הסטארט אפ הראשון שיצטרף לתכנית הינו Take&Make הפועל בתחום עשה זאת בעצמךNautilus25514

ענקית האינטרנט האמריקאית AOL, אשר מפעילה בישראל מרכז פיתוח בו מועסקים 100 עובדים, מקימה בימים אלו בישראל תכנית לליווי סטארטאפים אשר תאפשר ליזמים ישראלים ליהנות מהמטרייה של החברה הגלובלית.

התכנית, שתיקרא Nautilus (נוטילוס), תציע ליזמים וחברות סטארט אפ להשתתף בתכנית דו-שלבית של ליווי ומימון אשר תאפשר לחברות לגדול משלב ה- seed לשלבים מתקדמים יותר של פיתוח מוצר, גיוס משקיעים ויציאה לשוק הבינלאומי.

התכנית תלווה עד עשרה מיזמים בכל נקודת זמן, לתקופה של כשנה, ומיועדת לסטארטאפים ממגוון של תחומים שלהם סינרגיה לתחומי הפעילות הגלובאלית של AOL.

Nautilus תעניק למיזמים הנבחרים תמיכה וייעוץ מקצועי באמצעות צוות מומחים מקומי במשרה מלאה, וכן באמצעות גישה ישירה למגוון מומחים וכלים מקצועיים מחטיבות הארגון השונות ברחבי העולם. השירותים יותאמו לצרכיו של כל סטארטאפ וכל יזם באופן פרטני. החברה אף תעמיד לרשות היזמים מתחם עבודה משותף, שיוקם בלב תל אביב.
 
AOL עצמה תשקיע לפחות 100 אלף דולר בחברות שיתקבלו ל Nautilus ואשר יגייסו סיבוב seed ממשקיעים חיצוניים. את התכנית תנהל מרב רותם- נעמן, בוגרת Harvard University, אשר ניהלה בעבר את תחום התכנון האסטרטגי והתפעולי בהנהלה הגלובאלית של חברת Better Place.

לדברי חנן לשובר, מנכ"ל AOL ישראל : "AOL ישראל נולדה למעשה מיזמות ישראלית שהתפתחה להיות נדבך משמעותי בתחומים אסטרטגיים בחברה בינלאומית ולכן בחרנו לקחת את הניסיון שצברנו ולהעניק אותו לסטארטאפים ישראלים שאנו מאמינים כי יש להם פוטנציאל להצליח ולהצעיד את העולם קדימה. היזמים שייכנסו לתכנית יקבלו מאיתנו חופש פעולה מוחלט, מתוך שאיפה שידעו לנצל את כל הקשרים והיכולות של חברה בינלאומית כ- AOL וכן את מגוון הכלים והשירותים שנעמיד לרשותן".

הסטארט אפ הראשון שיצטרף לתכנית הינו Take&Make של היזמים מיקה קייט, לירי הלפרין ויוסי שלם. המיזם הטרי פועל בתחום "עשה זאת בעצמך". Take&Make הופכת סרטוני עשה זאת בעצמך מצליחים ב-youtube לערכות פיזיות עם כל החומרים הדרושים להכנת היצירה.

Take&make שהוקמה רק בדצמבר האחרון השתתפה בתכנית היוקרתית Blackbox Connect של Google בקליפורניה, ועומדת להשלים את סבב הגיוס הראשון ממשקיעים מובילים בשוק. החברה נמצאת בשלב הבטא ותשיק בקרוב את מוצריה יחד עם השחקנים הגדולים של עולם ה-DIY ב youtube.
 
נעמן-רותם מציינת: "Take&Make הוקמה על ידי יזמים מוכשרים ומנוסים עם חזון גדול ויכולת ביצוע יוצאת דופן. החברה בנתה פתרון שמאפשר לראשונה ל Video Bloggers מתחום היצירה להרוויח סכומים משמעותיים, תוך שהיא מנגישה את היצירה לציבור הרחב ואף מוזילה לכולם את העלויות. זהו מודל שלא רק שהוא מצליח לחבר בין מספר טרנדים עולמיים, אלא אף מצליח ליצור מצב בו כולם מרוויחים.

AOL ישראל כוללת כיום 3 פעילויות מרכזיות בישראל: מרכז פיתוח של תחום ה- Online video, מרכז פיתוח של רליג'נס, וכן את קונוורטרו שמרכז הפיתוח שלה מרעננה נרכש לאחרונה על ידי החברה.