חברת Beamups הישראלית השיקה זירה עולמית למסחר בתוכן חדשותי. האתר החדש שובר את הגבולות הקיימים בהפצת חומרים חדשותיים, כאשר הוא יוצר מפגש בזירת מסחר מקוונת בין רוכשי תוכן וספקי תוכן מכל העולם

 זו הפעם הראשונה בעולם בה רשתות טלוויזיה בינלאומיות, לאומיות ומקומיות, אתרי אינטרנט, מפעילים סלולריים וחברות הפקה יכולים לרכוש תוכן חדשותי (וידאו או תמונות סטילס) ישירות מספקי תוכן ברחבי העולם. האתר ומערכת הסחר הוקמו על ידי חברת Netwise.

 


הרעיון להקמת זירת המסחר הוא של שני צלמי וידאו ישראלים, בועז אשתאי ויוסי רומנו, אשר עבדו בהפקות יוקרתיות של רשתות כמו BBC,NBC,APTN, נשיונל גיאוגרפיק ועוד. במסגרת סיקור קונפליקטים עולמיים ראו כיצד החומרים שצילמו נצרכים על ידי רשת אחת, או מופצים לרשתות רבות, ללא השפעה על ההכנסה שלהם.

 

לדברי בועז אשתאי, סמנכ"ל התפעול של Beamups: "כצלם, לעתים קרובות זה היה מתסכל לצלם סיפורים שהוצגו רק פעם אחת או לראות סיפורים מצוינים ללא היכולת לארוז אותם ולמכור אותם בעצמנו. כפרילנס, גודל הצוותים והתקציבים מצטמצמים, ואנו רצינו לפתוח את שוק החדשות על מנת להציע מודל הפצה בינלאומי אשר נותן לכתבים וצלמים גישה יקרת ערך לחדרי חדשות ברחבי העולם".

 

רוכשי תוכן חדשותי יכולים לחפש בצורה מקוונת אחרי תוכן באתר, ללא תשלום דמי מנוי חודשיים ולרכוש בצורה מהירה תוכן חדשותי ממגוון רחב של מפיקים וצלמים ברחבי העולם. החומרים החדשותיים באתר Beamups נמכרים על פי פריט, בקשת רחבה של מחירים בהתאם לפרמטרים כמו בלעדיות של החומרים וייחודם. 

ספקי תוכן מרחבי העולם, ובכלל זה כתבים מקומיים, פרילנסרים, צלמים, כתבי וידאו, סוכנויות ידיעות וחברות הפקה יכולים להעלות ללא תשלום לאתר תוכן ולהציע אותו לגורמי חדשות בעולם.

 

זירת המסחר של Beamups הושקה בישראל ופועלים בה גופי חדשות מובילים כמו חדשות ערוץ 2, סוכנות הידיעות הפלסטינית, אמנסטי, BBC, Sky, Rtvi, Rtl 4, ABC

 

מנכ"ל Beamups הוא דין סטיוארט, לשעבר סגן נשיא News Corp אירופה, בעל ניסיון של 14 שנים בטלויזיה בינלאומית ובכלל זה היה אחראי על השקת רשת Fox בטורקיה.

 

לדברי דין סטיוארט: "בעידן של קיצוצי תקציב אגרסיביים ועליה בתחרות, Beamups מציעה פתרון דינאמי המספק לחדרי חדשות בעלי תקציב מוגבל תכנים חדשותיים במחירים תחרותיים ממקצועני עיתונות ברחבי העולם. ישנה עליה חדה בביקוש לתכנים חדשותיים מצד גופי שידור, אינטרנט וסלולר. אנו מספקים לרוכשי חדשות מקור לחדשות בלעדיות לצד חסכון תקציבי ובקרה".