חברת פלאפון הכריזה על השקת Pelephone Cloud- שירות חדש ובלעדית בסלולר הישראלי לאחסון מידע בנפח עצום של 100 ג'יגה ישירות מהנייד לענןcloud16913 השירות, אשר פותח על ידי בית התוכנה הישראלי ואיוסופט, המתמחה בפיתוח טכנולוגיות לסלולר ושירותי ענן, יאפשר אחסון ושמירה של כל המידע שבמכשיר הפלאפון, בכלל זה אלפי תמונות, סרטונים, הודעות ואנשי קשר, תוך אפשרות להורדה ושמירה במחשב האישי. ניתן להתחבר לשירות החדש באמצעות הורדת אפליקצת ""Pelephone Cloud מחנויות האפליקציות באייפון ובאנדרואיד. בעוד מספר שבועות תתווסף פונקצית העלאת קבצים לנייד גם מהמחשב האישי וממגוון טאבלטים. השירות ינתן חינם לחצי השנה הראשונה ולאחר מכן יעלה 9.9 שקל בחודש.

אסף עופר, המשנה למנכ"ל פלאפון אמר "כחברה המובילה את תחום הדאטה בסלולר אך טבעי שנחשוב על הדבר הבא עבור לקוחותינו. בשנים האחרונות אנו עדים לשימוש הגובר בסמארטפון לצילום וצפייה בתמונות וקטעי וידאו. המידע העצום הנשמר בנייד חשוב וקריטי ללקוח והזיכרון הקיים היום במכשירים כבר אינו מספיק, מה שמצריך גיבוי והסרת תכנים לעיתים קרובות".

הורדת המחירים הדרמטית בעולם הסלולר וכניסתם של המפעילות החדשות והמפעילות הוירטואליות מחייבת את המפעילות הותיקות להמציא את עצמן מחדש ולשפר את השורה התחתונה בדוחות הכספיים באמצעות שירותי ערך מוסף שיגדילו את ההכנסה מכל מנוי (ARPO). 

פלאפון Cloud מצטרף לפתרונות הענן של פלאפון שיושבים על תשתיות שאינן במחשב או בנייד, כך שהמידע נשמר גם במקרה של גניבה או תקלה במכשיר. כבר כיום פלאפון מציעה פתרונות בענן כמו מיוזיקס, סופר טיוי, פקס למייל ועוד. 

מערכות ההפעלה במכשירי הסמארטפון, הולכות ותופסות נפח לא מבוטל מזיכרון המכשיר, בחלקם מערכת ההפעלה עצמה עשויה לנצל כ-6 ג'יגה מזיכרון המכשיר. בנוסף, גם האפליקציות שמתקין המשתמש תופסות נפח. בפועל במכשיר 16GB בו מותקנים מערכת הפעלה ואפליקציות נותרת כמות זיכרון מצומצמת ביותר לאחסון תמונות וסרטונים, אשר עשויה לנוע בין 2-5GB בלבד. לשם השוואה, ב-GB5 ניתן לאחסן כ-1,500 תמונות או כ-30 דקות של סרטוני וידאו ברזולוציית HD. ב 100GB ניתן לאחסן כ-30,000 תמונות או 10 שעות וידאו ברזולוציית HD (ללא כיווץ ופגיעה באיכותן).

על פי תחזיות של גרטנר, הענן האישי צפוי להחליף בהדרגה את המחשב האישי, כמקום שבו הצרכנים שומרים את התוכן האישי שלהם, ניגשים לשירותים ומרכזים בו את חייהם הדיגיטליים. הענן האישי יחבר בין המכשירים השונים בהם יבחרו להשתמש בחיי היומיום. המשתמשים יראו אותו כמקום נייד וזמין תמיד, הנותן מענה לכל צרכיהם הדיגיטליים. בעולם זה אין פלטפורמה אחת והיכולת לנהל מגוון של התקנים ניידים היא הכרחית. הענן האישי יסיט את הפוקוס ממכשיר הלקוח לשירותים מבוססי ענן, המסופקים למגוון מכשירים.

"Pelephone Cloud" מאפשר מודל של Cross Platform, במסגרתו המשתמש יכול להעביר תכנים בין מכשירים מבוססי מערכות הפעלה שונות. כך לדוגמא, ניתן להעביר את התכנים המאוחסנים בענן באופן עצמאי ישירות ממכשיר אייפון למכשיר אנדרואיד ולהיפך. השירות הוא אישי וכל מנוי יוכל להעלות את המידע שלו באופן פרטי לענן בצורה נוחה, מהירה ויעילה בשפה העברית. לאחר הגיבוי, יוכל המשתמש לשחזר את כל התכנים למכשירו הנייד ולגשת לכל התכנים שנמצאים בענן באמצעות המחשב הביתי, שם יוכל לצפות ולהורידם. בעתיד הקרוב, יוכל לצפות בכל התכנים שאוחסנו בענן באמצעות הסמארטפון עצמו ואף לשתף תמונות, סרטונים ועוד. בנוסף, יקבל המשתמש תזכורות למכשיר הנייד לשמירת הנתונים בענן.

כיום חברות הסלולר הישראליות אינן מספקות שירותי אחסון בענן, כאשר אפליקציות הענן הבינלאומיות בדומה ל Dropbox, Google drive, iCloudוכו', מספקות נפח מוגבל חינם ולאחריו גובות מחירים של 5-15 דולר לחודש ואף יותר. יתרון נוסף של השירות הוא יכולת העברת כל התכנים (כולל אנשי קשר) בין תוכנות ההפעלה, בניגוד לאפליקצית ה icloud הבלעדית למשתמשי אייפון ואפליקציות אחסון ייעודיות לאנדרואיד.