האם היו לך החודש חיובים חריגים על הוצאות בחו"ל? האם אתה צריך לשלם חשבון מסוים ולא שמת לב? בקרוב, הטלפון הסלולרי יעזור לך לנהל את הצרכים הפיננסיים שלךpoalim121017

בנק הפועלים משיק מערכת חדשנית של טיפים והתראות מותאמות אישית ללקוח, המבוססות על בינה מלאכותית (Big Data) ומערכות של מכונות לומדות. המערכת החדשה תופעל באמצעות אפליקציית "ניהול חשבון" של בנק הפועלים, האפליקציה הבנקאית המובילה בישראל - עם כמיליון לקוחות שמשתמשים בה באופן קבוע ככלי הבנקאי העיקרי שלהם.

המערכת תסרוק את המידע על הלקוחות ותשווה את התנהגותם הפיננסית להתנהגות של לקוחות אחרים. היא תפעיל סט של אלגוריתמים המבוססים על תנועות בחשבון, יתרות וחיובים מכרטיסי אשראי – ותקפיץ ללקוח עשרות הודעות שונות, הרלוונטיים ישירות אליו.

רונן שטיין, ראש החטיבה הקמעונאית והמשנה למנכ"ל הבנק: "מערכת ההודעות החדשה מביאה לידי ביטוי את המהפכה שמוביל בנק הפועלים במעבר לשימוש בסלולרי לביצוע פעולות בנקאיות, כחלק מאסטרטגיית 'אישי, אנושי וטכנולוגי' שמוביל בנק הפועלים".

בשלב הראשון, המערכת תפתח לפיילוט לעשרות אלפי מלקוחות האפליקציה הסלולרית של בנק הפועלים.

בין ההודעות הכלולות במערכת החדשה

עדכון על החזר כספי מבית עסק

עדכון על "הוצאות רכב" גבוהות מהרגיל

חיובים חריגים על הוצאות בחו"ל

חיובים חריגים מספקים שהלקוח לא נוהג לרכוש מהם ועוד
 
שאלון בסגנון "בחן את עצמך" ("האם אתה יודע כמה הוצאת על בגדים בחודש האחרון" או "האם אתה יודע איך ההוצאות שלך על מסעדות יחסית לאנשים הדומים לך")

התראה על החזר עמלות בחשבונו

התראה ללקוח על הפקדת כסף לא צפויה בחשבונו

התראה ללקוח על תשלום חשבון נמוך לספק כלשהו
 
התראה על תשלום חשבון

זיכוי המגיע ללקוח שינויים בהפקדת המשכורות

מעבר להתראות אלה, ההודעות יסייעו ללקוחות ללמוד להשתמש בצורה טובה יותר באפליקציה: כך, לדוגמה, לקוח שהמתין יותר מ-20 דקות בסניף יקבל הודעה שלהבא יוכל לחסוך זמן על ידי הזמנת תור באפליקציה, ולקוח שהגיע לסניף לקחת פנקס צ'קים יקבל הודעה על כך שיש באפשרותו להזמין פנקס ישירות הביתה מתוך האפליקציה.

הלקוח יכול לדרג את ההודעות לפי מידת הרלוונטיות שלהן (בכוכבים), והמערכת תלמד את העדפותיו ומשפרת את התאמת ההודעות לצרכיו לאורך זמן. בנוסף, לקוח שלא יהיה מעוניין בהודעות, יוכל להסירן באופן ידני.

שחר מרקוביץ, ראש מערך הדיגיטל בבנק הפועלים: "המכשיר הסלולרי, שלכל אחד מאיתנו יש בכיסו, הוא מעתה כלי שיעזור ללקוחותינו לחסוך כסף, להתנהל בצורה פיננסית חכמה יותר, ולשפר את ההרגלים הפיננסיים היומיומיים שלהם".