לקראת סיום המחזור השלישי של האקסלרטור של Microsoft Ventures בישראל החלו ההכנות למחזור הבא שיפתח בתחילת פברואר 2014. שורה של ארגונים בינלאומיים גדולים סיכמו שיתופי פעולה עם Microsoft Ventureshananlavi71113 תחת ההבטחה לספק ליזמים גישה יוצאת דופן ללקוחות חדשים ושווקים חדשים. בנק הפועלים יוביל את אחת ההתפתחויות החשובות עם פתיחתו של מסלול מיוחד בתחום הפיננסי (Fin Tech). יחידת הפינטק של חטיבת האסטרטגיה, בשיתוף עם חטיבת הטכנולוגיה ופועלים שוקי הון, מובילים בשנה וחצי האחרונות יוזמה לקידום והשקעה בחברות טכנולוגיה פיננסית צעירות, לאור החשיבות הרבה שרואה הבנק בפיתוח חדשנות בתחום זה.


הבנק יסייע באיתור ובחירת סטארט-אפים מבטיחים בתחום הפיננסי ושילובם במחזור הקרוב של האקסלרטור. במהלך המחזור יובילו מנטורים מטעם הבנק את ההכשרה של היזמים הללו הן בפן הפיננסי מקצועי והן בפן הטכנולוגי. הסטארט-אפים במסלול הפינטק יקבלו גישה לסביבת הפיתוח הטכנולוגי של הבנק בארץ ובעולם, על מנת לבחון את יישום הרעיון בסביבת beta. בתום המחזור יפעל הבנק לשלב את הפתרונות שפותחו כחלק מהצעת הערך ללקוחות הבנק. בנוסף, יעניק הבנק לסטארט-אפים ליווי והדרכה בהתנהלות הפיננסית השוטפת, ויציע להם מעטפת בנקאית כוללת המותאמת לצרכיהם היחודיים.


קבוצת בנק הפועלים תציע לכל סטארט-אפ בתחום הפיננסי הלוואה של 30 אלף דולר. ההלוואה תהיה ניתנת להמרה למניות בסבב הגיוס הבא שתבצע החברה, ובהמשך תשקול פועלים שוקי הון אם לבצע השקעה נוספת בחברה.


בנוסף, שורה של חברות גלובאליות סיכמו על שיתופי פעולה במחזור הקרוב של האקסלרטור. ביניהן ניתן לציין את eBay, Deutsche Telekom, Saatchi and Saatchi Israel (באמצעות באומן בר ריבנאי), Sears Israel ועוד. כן צפויה להימשך הפעילות של Comcast ו-Y&R שהחלה במחזורים הקודמים. שיתופי הפעולה יכללו את המרכיבים הבאים: שילוב של מנטורים מטעם החברות בתוכנית, שותפות בפיתוח הפתרון (Design Partner) פתיחת אתרי בטא לבחינת הפתרונות, קישור ללקוחות החברה ועוד.

כמו כן, תוכנית העצמת היזמים של Institute Merage, שהוקמה בארה"ב על ידי Paul Merage במטרה לסייע ליזמים ישראליים מצטיינים, מצטרפת אף היא לפעילות במחזור הקרוב. במסגרת התוכנית מוזמנים יזמים ישראלים להשתתף בסדנה של שבועיים בלוס אנג'לס שמספקת מידע על התרבות העסקית בארה"ב, אסטרטגיות פעולה ועוד. לסדנה השנתית נבחרים מספר מצומצם של יזמים מצטיינים מישראל וצפוי כי הפרופיל הגבוה של היזמים באקסלטור יבטיח השתתפות של רבים מהם בתוכנית.

ההרשמה למחזור הרביעי של האקסלרטור נפתחה לפני מספר ימים והוא ייפתח בתחילת פברואר 2014.

צביקה נגן, הממונה על חטיבת הטכנולוגיה והמחשוב בבנק הפועלים: "המגזר הפיננסי משווע לחדשנות טכנולוגית כבסיס למודלים עסקיים חדשים ולהעמקת האינטראקציה עם הלקוחות. שיתוף הפעולה עם תוכנית האקסלרטור מצטרף למהלכים נוספים שאנו מבצעים בשנים האחרונות, במטרה, להוביל ולקדם את תעשיית ה- Fin Tech ולרתום את חידושי הטכנולוגיה לטובת מגוון ואיכות השרותים שאנו מעניקים ללקוחותינו. בנק הפועלים רואה עצמו כ'בית' של חברות הטכנולוגיה הפיננסית בישראל, ואנו מאמינים כי המסלול הפיננסי שנוביל באקסלרטור יניע יזמים רבים יותר לפעול ולפתח בתחום זה. ".

חנן לביא, מנהל האקסלרטור של Microsoft Ventures בישראל: "הניסיון הבינלאומי שלנו מעיד כי גישה בלתי אמצעית לחברות גלובאליות הוא אחד המפתחות החשובים להצלחה של יזמים בשוק העולמי. משתתפי המחזור הקרוב יחוו השראה והדרכה מקצועיים של כמה מהחברות הגדולות בעולם בתחומן שיסייעו להצלחתם. בנוסף, אנחנו מעמיקים את ההתמחות הוורטיקאלית, עם מסלול פיננסי ייעודי, המצטרף להתמחויות נוספות בתחומים כמו: קמעונאות ומסחר אלקטרוני, פרסום, טלקום ועוד. ההתמחות הוורטיקאלית, בסיוע מנטורים שבאים מהתחומים הללו, חיונית להשבחת הפתרון ולהתאמתו באופן מדויק למאפיינים ולצרכים הנבדלים של כל שוק".