השבוע נפתחה ההרשמה למשחק הסייבר הגדול של ישראל Symantec Cyber Readiness Challenge, שמטרתו להציב את המשתתפים בנעלי ההאקריםcybertech101213 להציב להם אתגרים ולעודד את תהליכי החשיבה שלהם והטכנולוגיות שמאחורי ההתקפה. המשחק הוא יוזמה של סימנטק ובינת ויתקיים במסגרת תערוכת הסייבר הבינלאומית, שתתקיים בין התאריכים 27-29 לינואר בגני התערוכה בתל אביב ותאגד בתוכה חברות בינלאומיות מובילות ולצידן חברות סטרט-אפ, מומחים ולקוחות רבים בעולם הסייבר.

בשלב הראשון של התחרות, שיתקיים בין התאריכים 16-19 לדצמבר, יתבקשו המשתתפים לענות על תשע שאלות בהן ידרשו להפגין ידע בתחומים: כלי תקיפה, טקטיקות התקפה ועוד. מאה המשתתפים הראשונים שיענו נכון על השאלות, ימשיכו לשלב הבא שיתקיים בתערוכת הסייבר עצמה.

במהלך השלב השני ישבו מאה המובילים, מומחי אבטחת המידע, ההאקרים ומומחי הסייבר הטובים בישראל, בחדר אחד למשך ארבע שעות וישתתפו בתחרות בסגנון "Catch The Flag", שם יתמודדו אחד מול השני פנים מול פנים ויעמדו בפני אתגרים רבים. המשתתף שיתפוס את מירב הדגלים בזמן הקצר ביותר ויקבל את הניקוד הגבוה ביותר יזכה בפרס: טיסה לארה"ב וביקור VIP במעבדות סימנטק.

גילי נצר מנהלת שיווק אזורית, סימנטק:"אנו עדים להתפתחות עולם הסייבר ולוחמת הסייבר שצוברים תאוצה בשנים האחרונות. מטרת המשחק היא לעודד את המשתתפים מבחינה תפיסתית וטכנולוגית ולאתגר אותם עם צפנים וקודים שהם טרם הכירו. בחרנו להשיק את האתגר לקראת תערוכת הסייבר הבינלאומית שהיא הבמה הטובה ביותר לחשיפת האתגר ומפגש בין בכירי עולם הסייבר שיוכלו להתרשם מביצועי המשתתפים".

תערוכת הסייבר הבינלאומית מאורגנת על ידי מגזין ישראל דיפנס בחסות מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה וישתתפו בו משלחות מכל רחבי תבל, ארצות הברית ובריטניה לצד עשרות מדינות מאסיה, אירופה, דרום אמריקה ואוסטרליה.

כל זאת, על מנת להפגיש את קהילת הסייבר לטובת לימוד הדדי וקידום של טכנולוגיות הגנה בסייבר, באמצעות דיון והיכרות עם פתרונות לכלל המגזרים והצרכים בתחום. בין החברות שישתתפו בתערוכה: סימנטק, בינת, צ'ק פוינט, IBM, ורינט, סיסקו, קספרסקי, JVP, אלביט מערכות ועוד.

אתר האינטרנט של התחרות: http://www.emea.symantec.com/il/cybergame