האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס פותח את שעריו ליזמים מרחבי העולם: למחזור הקרוב הצטרפו 13 חברות חדשות, מתוכן 2 חברות צעירות מחוץ לישראלhananlavi71113
כ-400 חברות מישראל ומ-16 מדינות הגישו מועמדות למחזור הרביעי וביניהן חברות מארצות הברית, הודו, ספרד, פולין, צרפת ועוד. לראשונה חברות מחוץ לישראל התקבלו לתוכנית והן: 10tracks מרוסיה ו- mPharma מגאנה. 
זו הפעם הראשונה שאקסלרטור שפועל בישראל מקבל לשורותיו חברות זרות - וזו התפתחות חדשה בנוף האקסלרטורים המקומיים.

החברות שנבחרו ישתתפו בתוכנית האקסלרטור שהחלה השבוע ותימשך 4 חודשים. התוכנית מסייעת לסטארט-אפים לפתח מוצרים ושירותים ברמה עולמית ולבצע קפיצת מדרגה מהירה לשוק העולמי. התוכנית בנויה מהדרכה וליווי צמוד של למעלה מ-100 מנטורים מבכירי ההיי-טק והמגזר העסקי, תשתית פיסית וטכנולוגית ומגוון שיתופי פעולה עם חברות וגופים גלובאליים המציעים הדרכה ותכניות המשך.
בשלושת המחזורים שכבר הסתיימו עומד סכום הגיוס של החברות הבוגרות על כ-1 מיליון דולר בממוצע לחברה המגייסת, כשחלק משמעותי מהגיוסים התבצע עד יום סיום המחזור.

חנן לביא, מנהל האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס בישראל: "האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס בישראל קיבל מועמדויות ממדינות שבהן יש אקו-סיסטם משגשג של יזמים. חברות גלובאליות מביעות עניין בתוכנית החל מהיום הראשון לפתיחת כל מחזור ופותחות את דלתותיהן בפני הסטארט-אפים המשתתפים. אנו מאמינים שהמרכיבים הללו מספקים ערך הולך וגדל ליזמים".

ייחודה של תכנית ההאצה של מיקרוסופט ונצר'ס הוא במתן גישה חסרת תקדים ללקוחות ומשקיעים מרחבי העולם. למשל, חברת קיטלוקייט חתמה על הסכם עם ענקית הקמעונות Sears Holdings שבמסגרתו הטכנולוגיה של קיטלוקייט תוטמע באפליקציתShopYourWay אשר משרתת מיליוני לקוחות. דוגמא נוספת היא חברת סקרימו אשר אותרה על ידי Hub:raum של דויטשה טלקום במהלך המחזור ונבחרה להשתתף בתוכנית ההמשך Fit4Europe. סקרימו ביצעה פיילוט עם דויטשה טלקום שיושם במהלך מספר משחקים במסגרת היורו-קאפ באצטדיון טלקום דום בבון גרמניה. לפיילוט של דויטשה טלקום הצטרפו כנותני חסות סמסונג ואלקטל אשר אפשרו לקהל להשתתף בחוויה אינטראקטיבית במהלך המשחק והעניקו לזוכים מכשירי סמארטפון מתוצרתם.

חברות הסטארט-אפ שהתקבלו למחזור מספר 4

AidBits – פלטפורמת ענן שמסייעת למלכ"רים לנהל באופן יעיל יותר באמצעות כלים ידידותיים וניתנים להתאמה לניטור, הערכה מעקב אחר מקבלי סיוע, איסוף נתונים ודוחות

AgileBOM - תוכנת SaaS חזקה וידידותית המיועדת לעסקים קטנים ובינוניים, לנהול עצי מוצר (BOM), משלב פיתוח המוצר, דרך היצור והרכש, ועד השיווק.

Drupe – מחוללת מהפכה באינטראקציות בטלפון הסלולארי באמצעות שיטת ה-"People First", אשר שמה את האנשים במרכז החוויה הסלולארית.

Fanzon – פלטפורמה חברתית לאוהדי ספורט הנותנת מענה לכל צרכי האוהדים בדרכם למשחקים וחזרה. זאת תוך כדי הפחתת עלויות משמעותית והעצמת החוויה החברתית.

Intendu – מפתחת פלטפורמה נוירו קוגניטיבי שמבוססת על משחקי ווידיאו אדפטיביים עם אינטראקציה טבעית.

Knowmail - מחוללת מהפיכה באופן השימוש באימיילים לעובד ולחברה

Mmuze - פלטפורמה לפרסום מוצרים אפקטיבי ברשתות חברתיות באמצעות ניצול חוכמת ההמונים ברשת וזיהוי החיבור הנכון בין מוצרים לקהלי יעד.

mPharma – תפישה חדשה לרישום תרופות, אספקתן וניטורן.

Tapreason – מסייעת לאפליקציות מובייל להגדיל את כמות המשתמשים שלהם באופן אורגני. TapReason לוקחת אחריות מקצה לקצה, על התהליך הזיהוי של המשתמשים הרלוונטיים ופנייה אליהם עם מסרים ממוקדים שירתמו אותם לקידום האפליקציה (לדוגמא: כתיבת ביקורת בחנות אפליקציות, שיתוף ברשתות החברתיות וכו').

Trainica - פלטפורמת SaaS חדשנית וייחודית לאימון במיומנויות רכות, המאפשרת לארגונים למקסם את ביצועי עובדיה במכירות, בשירות ובניהול

WebyClip – מערכת שמגדילה את אחוזי ההמרה בחנויות באינטרנט על ידי אוטומציה של תהליך הטמעת סרטוני משתמשים. נמצאת בשימוש חברות ברשימת פורצ'יון 100.

10tracks – שירות ענן לזרימת מוסיקה ואחסונה שמיועדת לבעלי אוספים גדולים של מוסיקה. השירות יאפשר להם להינות מהמוסיקה שלהם בכל זמן, בכל מקום ובכל סוג מכשיר

Selfpoint - פלטפורמה המאפשרת לחנויות חומרי בניה ולסופרמרקטים לפתוח בתוך דקות אתר למסחר באינטרנט ולמסחר במובייל, בלי כתיבת שורה אחת של קוד על ידי קישור ישיר למערכת נקודות מכירה קיימת.

האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס בתל אביב הוא חלק מרשת האקסלרטורים הצומחת של מיקרוסופט, הפועלת כיום ב-6 אתרי מפתח בעולם. האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס בישראל שוכן בהרצליה. כל מחזור של סטארט-אפים משתתף בתוכנית מובנית ואינטנסיבית הנמשכת ארבעה חודשים המתקיימת בסביבת העבודה המתקדמת מסוגה וכוללת גישה לטכנולוגיות רבות כולל טכנולוגיות מיקרוסופט ומנטורים עסקיים. מיקרוסופט ומנטורים מהתעשייה מספקים לסטארט-אפים ניסיון מהשטח בתחומי מפתח – מודלים עסקיים, קשרים עם לקוחות ושותפים, חוויית משתמש ופיתוח ממשק משתמש, חשיפה למשקיעים רלבנטיים וארכיטקטורה טכנולוגית.