בין השיפורים: התאמה לשפה האנגלית, היסטוריית חיפושים ונסיעות ומבזקי חדשות מהארץ ומהעולםtrain10514
 
רכבת ישראל, באמצעות חברת Moblin, משיקה גרסה מעודכנת לאפליקציית רכבת ישראל הפופולארית.

הגרסה החדשה כוללת מספר חידושים ובשורות לנוסעים, בהתאם למשובים ופניות שהתקבלו מלקוחות הרכבת ובנוסף התאמה גם לשימוש בסמארטפונים מבוססי מערכת ההפעלה ווינדוס-פון (בה עושים שימוש מעל 10 אחוז מבעלי הסמארטפונים). פיתוח האפליקציה למכשירי ווינדוס-פון, הינו תוצר של שיתוף פעולה הדוק עם יורוקום ומיקרוסופט. הגרסה החדשה מותאמת לתיירים וניתן יהיה להשתמש בה בשפה האנגלית. כמו כן התווספה אפשרות של שמירה וצפייה בהיסטורית הנסיעות, הצגת חדשות מהארץ והעולם ועוד

אפליקציית רכבת ישראל, שהושקה לפני כשנה, שברה מספר שיאים והורדה על ידי 750 אלף איש, כאשר מעל 20 מיליון חיפושים התבצעו בתוך האפליקציה עצמה.

ההצלחה של האפליקציה טמונה, בין היתר, בנוחות השימוש: לוח הזמנים הקל לתפעול כולל תכנון מסלול נסיעה והחלפת רכבות במקרה הצורך. הניווט בפונקציה ובחירת תחנות המוצא והיעד ניתנים לביצוע על ידי גלילה של רשימת התחנות, או על ידי סימון התחנות על גבי מפת קווי הרכבת, בצורה הפשוטה והמהירה ביותר. האפליקציה כוללת גם מחשבון תעריפי נסיעה. שעון מעורר חכם מעיר את הנוסעים לפני ההגעה לתחנה באמצעות מנגינה נעימה ורטט. השעון המעורר, המבוסס על רשת המפות של רכבת ישראל, מזהה את מיקום תחנת היעד כקילומטר לפני ההגעה ומתחיל לצלצל.

רכבת ישראל הינה חברה בצמיחה, ומספר הנוסעים בה עלה בשנתיים האחרונות ב-25 אחוז. מעל 45 מיליון נסיעות בוצעו ברכבת בשנת 2013 בלבד. החברה מפעילה מעל ל-400 רכבות ביממה המספקות שירות ל-54 תחנות נוסעים ברחבי הארץ.

במקביל להקמת מסילות ליעדים חדשים, פתיחת תחנות חדשות ורכישת קרונות וקטרים להרחבת הצי הנייד, פועלת רכבת ישראל לשיפור חווית הנסיעה והשירות לנוסעים במטרה להפוך את הנסיעה לידידותית וחסכונית יותר. בהתאם לכך, יצאה רכבת ישראל בשנים האחרונות במספר פרויקטים לשיפור חווית הנסיעה ובהם: קרון שקט, אינטרנט אלחוטי ללא עלות ברכבות ובתחנות, שילוט אלקטרוני חכם המציג זמני יציאה והגעה בפועל בזמן אמת, כרטיס נסיעה חכם ועוד.