פלאפון חתמה הסכם עם חברת אריקסון העולמית בהיקף של כ-100 מליון שקל לשדרוג רשת הסלולר שלה והכנתה לקראת הדור הרביעיgilsharon10613 במסגרת זו תספק אריקסון לפלאפון תוספת קיבולת באתרים הסלולריים ובמרכז הרשת, תוך הרחבת התמסורת ברשת וכן הטמעת פתרונות לשיפור נוסף של מהירות הדאטה של פלאפון. בעקבות השדרוג תאפשר הרשת קצבים של עד 42 מגה ביט לשניה בכל הארץ, הקצב המהיר ביותר לפני דור רביעי.

תהליך השדרוג נעשה כחלק מהיערכותה של פלאפון לגידולים המתמשכים בהיקף הגלישה בסמארטפונים – רק ברבעון הראשון של 2013 חל גידול של 18% בנפח הגלישה הממוצע ללקוח פלאפון וזאת לאחר גידול ממוצע של 80 אחוז בנפח הגלישה בשנת 2012 לעומת 2011.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון: "אנו ממשיכים להשקיע בפיתוח הרשת כחלק מהאסטרטגיה שהגדרנו לעצמנו להיות הרשת המהירה והמתקדמת בישראל. בהסכם הנוכחי הוספנו קיבולת ומהירות לרשת, ושדרגנו את ליבת המערכת. אנו מצפים להקצאת תדרי הדור הרביעי בישראל, כדי להמשיך ולשדרג את פלאפון כרשת המהירה בישראל".

ההסכם עם אריקסון כולל שדרוג, החלפה והרחבה של חלקים של רשת התקשורת הסלולרית הקיימת. אריקסון העולמית זכתה במכרז להקמת רשת הHSPA של פלאפון לפני כארבע שנים ונחשבת לחברת הטלקום המובילה בעולם בתחום התשתיות.
דורון קורץ, סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיה בפלאפון "מהלך שדרוג הרשת יאפשר לנו לשפר את איכות הרשת עבור כל לקוחות ה-HSPA, לתת מענה להמשך הגידול בתנועת תקשורת הנתונים ובהיקף הסמארטפונים ברשת פלאפון, ויסייע לנו לעבור ל-LTE בדרך המהירה והיעילה ביותר".

אלון ברמן, מנכ"ל אריקסון ישראל, מסר כי העסקה תאפשר לפלאפון להגדיל את קיבול הרשת ולהערך לקראת הדור הרביעי, בדומה לעשרות מדינות ברחבי העולם שמפעילות רשתות מתקדמות.

מנתוני פלאפון עולה, כי ברבעון הראשון של 2013 חל גידול של 18 אחוז בנפח הגלישה הממוצע ללקוח בפלאפון, לעומת רבעון מקביל אשתקד. בשנת 2012 חל גידול ממוצע של 80 אחוז בנפח הגלישה בפלאפון לעומת 2011. כך למשל בעלי iPhone5 גלשו ברשת פלאפון בחודש האחרון 2.4 ג'יגה בממוצע, ומנויים בעלי iPhone4S וגלקסי3 גלשו בממוצע בחודש האחרון 1.8 ג'יגה בחודש עם גידול קל לעומת 2012. לשם השוואה בשנת 2009 אז הושקה הרשת החדשה של פלאפון, גלש בעל iPhone 300 מגה בחודש בממוצע וכ-220 מגה בחודש בממוצע בגלקסי.