חברת הסטארט-אפ הישראלית MySiteApp השיקה את Uppsite.com - שירות חדשני להמרה אוטומטית של בלוגים ופורומים לאפליקציות סמארטפונים וטאבלטים

השירות החדש מספק פתרון קל ומתקדם לבלוגרים ומנהלי פורומים להשתלב בעולם משתמשי האינטרנט הנייד ההולך וגדל. בשלב זה המערכת תומכת בוורדפרס ובפורומים מבוססי vBulletin אולם בהמשך תתמוך החברה גם באתרים שנבנו על מערכות נוספות, במיוחד מערכות קוד פתוח כמו ג'ומלה ודרופל.

 

 

בעלי האתרים אינם נדרש לכל ידע טכנולוגי מוקדם והשירות ניתן ללא תשלום. ההמרה מתבצעת בתוך פחות מ-10 דקות ומתאימה את הבלוג או הפורום למכשירי אייפון ואנדרואיד, כאשר בעתיד הקרוב השירות יתמוך במערכות הפעלה נוספות. כיום השירות מאפשר המרה של בלוגים שהם על בסיס מערכת Wordpress ובפורומים שהם על בסיס מערכת vBulletin. שתי מערכות אלו מפעילות כיום כ-100 מיליון אתרים ברחבי העולם.

 

 

יתרונן הבולט של האפליקציות שיוצר שירות Uppsite.com הוא האינטראקטיביות, המאפשרת למשתמשים להגיב באתרים ישירות דרך האפליקציות. כמו כן, לבעל האתר ניתנת האפשרות לערוך את התכנים ישירות דרך האפליקציה, זאת בניגוד לשירותים מתחרים אחרים אשר רק מאפשרים קריאה חד כיוונית של האתר וכך נפגעת מעורבות הגולשים.

 

בנוסף השירות מאפשר לבלוגרים ולבעלי הפורומים ליצור לעצמם מקור הכנסות נוסף, באמצעות חלוקת רווחים על הצגת פרסומות דרך השירות. הפרסומות המשתלבות באפליקציות מבוססות על רשת הפרסום של MySiteApp שהוקמה בשיתוף קבוצת מטומי מדיה, מהגדולות בתחומה באירופה. מודל חלוקת הרווחים הוא 70% לבעלי האתרים ו- 30 אחוז לחברה.

 

לדברי גל בריל, מייסד ומנכ"ל MySiteApp, על-פי תחזית של מורגן סטנלי, בתוך 4 שנים צריכת האינטרנט הנייד תהיה גדולה מצריכת האינטרנט דרך מחשבים אישיים. "עידן האינטרנט הנייד טומן בחובו אתגר אדיר ליצרני תוכן – אריזה התוכן מחדש בצורה מותאמת לסמארטפונים וטאבלטים. עלות פיתוח אפליקציה לכל מערכת הפעלה נאמד באלפי דולרים ודורש ידע טכנולוגי רב. כפועל יוצא בעלי אתרים קטנים נשארים מחוץ לתמונת עולם האפליקציות. המוצר שלנו מגשר על פערי הידע והעלויות ויתרה מכך – הוא יוצר לבעל האתר ערוץ הכנסות חדש לחלוטין".