קורפוטוניקס, חברה מובילה בתחום הצילום החישובי ( computational photography) הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון של 5.2 מליון דולרcore18213
הסיבוב הובל על-ידי קרן הון סיכון מגמה וונצ'ר פרטנרס המתמחה בהשקעות בשלב מוקדם בתחומי ICT (Information, Communication and Technology) וכן על ידי בטא-אנג'לס חברת השקעה אירופאית בראשותו של משקיע ההון-סיכון המנוסה רוברטו סיינט-מאלו.

הטכנולוגיה של קורפוטוניקס תהפוך את מצלמת הטלפון הסלולרי למצלמה איכותית ברמה הגבוהה ביותר, עד-כדי השגת יכולות צילום של מצלמות דיגיטאליות ייעודיות. כל זה נעשה תוך שימור גודלן הזעיר ותחת אילוצי המחיר הנהוגים בעולם הסמארטפונים.

החברה הוקמה על-ידי יזמים סדרתיים מחלוצי התחום, דוד מנדלוביץ, גל שבתאי וערן קלי. צוות זה אחראי לפריצת הדרך הקשורה באימוץ טכנולוגיית EDOF (פוקוס דיגיטאלי למצלמות סלולריות) על-ידי יצרני טלפונים מובילים. במהלך השנים האחרונות הצוות הוביל וקידם חידושים טכנולוגיים נועזים בעולם הצילום הקומפקטי.

קורפוטוניקס שוקדת על פיתוח פיתרונות פורצי דרך אשר יתורגמו לשני קווי המוצר הבאים:

• מנוע אלקטרו-מכני זעיר אשר מאפשר יכולת אוטו-פוקוס וכן ייצוב אופטי של התמונה, וכל זאת בקצב וידאו.
• מצלמה ממוחשבת המבוססת על מערכת אופטית חדשנית עם עיבוד תמונה משלים אשר מוביל לשיפורים דרמטיים באיכות הצילום וחווית משתמש משופרת. בין היתר, זום אופטי, מצלמה דקה במיוחד, יכולת מיפוי תלת מימדי ועוד.

החברה קשרה שותפויות עם מספר חברות מובילות משרשרת הערך של עולם המצלמות הזעירות במגמה להגיע לכשר ייצור ואספקה של המוצרים החדשניים ללקוחות סלולר מובילים.

למידע נוסף ניתן לפנות ל www.corephotonics.com

מגמה וונצ'ר פרטנרס היא קרן הון סיכון ישראלית מובילה המתמקדת בהשקעות בישראל בתחומי האינפורמציה, קומיוניקציה וטכנולוגיה (ICT), כולל תוכנה, מוליכים למחצה וניו-מדיה. שותפי מגמה מעניקים לחברות הפורטפוליו שלהן עשרות שנות נסיון בתחומי היזמות והניהול. הם מחוייבים לשותפות עם טובי היזמים לפיתוח טכנולוגיות פורצות דרך בארץ וביחד לשווקם לעולם הרחב. מגמה וונצ'ר פרטנרס הינה שותף נאמן לחדשנות ויזמות.