מיקרוסופט ונצ'רס ו-JVP יקימו אקסלרטור ראשון בישראל לסטאראפים בתחום הסייברyoavzroya29514
 
ישראל מחזקת את מעמדה כמובילה בתחום הסייבר בעולם: ענקית המחשוב מיקרוסופט וקרן הון הסיכון JVP - Jerusalem Venture Partners - המשקיעה הגדולה ביותר בחברות סייבר בשלב ה-Early Stage - הודיעו במשותף על הקמת האקסלרטור הראשון בישראל המתמקד בטכנולוגיות מתחום הסייבר. התוכנית תפעל באקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס בהרצליה.

מחזור הסייבר של האקסלרטור יחל בספטמבר 2014 ויימשך עד ינואר 2015. סטארטאפים שייבחרו להיכלל בתכנית האקסלרטור, שתימשך 4 חודשים, יזכו לליווי וייעוץ מבכירים בתעשייה, ייהנו מתשתית פיזית וטכנולוגית ללא תשלום ואמצעים נוספים. התכנית המשותפת נועדה לאפשר ליזמים מתחום הסייבר לפתח מוצרים ושירותים המציעים פתרונות לאתגרי הסייבר עימם מתמודדים כיום חברות וארגונים גדולים ברחבי העולם. במהלך תכנית האקסלרטור יבצעו החברות זינוק משמעותי בהגדרת החזון והמוצרים שלהם, תוך אינטראקציה צמודה עם השוק על מנת לחזק את התוכנית העסקית שלהם.

המחזור יכלול בין 6 ל-8 סטארט אפים, כאשר JVP Cyber Labs תיקח חלק בתהליך בחירת הסטארט-אפים ובהדרכתם. במסגרת המיזם המשותף, התחייבה JVP Cyber Labs להציע, בתום התוכנית, השקעה של מיליון דולר לאחד מהסטארט אפים המשתתפים, והצטרפות לחממת הסייבר של JVP בבאר שבע.

האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס נפתח ב-2012. 85 אחוז מהחברות הבוגרות של האקסלרטור גייסו 1.2 מיליון דולר בממוצע, במהלך התכנית או זמן קצר לאחר סיומה. שתי חברות בוגרות התכנית כבר עשו אקזיט בחודשים האחרונים: Kitlocate ו-Appixia.

חנן לביא, מנהל האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס: "תכנית האקסלרטור שלנו ממנפת את הנוכחות העולמית של מיקרוסופט במטרה להעניק לסטארטאפים גישה ישירה וייחודית ללקוחות ולשותפים עסקיים. אנחנו משתמשים בכוח הזה כדי לקדם סטארט אפים להצלחה. אנחנו שמחים לשתף פעולה עם JVP על מנת להציע הזדמנויות ייחודיות ליזמים באקסלרטור שלנו".

"אנחנו שמחים לשתף פעולה עם מיקרוסופט ונצ'רס ביוזמה ייחודית זו", אמר יואב צרויה, שותף ב- JVP Cyber Labs. "יחד עם שותפי ב- JVP Cyber Labs, נמרוד קוזלובסקי, אנחנו שמים דגש מיוחד על יצירת שיתופי פעולה עם שותפים אסטרטגיים כדוגמת מיקרוסופט על מנת לסייע לסטרטאפים להצמיח פיתוחים טכנולוגיים חדשניים בתחום הסייבר, העונים לצרכי שוק אמיתיים ומשמעותיים. אנחנו מתחייבים להציע לאחד מהסטארט-אפים המבטיחים, שייסיימו את התוכנית, השקעה של מיליון דולר והצטרפות ל- JVP Cyber Labs בבאר שבע, במטרה לאפשר למיזם להמשיך לפתח פתרון חדשני ולהגיע לשלב הבטא".

לפרטים והצטרפות לתוכנית: http://www.microsoftventures.com/accelerators/telaviv

האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס בתל אביב הוא חלק מרשת האקסלרטורים הצומחת של מיקרוסופט, הפועלת כיום ב-6 אתרי מפתח בעולם. האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס בישראל שוכן בהרצליה. כל מחזור של סטארט-אפים משתתף בתוכנית מובנית ואינטנסיבית הנמשכת ארבעה חודשים המתקיימת בסביבת העבודה המתקדמת מסוגה וכוללת גישה לטכנולוגיות רבות כולל טכנולוגיות מיקרוסופט ומנטורים עסקיים. מיקרוסופט ומנטורים מהתעשייה מספקים לסטארט-אפים ניסיון מהשטח בתחומי מפתח – מודלים עסקיים, קשרים עם לקוחות ושותפים, חוויית משתמש ופיתוח ממשק משתמש, חשיפה למשקיעים רלבנטיים וארכיטקטורה טכנולוגית.

 
JVP Cyber Labs, הנה זרוע השקעות ה-Early stage של קרן JVP בתחומי אבטחת המידע וה-Big-data, אשר הוקמה במטרה לגלות, לבנות ולהוביל את הגל הבא של החברות הישראליות הפועלות בתחומי Cyber Security ו-Big Data. JVPבחרה להקים חממת הסייבר במרכז המצוינות החדש בבאר שבע תוך מינוף מנוע הצמיחה האקדמי והטכנולוגי הדרומי של ישראל. JVP Cyber Labs מובלת על ידי צוות שותפים מיומן עם ניסיון מעשי, ידע עשיר והצלחות מוכחות בתחום הכולל את גדי תירוש, שותף כללי בקרן JVP; יואב צרויה וד"ר נמרוד קוזלובסקי, שותפים בחממת הסייבר של JVP.

צוות מקצועי זה מביא איתו מומחיות קריטית בתחום המסחרי, הצבאי, האקדמי והממשלתי. JVP Cyber Labs, פועלת במוקד החדשנות של חזית הסייבר של ישראל, תוך שיתוף פעולה עם גופי אקדמיה בינלאומיים, חברות רב-לאומיות וכוח אדם איכותי שהוכשר ביחידות הצבאיות המובילות. JVP Cyber Labs ביססה שיתופי פעולה עם חברות רב-לאומיות גדולות ועם שותפים אסטרטגיים מתחומי הטכנולוגיה, הפיננסים, אבטחת המידע, תשתיות קריטיות ואקדמיה, המבקשים לקדם, ללוות ולהצמיח את חברות הסטארט-אפ המובילות של ישראל בתחום הסייבר. www.jvpvc.com