עידן המחאה החברתית הוביל את כולנו לבדוק כמה אנחנו משלמים בעבור מוצרי הצריכה בסופר והאם אנחנו משלמים יותר בסופר שלנו מאשר בסופר המתחרה. העובדה שרובנו מסתובבים עם טלפון חכם הופכת את ההשוואה קלה ויעילה יותרpricez14412

 

פה בדיוק נכנס השרות הייחודי של אתר האינטרנט (והאפליקציה הסלולרית לאייפון ולאנדרואיד) Pricez שהגה והקים בועז יהב, לשעבר מנהל הפיתוח של קבוצת נענע 10. באתר האינטרנט של השרות מגדירים היזמים את pricez כ"שירות חברתי סלולרי ואינטרנטי להשוואת מחירים בסופר. תחשבו על ה"וויז" (Waze) של הסופרים".

האתר והאפליקציות הסלולריות מאפשרים למשתמשים לנהל רשימת קניות, ובלחיצת כפתור, לקבל את המחיר הזול ביותר עבור הרשימה באזור, לשתף את רשימת הקניות עם אחרים, להגדיר ולקבל התראות על ירידת מחירים, לראות מבצעים, לראות היסטוריית מחירים של מוצר, לנהל רשימת מוצרים מועדפים, לעדכן מחירים ישירות מהסופר או מהבית אחרי הקניות, לסרוק ברקודים, להוסיף מוצרים ,להגיב על מוצרים וחנויות, לראות סטטיסטיקות שונות המבוססות על המידע שנאסף וכמובן, להנות מחיסכון משמעותי בקניות. כי בקניות, כמו בחיים - ידע זה כוח...

פרייסז היא לא חנות -  השירות מאפשר לכם לקבל החלטות מושכלות לגבי הקניות שלכם. פרייסז לא מקבל עמלה מאף אחד והשרות ניתן בחינם. בחברה מסבירים שההצלחה של פרייסז תלויה במשתמשים: השירות מתבסס על נתונים ששמוזנים למערכת על ידי המשתמשים, כך ככל שיהיו יותר נתונים לגבי חנויות, מחירים, מבצעים, כך התועלת שכולנו נוכל להפיק גדלה והופכת למדוייקת יותר.

את המחירים אפשר לעדכן תוך כדי קניות בסופר: סורקים מוצר ומעדכנים בזריזות מחיר או מבצע. אופציה שניה היא כשמגיעים הביתה, נכנסים לאתר של פרייסז ומעדכנים מחירים מתוך החשבונית. ברוב החשבוניות יופיע מספר ברקוד של המוצר והחיפוש של פרייסז תומך בחיפוש ברקוד. קל מאוד למצוא את המוצר ובלחיצה לעדכן לו מחיר. עדכון המחירים בפרייסז מתחלק לשניים, הרשתות האינטרנטיות (מגה באינטרנט, רמי לוי באינטרנט ושופרסל ישיר) וחנויות פיזיות כגון מגה בול, מגה בעיר, שופרסל דיל, שופרסל שלי, יש, בר כל, אושר עד, רמי לוי, טיב טעם, יינות ביתן, כמעט חינם, ויקטורי, ניצת הדובדבן, עדן מרקט, רשת טעמים, מחסני השוק, שפע שוק, חצי חינם, מחסני להב, יוחננוף, סטופמרקט, סופר דוש ואחרים.

עדכון המחירים מהרשתות באינטרנט מתבצע אוטומטית והמחירים בפרייסז משקפים את המחירים באתרים של החברות. עדכון המחירים של החנויות הפיזיות מתבצע על ידי צוות פרייסז ומשתמשי פרייסז. אין דרך לדעת באופן מלא שהמחיר המדווח אמין ואמיתי אולם בפרייסז נבנו מנגנונים אשר עושים שימוש במספר פרמטרים כדי לזהות ניסיונות לבלבל את המערכת והמשתמשים. אנו עוקבים ומקבלים התראות על ניסיונות כאלו ויש לנו מדיניות של אפס סבלנות כלפי בעלי חנויות אשר ינסו לעדכן מחירים שאינם קיימים במציאות רק כדי לנסות ולמשוך את הציבור. במקרים מסוימים אף נסיר חנויות החשודות בהטעיית מחירים מהמערכת. בנוסף, בכל דף מוצר באתר האינטרנט ובאפליקציות הסלולריות יש אפשרות דיווח קלה ומהירה לגבי נכונות המידע. דיווחים אלו יעזרו לנו לשמור על מידע אמין ועדכני.

ב-Pricez מציינים שקיימים שירותים דומים אולם הם אומרים שאף אחד לא מקיף את הנושא כמו פרייסז. מעבר לכך, פרייסז לא מנסה למכור לכם כלום ושואף שלא להתרכז בעולם המקוון. "המטרה שלנו היא עדכון שוטף ופעיל של משתמשי האפליקציה מהשטח. הרעיון והכוח המניע להקים את השירות הגיע יחד עם "מחאת הקוטג'" והרצון להביא שקיפות בנושא הקניות של כולנו", מסבירים בחברה. 

אחד היתרונות הבולטים של פרייסז הוא יכולת זיהוי המיקום הגאוגרפי. הנתונים שמתקבלים רלוונטיים למיקום המשתמש, לקרבה שלו לסופר/ים מסוימים ו/או לסופר שבו המשתמש נמצא כעת. בשלב זה האפליקציה הסלולרית של Pricez תומכת במערכות הפעלה iOS (אייפון) ואנדרואיד. את האפליקציה לאייפון ניתן להוריד מהאפסטור ואת האפליקציה לאנדרואיד מה-android market.

אתר האינטרנט של Pricez הוא: www.pricez.co.il