות משיקות בין מכשיר הסלולר שלנו לבין פוליסת ביטוח רכב שמונחת ברישיון או בתא הכפפות של הרכב.

המשמעות של ביטוח רכב, כידוע, היא בכל מצב שקורה משהו לרכב, אנחנו מקבלים פיצוי כזה או אחר מחברת הביטוח. זה נכון בין אם מדובר בגניבה, פריצה, חבלה, תאונה כל דבר אחר. זה ידרוש מאיתנו לא מעט סבלנות אך בסופו של דבר זה יקרה. כעת אנחנו נלמד כיצד הנושא של מכשיר סלולר מתחבר לכך. אנחנו נעשה זאת באמצעות 3-4 דוגמאות עיקריות.

כיצד מכשיר סלולר מתחבר לביטוח רכב שלנו

הדוגמא הקלאסית היא אם חס וחלילה מתרחשת תאונה. מכשיר הסלולר שלנו יכול להיות הסיבה לתאונה ואז אנחנו בבעיה אך הוא גם יכול לעזור לנו במקרה כזה. המקרה הגרוע הוא, כשאנחנו אשמים בתאונה שנגרמת בגלל שיחה בפלאפון. במקרה כזה חברת הביטוח יכולה להתנער מהפוליסה עליה אנחנו חתומים, מאחר ואנחנו אשמים בתאונה. כמובן שעליה להוכיח כך, דבר שהוא לא בהכרח פשוט.

המקרה הטוב הוא, שאנחנו יכולים להשתמש במכשיר הסלולר בתור מצלמה על מנת לצלם פגיעות ברכב ועל מנת לצלם את הרכב השני, אם מדובר בפגיעה או כל דבר אחר שמוביל לנזק אצלנו ברכב. רוצה לומר, שמכשיר הסלולר שלנו יכול לעזור לנו להציג ראיות אשר חברת הביטוח לא תוכל לעמוד בפניהן.

מעבר לעניין של תאונות יש עוד נקודה בה הסלולר נכנס לעניין וזה במקרה של גניבה. אם חס וחלילה מכשיר הסלולר שלנו נגנב מתוך הרכב, אזי שאנחנו יכולים להגיש תביעה כנגד הביטוח. מן הסתם, מדובר על עניין מורכב, שייקח זמן, אנחנו צריכים גם להציג אישור מהמשטרה שזה אכן מה שקרה. אז חברת הביטוח תהיה חייבת לשלם לנו כפי שמצוין באותה פוליסת ביטוח רכב.

צריך לומר שיש שימושים רבים שאנחנו יכולים לעשות במכשיר הסלולר בכל הקשור לביטוח, עוד לפני שאנחנו רוכשים אותו והוא מתחיל לעבוד. מן הסתם, גם בהמשך יהיה למכשיר הסלולר שירותים שונים וחשובים בהם נוכל לעשות שימוש.

לסיום, אף על פי שמדובר בעולמות נפרדים יש קשר צמוד בין מכשיר הסלולר לבין ביטוח רכב כזה או אחר. אנחנו יכולים להפיק ממנו תועלת מרבית אם רק נדע כיצד להשתמש בו בצורה נכונה.