פלאפון  ואורנג' מרחיבות את שירותי הענן: מציעות גיבוי בענן ישירות גם מהטלפון הנייד וגם מהמחשב בנפח של GB100cloud20314
 
חברת פלאפון וחברת אורנג' מרחיבות את שירותי הענן ומציעות שירות גיבוי ואחסון מידע בענן בנפח של 100GB גם מהמחשב. השירות מצטרף לשירות הגיבוי מהסלולר לענן, אותו השיקו החברות בספטמבר.

מעתה יוכלו לקוחות פלאפון להעלות קבצים לענן גם מהמחשב האישי, ולסנכרן בין הסמארטפון למחשב וכן לצפות בתכנים שגובו מהמחשב, גם בפלאפון ולהיפך. התוכנה לגיבוי המחשב מאפשרת גיבוי מתוזמן של קבצים על פי הגדרה אישית וגיבוי לפי סוג קובץ. במקרה של אובדן או גניבת מכשיר, ניתן לבצע שיחזור של קובץ בודד או תיקיות שלמות שנמחקו מהמחשב או מהסמארטפון, תוך חיסכון משמעותי בנפח המקום בנייד ובמחשב. השירות פותח על ידי בית התוכנה הישראלי ואיוסופט, המתמחה בפיתוח טכנולוגיות לסלולר ושירותי ענן.

אסף עופר, המשנה למנכ"ל פלאפון אמר "כחברה המובילה את תחום שירותי ערך המוסף בסלולר אך טבעי שנחשוב על הדבר הבא עבור לקוחותינו. הסמארטפון הוא מחשב לכל דבר ואך טבעי שתהיה סינרגיה הדוקה בין המכשירים השונים. המידע העצום הנשמר בנייד ובמחשב חשוב וקריטי ללקוח והזיכרון הקיים היום במכשירים כבר אינו מספיק, מה שמצריך גיבוי והסרת תכנים לעיתים קרובות".

עופר ציין עוד כי "פלאפון Cloud" מאפשר מודל של Cross Platform, במסגרתו המשתמש יכול להעביר תכנים בין מכשירים מבוססי מערכות הפעלה שונות. כך לדוגמא, ניתן להעביר את התכנים המאוחסנים בענן באופן עצמאי ישירות ממכשיר אייפון למכשיר אנדרואיד ולהיפך. השירות הוא אישי וכל מנוי יוכל להעלות את המידע שלו באופן פרטי לענן בצורה נוחה, מהירה ויעילה בשפה העברית. לאחר הגיבוי, יוכל המשתמש לשחזר את כל התכנים למכשירו הנייד ולגשת לכל התכנים שנמצאים בענן באמצעות המחשב הביתי, שם יוכל לצפות בהם ולהורידם. ניתן לצפות בכל התכנים שאוחסנו בענן באמצעות הסמארטפון עצמו ואף לשתף אלפי תמונות, סרטונים, אנשי קשר ועוד.

ניתן להתחבר לשירות באמצעות הורדת אפליקציות ייעודיות מחנויות האפליקציות באייפון ובאנדרואיד.

השירות בשתי החברות ניתן בחודש הראשון ללא תשלום ולאחר מכן יעלה 9.9 שקל בחודש.