כרבע מהסטודנטים מחזיקים גם בטאבלט גם בסמארטפון וגם בלפטופ, כך עולה מסקר של חברת פלאפון לקראת החזרה לספסל הלימודים האקדמיipad191013 הסקר נערך בסוף חודש ספטמבר על ידי חברת אקספרטו, בפאנל האינטרנטי של חברת אי-פאנל, בקרב 302 סטודנטים במדגם אקראי ומייצג של אוכלוסיית הסטודנטים לתואר ראשון ושני. עוד עולה מהסקר, כי לקראת שנת הלימודים הקרובה, 40% מהסטודנטים רכשו או צפויים לרכוש לפטופ חדש בתחילת שנת הלימודים. עוד נמצא כי הטאבלט המועדף על סטודנטים הוא ה-iPad.

על פי ממצאי הסקר ל-90 אחוז מהסטודנטים כיום יש לפטופ והוא משמש כאמצעי הלימוד העיקרי עבורם במוסדות ההשכלה הגבוהה. כמעט כל הסטודנטים מחזיקים במכשיר סלולארי, כאשר ל-86 אחוז מהם יש סמארטפון מתקדם. עוד עולה מן הסקר, כי סטודנטים בגילאי 25 ומעלה נוטים להחזיק ביותר מכשירים מאשר סטודנטים צעירים יותר.

נירית בן קיש, מנהלת אגף השיווק בפלאפון: "הסטודנטים הם קהל צעיר ומוביל דעה, הם ציבור שמאמץ חדשנות ומוטה מחיר. אנו רואים בקרב קהל זה העמקה של מגמת הmulti device - מגמת השימוש במספר מכשירים במקביל. המכשירים השונים תופסים יותר מקום בחייהם ומהווים עבורם אמצעי חשוב ועיקרי בתקופת הלימודים. מעבר לשימוש החברתי מדובר בכלי לימודי לכל דבר"

80 אחוז מהסטודנטים העידו, כי הם גולשים בפייסבוק במהלך השיעור, כמו גם ברשתות חברתיות נוספות. 70 אחוז מהסטודנטים העידו, כי הם נכנסים גם לאתרי חדשות וכ-40 אחוז מהם צופים בסרטונים - וכל זאת במהלך השיעור.

40 אחוז  מהסטודנטים העידו כי בתחילת שנת הלימודים הם ירכשו או שרכשו כבר לפטופ חדש. בין הרוכשים קיימת כאמור בולטות בקרב סטודנטים לתואר ראשון. מבחינת השקעה כספית העידו הסטודנטים כי הם מוכנים להשקיע כ-1,000 שקל בממוצע על טאבלטים, וזאת בנוסף ללפטופ, עם זאת הטאבלט המועדף על הסטודנטים הוא אייפד (50 אחוז), אחריו סמסונג גלקסי טאב (כ- 38 אחוז) ואחריהם ASUS

מהסקר עולה, כי 39 אחוז מהסטודנטים עדיין גרים בבית, כאשר כ-55 אחוז מהסטודנטים הרווקים מתגוררים במעונות הסטודנטים או בדירות שכורות בקרבת מוסד הלימודים. מרבית הסטודנטים בגילאי 20-24 מתגוררים אצל ההורים, כאשר אצל סטודנטים מבוגרים יותר נרשמה העדפה להתגורר מחוץ לבית.