גולן טלקום בחרה בתום משא ומתן ארוך בסלקום ופלאפון לאיחוד רשתות סלולר רדיו קיימות ועתידיותgolan101213
מגולן טלקום מבקשים להדגיש כי הסכם השיתוף יקדם את התחרות בצורה מירבית יאפשר ניהול וחסכון של המשאבים ומכך ייהנו בראש ובראשונה הצרכנים.

התחרות שהחלה עם השקתה של גלן טלקום לפני שנה וחצי תמשיך להתמקד במחיר, שרותים וטכנולוגיה, שקיפות ושרות לטובת הצרכן, ואיחוד הרשתות יאפשר לגולן טלקום להגביר את התחרותיות לטובת הצרכן הישראל.
כמו כן, ההסכם פותח דלת להקמת רשת דור 4 שתאפשר לישראל ליישר קו עם המדינות המובילות בעולם בתשתיות תקשורת וכן יאפשר לגולן טלקום לבחון את הצטרפותה לשוק הקו הנייח בישראל כפי שהצהירה בעבר שתעשה כן כאשר התנאים יבשילו.

כל ההסכמים תלויים באישור משרד התקשורת והרשות להגבלים עסקיים. לפני כשבוע חתמו החברות אורנג' ו-Hot Mobile על הסכם מקביל. 

בתגובה להסכם אמר שר התקשורת גלעד ארדן: "אני מברך את החברות גולן טלקום, סלקום ופלאפון על ההסכם לשיתוף אתרים עליו חתמו. ההסכם, עודנו כפוף לכל הבדיקות והאישורים הנחוצים ובכלל זה מצד הממונה על ההגבלים העסקיים. הכיוון של ההסכם תואם את המגמות ואת עקרונות השיתוף הנהוגים באיחוד האירופאי ובעולם, ויאפשר לשמור על מספר חברות סלולאר שייתחרו בינהן על המחיר לצרכן ועל מגוון השרותים שיוצעו לו, אולם, יסייע גם בצמצום מספר האנטנות הפזורות ברחבי המדינה וימנע הצפה מיותרות של אנטנות חדשות, ופגיעה שלא לצורך במרחב הציבורי. אין בעולם מדינה בגודלה של ישראל בה ישנן 5 תשתיות סלולר עצמאיות ונפרדות, ופריסת רשת עצמאית על ידי כל אחת מהחברות משמעותה תוספת של אלפי אנטנות שאינה חיוניות".

ארדן הוסיף: "לאור הגידול ההולך וגובר בתעבורת מידע על גבי רשתות הסלולאר, רשת דור רביעי מתקדמת בישראל היא צו השעה, ואנו נמצאים בימים אלה בעיצומו של תהליך הבחינה באשר לשאלה: מהו המתווה הנכון ביותר לעשות זאת, תוך שאנו מביאים בחשבון את מכלול הגורמים הרלבנטיים. כל הסכם שיתוף, יובא לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, כדי להבטיח שהתחרות החיונית והבריאה בשוק הסלולאר לא תפגע. שיתוף אתרים בין החברות, יאפשר חיסכון משמעותי בעלויות ההקמה של רשת דור רביעי וימנע הוצאות מיותרות שעלולות בסופו של יום לייקר את השירותים לצרכן. אני מברך על המהלך ומאמין כי הוא יאפשר לקדם פריסה של רשת מתקדמת בישראל תוך שימור התחרות המשוכללת בענף ורמת מחירים נמוכה".