אגדות העם הקלאסיות כיפה אדומה, החתול במגפיים ועמי ותמי, יצאו בהוצאה יחודית מחודשת כסיפורים אינטראקטיבים. המהדורות הדיגיטליות הופקו בשיתוף פעולה בין "ארמון הספרים" והמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית במכון הטכנולוגי בחולוןcat15412

כחלק מקורס איור בהנחיית נעמה בנזימן, בו נתנו הסטודנטים פרשנות חדשה ומודרנית לאגדות העם המוכרות. הסטודנטים איירו מחדש את הסיפורים, תוך התייחסות למדיום הדיגיטלי החדשני. הספרים מוצעים לרכישה בחנויות האפליקציות של אפל ואנדרואיד במחיר: 3.99 דולר.

האגדות, במהדורתן הדיגיטלית, כוללות קריינות של הסיפור, מוזיקה מקורית שהולחנה עבורן, איורים חדשים וכן אינטראקציות ואנימציות ייחודיות המעשירות את חווית הקריאה של הילדים וההורים. האגדות, מותאמות לילדים בגילאי 2-6 ומציעות, מעבר לחוויית הקריאה, גם משחקים ופעילויות אינטראקטיביות הכוללות: הקלטת קריינות אישית (של הילד, ההורה או סב/סבתא), הפעלת אנימציות דינאמיות ועוד. הפעילויות מעודדות פעולה דינאמית של הילד ובכך מגרות אותו להכיר את הסיפור, מפתחות את המוטוריקה העדינה ומגרות אותו לחזור שוב ושוב לספר.

"האפליקציות הדיגיטאליות מהוות פרשנות רעננה לאגדות עם קלאסיות ומנגישות אותן לילדים ולהורים". מוסרת קרן דובקובסקי, מנהלת מותג "ארמון הספרים" בחברת יוניסל המתמחה בפיתוח תוכן סלולרי ודיגיטאלי. "למשל, בכיפה אדומה בראה מאיירת הספר, יעל חסון סטודנטית במחלקה לעיצוב תקשורת חזותית במכון הטכנולוגי בחולון, את הדמויות המוכרות של הסיפור והציגה אותן בעולם מעודכן ואורבאני. הסיפור האינטראקטיבי לא הופך לסרט מצוייר אלא שומר עליו ללא עומס פרטים על מנת לאפשר שמירה על הקשב אצל הילד הקורא ולאפשר לו להכיר את הסיפור הקלאסי. "

"ארמון הספרים" הינו מיזם חדשני בתחום ספרות הילדים, אשר שם לו למטרה לקדם את ספרות הילדים בארץ, ולפתח אפליקציות ספרי ילדים ייחודיות. (www.armonhasfarim.co.il )

הסטודנטים שאיירו את הספרים הם: כיפה אדומה – יעל חסון ; החתול במגפיים – תום-לי מיימרן ; עמי ותמי – עינב אלמקייס.

הספרים הדיגיטליים זמינים להורדה באנדרואיד מרקט (Android Market) וב- appStore במחיר: 3.99 דולר

קבוצת יוניסל מתמחה בפיתוח טכנולוגיות סלולריות מתקדמות, ייצוג וניהול רפרטוארים דיגיטאליים, ניהול תכנים, פתרונות תקשורת מבוססי SMS ו MMS ו- VMS, פרסום דיגיטלי וכן אספקת שירותי סליקה לגופי מדיה רבים במשק ועוד. לקבוצה בסיס לקוחות הכולל כ-1,000 לקוחות ושותפים עסקיים. ליוניסל ניסיון עשיר בביצוע פרויקטים רחבי היקף כגון: שירותי Voting לתוכניות טלויזיה מבית היוצר של "קשת" כגון כוכב נולד, הקמת שירותי מידע מבוססי שפה חופשית של חברת "אגד" (מספר מקוצר 2800), פיתוח אפליקציות לסמארטפונים וטאבלטים (כגון YesMobile) ועוד. יוניסל מחזיקה בזכויות ההפצה הדיגיטאליות הבלעדיות של רפרטואר ישראלי מקורי המונה אלפי יצירות מוזיקאליות ומנהלת את המותג חריף בתחום המוסיקה הים תיכונית harif.co.il. יוניסל הנמנית על קבוצת קרדן N.V ועל קבוצת פישמן, והיא שותפה בפנגו- פתרון החניה מהנייד המוביל בישראל, ובחברת Action Items המתמחה בפיתוח אפלקציות למכשירי טלפון חכמים.