חברת MotionTouch הבריטית פיתחה ומייצרת את PowerCell, מטען לטלפון סלולרי הפועל באמצעות אור. שרוול הטעינה הסולארי מתחבר לצד האחורי של מטען סולארי לאייפוןמכשיר הטלפון הסלולרי ובאמצעות הפאנל הסולארי עושה שימוש באור על מנת לטעון את המכשיר.
השימוש באנרגיה המבוססת על אור הופכת את PowerCell למוצר ידידותי לסביבה והשרוול שומר את הטלפון במצב של טעינה תמידית, תוך הפחתת הסיכוי ששיחה חשובה תוחמץ בגלל היעדר עוצמה לבטריה.


הגירסאות הראשונה של ה-PowerCell פותחה בעבור מכשירי פרימיום: סדרת מכשירי iPhone של אפל ובלקברי. זו הסיבה שהאתגר המרכזי של המתכננים היה יצירת מוצר בעל איכות מעולה ועיצוב מיוחד שיתאים למכשירים. השרוול של PowerCell עוצב כך שהוא נראה חלק אינטגרלי מהמכשיר. הצבעים והעיצוב של השרוול תואמים בדיוק לאלה של המכשירים. PowerCell עובד בשילוב מלא עם המכשיר הסלולרי ומאפשר לכל הפונקציות לפעול בצורה מלאה.
בצד האתר הטכנולוגי בעבור המפתחים עמד הצורך לתכנן פאנל סולארי איכותי שיבצע את הטעינה בצורה אפקטיבית. בנוסף, היה צורך לתכנן מערכת ניהול כוח ומערכת הפצה שיעבירו את האנרגיה מהפאנל הסולארי למכשיר הסלולרי. הפאנל הסולארי הגדול של PowerCell מספק שטח פנים גדול לטעינה ומגדיל למקסימום את היעילות, כולל יכולת לבצע טעינה אפקטיבית של המכשיר באור מעומעם.

לפני ייצור מלא של שרוולי הטעינה, המוצר זכה לתשומת לב רבה מיצרנים מובילים של טלפונים סלולריים. חלקם אפילו פנו לחברת PowerCell לצורך שילוב המוצר במכשירי טלפון עתידיים שלהם, שעדיין נמצאים בשלבי פיתוח.לדברי כריס סימונס, מנהל המכירות של PowerCell: "השרוול שלנו תוכנן כך שישתלב בצורה מושלמת ב-iPhone, כולל הדגם החדש iPhone 3Gs. העיצוב החדש מציג עתיד של מטענים ניידים ידידותיים לסביבה. הטכנולוגיה ניתנת להעברה ולהתאמה כמעט לכל מכשיר המופעל באמצעות בטריה, מה שמשך את תשומת הלב של כמה מהחברות המובילות בעולם בתחום אלקטרוניקה צרכנית. אנו מתכננים לשלב את הטכנולוגיה במכשירים סלולריים נוספים, אשר צפויים להיות מושקים בחברות בעתיד הקרוב".

בינתיים לא ניתן לרכוש את המטענים בישראל.

חברת MotionTouch משלבת את הלקוחות שלה בתהליך הוצאת הפוטנציאל מתוך רעיונות מצוינים וחשיבה חדשנית. החברה מציעה קשת רחבה של שירותים בסביבת פיתוח מוצרים החל מקונספט ראשונה, דרך אב טיפוס ועד לשלב הייצור. החברה יכולה לספק את השירותים על מנת לתמוך בצרכים של הלקוחות. אתר האינטרנט של החברה http://www.motiontouch.com