שר התקשורת, משה כחלוןכשנה וחצי מאז החלה ניידות המספרים,  התבצעו  בסך הכל כמיליון ועשרים וחמש אלף ניודים  - מתוכם כ- 607,000  בטלפונים הסלולריים  וכ- 418,000 בטלפונים הנייחים

ניידות המספרים שהחלה בתאריך 2.12.07, היוותה מהלך מרכזי וחשוב ביותר בתהליך הסרת חסמי המעבר של הלקוחות בין מפעילי תקשורת שונים, הגברת חופש הבחירה של הצרכן, וחיזוקה של התחרות בענף הטלפוניה. עם יישומה, צרכן התקשורת זכה לאפשרות מהירה אשר אינה כרוכה בעלות כספית, לעבור עם מספר הטלפון האישי, כולל הקידומת, בין חברות התקשורת השונות. יתר על כן, המהלך אפשר ללקוח לבחור בצורה חופשית את החברה והמסלול האופטימאליים עבורו.

 

בשנים האחרונות אנו עדים להשפעת המהלכים הצרכניים שהוביל משרד התקשורת בעניין קידום התחרות והסרת חסמי המעבר. לקוחות הטלפוניה נהנים מהוזלת תעריפים, תוכניות ללא התחייבות, תוכניות ללא תשלום חודשי קבוע, מתן הטבות ומתנות ועוד.

 

במשרד התקשורת ימשיך לפעול לפתרון הכשלים הצרכניים כך שבסופו של יום, עם הסרת החסמים השונים בהם ניתוק הזיקה בין רכישת מכשיר ובין קבלת הטבות לדקות שיחה, טיב השירות ותעריפי השירותים השונים, יהוו את השיקול היחיד של לקוח בבחירת החברה.

בתמונה: שר התקשורת, משה כחלון