פלאפון חתמה הסכמי שיתוף פעולה נפרדים עם שתי חברות האשראי הגדולות בישראל: לאומי קארד וישראכרט להשקת שירותי ארנק סלולרי. במסגרת זו, תספק פלאפון לכל לקוחותיה, בשיתוף שתי החברות, פתרון NFC ללא מגע, בטכנולוגיית Contactlessgilsharon10613 שיאפשר לשלם בבתי עסק בארץ ובעולם, ללא צורך בכרטיס אשראי. השירות יושק בתוך מספר שבועות כאשר המצטרפים לא ישלמו דמי כרטיס בשנה הראשונה וייהנו מהטבות משתלמות במיוחד. ההצטרפות תבוצע לאחר בדיקת זכאות על ידי חברות האשראי.

במסגרת שיתוף הפעולה, כל לקוח יוכל לקבל כרטיס אשראי חוץ בנקאי, שישלב פס מגנטי בדומה לכרטיס אשראי רגיל, וכן רכיב בטכנולוגית NFC שיאפשר תשלום ללא מגע בבתי עסק רבים בארץ ובעולם. בנוסף, הלקוחות יקבלו מדבקת תשלום אותה ניתן להדביק על מכשיר הסלולר. המדבקה מהווה למעשה "שלוחה" של כרטיס האשראי של הלקוח ומאפשרת תשלום ללא צורך בכרטיס אשראי. כל עסקה שתתבצע באמצעות המדבקה או כרטיס האשראי, תהיה חלק ממסגרת האשראי של הכרטיס הפיזי ותופיע בפירוט העסקאות שישלחו ללקוח על ידי חברת האשראי. בנוסף תושק אפליקציית ארנק דיגיטלי שתאפשר לנהל הוצאות בצורה חכמה, לקבל קופונים ומבצעים מותאמים באופן אישי, כאשר כל לקוח יקבל הטבות רבות בדומה למועדון לקוחות, שיעודדו אותו לשלם בתשלומים סלולריים. בשלב שני יושק שבב NFC שיוטמע במכשירי הסלולר, עליו עובדת החברה בימים אלה.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון: "מדובר במהלך אסטרטגי שיאפשר לפלאפון להמנות עם מפעילי הסלולר הראשונים בעולם בתחום התשלומים הסלולריים. אני צופה שתוך שלוש שנים יהיו לנו כחצי מליון משתמשים ובעתיד תחום זה יהווה מנוע צמיחה נוסף לחברה". שרון הוסיף: "יצרנו מודל יחודי במסגרתו בחרנו לחבור לשותפים מובילים, ישראכרט ולאומי קארד, שתי החברות היחידות שהוכיחו חדשנות טכנולוגית בארץ ורצינות בתמיכה בנושא. השימוש בסלולר כאמצעי תשלום וכאמצעי לניהול קופונים וחברות במועדוני לקוחות שונים יהפוך בתור מספר שנים לאמצעי התשלום היעיל והנוח ביותר ויחליף את כרטיס האשראי".

ישראכרט ולאומי קארד השיקו פתרונות סלולריים לפני כשנה המבוססים על טכנולוגיית Pay Pass של חברת Mastercard ובמסגרת זו יכולים לקוחות שקיבלו מדבקה למכשיר הסלולר לשלם במגוון בתי עסק ובביניהם ארומה, ארקפה, רשת בתי הקולנוע סינמה סיטי, סופרפארם ועוד. 

דב קוטלר, מנכ"ל ישראכרט: "ישראכרט מובילה את פריסת הContactless בישראל עם למעלה מ-400 נקודות מכירה, כאשר החיבור לפלאפון יתן תנופה להרחבת הפריסה עוד יותר, ויסייע בחינוך שוק לצריכת מוצרי תשלום מבוססי NFC. שיתוף הפעולה הנוכחי הינו חלק ממגמה כלל עולמית של שיתופי הפעולה בין חברות אשראי לחברות סלולר ואנו מאמינים, שפלאפון תקדם את נושא התשלומים בסלולר".

חגי הלר, מנכ"ל לאומי קארד: "אנו רואים בהסכם זה שלב נוסף וחשוב במהלך אסטרטגי מתמשך של לאומי קארד להפיכת המכשיר הסלולרי לארנק דיגיטלי במלוא מובן המילה. על פי מחקרים שנעשו בתחום, עד אמצע 2014 צפויות כ-20 מדינות ברחבי העולם להשיק שירותי NFC בסלולר, באמצעות חברות ענק כגון T&AT, Verizon ו-T-Mobile. אנו מאמינים, כי באמצעות שיתוף הפעולה עם פלאפון נמשיך להביא את מהפכת התשלומים העולמית בסלולר לכל בית בישראל וכי לקוחותינו יוכלו לאמץ אותה בקלות ובמהירות".

שתי חברות האשראי הגדולות בישראל, ישראכרט ולאומי קארד, משקיעות בשנתיים האחרונות משאבים רבים בתחום הדיגיטל בכלל ובתחום הארנק הדיגיטלי בפרט, ואף חתמו על הסכמים עם בתי עסק ורשתות בפריסה ארצית להתקנת מסופונים חכמים קוראי כרטיסים ומדבקות, בעלי התקן בינלאומי אחיד בטכנולוגית Contactless ללא מגע, המהווים תשתית ל-NFC בארץ ובעולם. כבר כיום מותקנים בישראל כ-2,000 מסופונים חכמים ברשתות: סופר-פארם, ארומה ישראל, סינמה סיטי, רשת קרנף וארקפה.

NFC ((Near Field Communication הינה טכנולוגית תקשורת אלחוטית, המאפשרת ליצור תיאום בין התקנים לטובת תקשורת ופעולה מיידית. הטכנולוגיה מוטמעת באמצעות שבב יעודי במספר רב של אמצעים כגון: מדבקות, צמידים, כרטיסים וגם סמארטפונים כרטיסי וסים. כבר היום ניתן למצוא את הטכנולוגיה בסמארטפונים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד, Windows Phone8 ובלקברי. כדי לשלם יש לקרב את הסמארטפון ולהעבירו מול מסופון הממוקם לצד הקופות בחנויות. השבב משדר מידע אודות התשלום למסופון וכך מתבצע תהליך זיהוי, בדומה לכל כרטיסי האשראי. בעזרת פרטי הכרטיס שהוזנו מראש לכל מכשיר נייד, הקורא מזהה את הפרטים האישיים של הקונה ומשלים את התשלום.