האפליקציה של קספרסקי תחשוף מי משתף ומגיב הכי הרבה מתוך מעגל החברים, וכן תציף איומים ברשתות החברתיותkas29514
עבור אלו אשר אוהבים להשתמש באפליקציות שונות המנתחות את פעילותם בפייסבוק, מעבדת קספרסקי יצרה כלי לאיסוף סטטיסטיקות אודות הפעילות ברשת החברתית הנפוצה בעולם. FriendOrFoe מציגה כמה וידאו ותמונות משתמש מפרסם, כמה לייקים התקבלו והרבה נתונים אחרים שיעניינו את מכורי פייסבוק.

FriendOrFoe זמין כעת במספר שפות ומעבדת קספרסקי מבטיחה להוסיף שפות נוספות לרשימה בעתיד הקרוב. כמו כן, מבהירה מעבדת קספרסקי כי המפתחים ימשיכו לשפר בהתמדה את יכולות האפליקציה בהתאם למשוב המשתמשים.

"הרשתות החברתיות המובילות בעולם מושכות אליהן את תשומות הלב של עברייני הרשת. ברוב הזמן הם נמצאים במצוד אחר מידע אישי וסיסמאות, בהם הם יכולים לעשות שימוש כדי לגשת לדברים כגון מידע פיננסי. לכן זה לא מפתיע שפייסבוק היא היעד הפופולארי ביותר עבור מבצעי פישינג: ברבעון הראשון של 2014, 79.5 אחוזים מכל התקפות הפישינג במדיה החברתית כוונו אל פייסבוק. FriendOrFoe גם מעבירה מסר חשוב אודות ההתקפות האפשריות אליהן חשוף המשתמש, במונחים פשוטים וברורים", אמר יבגני צ'רשנב, ראש פיתוח פעילות מובייל גלובלית, מעבדת קספרסקי.

לאפליקציה יכולות בתחום אבטחת השימוש של המשתמשים בפייסבוק:

תמונות - האפליקציה מתריעה בפניך לבדוק אם תויגת בתמונות.

צ'ק-אין - האפליקציה מאפשרת לך לראות אם מישהו תייג אותך ללא ידיעתך במקום מסויים ומסייעת לך לנקות את הפרופיל מכל תיוג צ'ק-אין שאינו מורשה.

הרשאות לאפליקציות - FriendOrFoe יכול לסרוק את כל האפליקציות שאתה מחובר אליהן, ולהראות אילו הרשאות גישה לחשבון האישי הן קיבלו.

היסטורית חיפוש האפליקציה תציג את כל האנשים או הדברים שחיפשת בפייסבוק. אתה לא יכול למנוע מפייסבוק לאחסן את המידע, אבל אתה יכול למחוק אותו.

Kaspersky Lab היא ספקית פתרונות האבטחה הפרטית הגדולה ביותר בעולם. החברה מדורגת בין ארבע המובילות בעולם בתחום פתרונות האבטחה למשתמשי קצה. מעבדת קספרסקי נוסדה לפני 16 שנה ומאז ממשיכה לחדש בתחום אבטחת ה-IT ולספק פתרונות הגנה אפקטיביים למשתמש הפרטי, לעסקים קטנים ובינוניים ולתאגידים. החברה פועלת כיום בכמעט 200 מדינות ברחבי העולם ומספקת אבטחה ליותר מ-300 מיליון משתמשים מסביב לעולם. לפרטים נוספים בקרו ב-www.kaspersky.com*החברה דורגה כרביעית בבדיקת ספקי פתרונות אבטחת קצה שביצעה IDC ב-2012. הדירוג פורסם בתחזית פתרונות קצה העולמית 2013-2017 של IDC ובדו"ח נתח שוק מ-2012. הדו"ח דרג ספקי תוכנה לפי רווחי מכירת פתרונות קצה במהלך 2012.