חברת הסטארט-אפ הישראלית Wix, המאפשרת לגולשים ליצור אתר אינטרנט מקצועי ללא כל ידע טכני, הודיעה היום על השקת ה-Wix App Market. שוק האפליקציות שלWix יאפשר שילוב יישומים חיצוניים באתרי 5HTML הנוצרים על ידי לקוחות החברהwix21212 המונים למעלה מ-25 מיליון איש. בהשקת ה- App Market יוצרתWix הזדמנות עסקית לחברות ולמפתחי אינטרנט, שכן אפליקציות שיכללו בו ישווקו לבסיס משתמשים הגדל בכמיליון לקוחות חדשים מדי חודש. במועד ההשקה יכלול ה-App Market 25 אפליקציות, שכמחציתן פותחו על ידי חברות ישראליות, ו-Wix צפויה להוסיף אליו עשרות אפליקציות נוספות בשבועות הקרובים. Wix קוראת לחברות ולמפתחי אינטרנט ליצור אפליקציות, שיתווספו ל-App Market וישווקו למיליוני לקוחותיה בעולם. אפליקציות שיאושרו ע"י החברה יזכו לחשיפה מסיבית וייצרו עבור המפתחים אפיק הכנסות חדש בעל פוטנציאל גבוה.

מפתחים המעוניינים לפתח אפליקציות ל- Wix App Market יעשו זאת תוך הסתמכות על ה-SDK-Software Development Kit שהחברה פרסמה. ה- SDK כולל את כל המידע הטכני הדרוש כדי לפתח יישומים חיצוניים, שישתלבו באופן מיטבי באתרי Wix. העקרונות המנחים את Wix מאז הקמתה יישמרו גם במסגרת ה-App Market: חדשנות טכנולוגית, ממשק ידידותי למשתמש, גמישות עיצובית מקסימלית ובחירה במודל הפרימיום (Freemium) כמודל העסקי.

בין האפליקציות שנכללו בהשקת ה-App Market:
• -Instagram הצגת עדכונים מחשבון ה-Instagram באתר האינטרנט
• Tumblr- הוספת בלוג
• SoundCloud- שילוב פלייליסט ואפשרות לרכישת קבצי מוזיקה מהאתר
• DaPulse- הקמה וניהול של רשת חברתית פרטית
• Ordr.In – תפריט למסעדות עם ממשק מובנה לשיווק בפייסבוק
• Rumble Talk- צ'אט רום המאפשר תקשורת מיידית עם מבקרי האתר
• Vcita- קביעת פגישות וטפסי יצירת קשר
• Targethero- מערכת שיווק דואר אלקטרוני

אבישי אברהמי, מייסד ומנכ"ל Wix מסר: "בישראל בפרט ובעולם בכלל ישנם אינספור מפתחים העובדים על מוצרים שיעצבו את החוויה האינטרנטית העתידית. המטרה שהצבנו לעצמנו ב-Wix היא לתת מענה מתקדם לצרכי הלקוחות שלנו, ואנחנו בטוחים שחשיפתם לאפליקציות של חברות חיצוניות תשרת מטרה זו. ה-App Market החדש ייצר לחברות ולמפתחים ישראליים הזדמנות עסקית להגיע לקהל רחב, ואנחנו גאים להיות האכסניה ליצירתיות ולחדשנות הטכנולוגית שיביאו איתם ל-Wix."

איציק לוי, מנכ"ל vCita, שאפליקציה שלה מוצעת ב-App Market, הוסיף: "האינטגרציה שלנו ב-App Market של Wix הוכחה כדרך מצויינת להגיע לקהל עצום של בעלי אתרים, עסקים קטנים ויזמים. תוך שבועות ספורים ממועד ההצטרפות ראינו גדילה דרמטית בכמות ההתקנות ומאות משתמשים חדשים מצטרפים לשירות שלנו מדי יום. ע"י התקנת האפליקציה של vCita אנשים יכולים לזהות ולגייס לקוחות פוטנציאלים ישירות מאתר האינטרנט שלהם והמבקרים נהנים מערוץ תקשורת ישיר עם העסק. לאינטגרציה ב-Wix App Market פוטנציאל רב והיא ומשרתת הן את החברות המפתחות והן את משתמשי הקצה."

למידע נוסף לגבי חנות האפליקציות http://dev.wix.com

Wix היא חברת סטארט-אפ ישראלית שפיתחה פלטפורמה מתקדמת ליצירת אתרי אינטרנט. באמצעות Wix יכול כל גולש ליצור אתר אינטרנט בקלות, ללא צורך בתכנות או ידע טכני קודם. החברה, שנוסדה בשנת 2006 על ידי גיורא קפלן והאחים נדב ואבישי אברהמי, מונה 315 עובדים בארבעה סניפים (ניו יורק, דנייפרופטרובסק, תל אביב, סן פרנסיסקו). לחברה למעלה מ-25 מיליון לקוחות ברחבי העולם.

אתר החברה: http://www.wix.com