גריפונט, חברת סטארט-אפ ישראלית המפתחת פלטפורמת ניתוח חדשנית לסמארטפונים, הודיעה על השקתה הרשמית של "AppRight", פלטפורמת ניטור ודיווח המספקת למפתחי יישומים ניידים גישה למידע מעמיק לאחר השקה (post launch)Irit Rapaport- Gryphonet13313 אודות איכות היישום שלהם. מידע זה עשוי לסייע למפתחים להבין, למשל, באלו סביבות היישום מתפקד היטב, ובאלו לא, ומדוע. מפתחי יישומים יכולים כעת לחזות בהשפעות היישום שלהם על מכשירים, כדוגמת העמסה על זיכרון המכשיר, קריסת ישומים, צריכת סוללה גבוהה, יצירת עומס רב על המעבד ועוד.

בכנס Mobile World Congress הנערך בימים אלו בברצלונה, ספרד, חשפה גריפונט גם ברית אסטרטגית עם דויטשה טלקום, ממפעילי התקשורת הגדולים בעולם, המשרת יותר מ-131 מליון לקוחות סלולריים במדינות שונות. כחלק משיתוף פעולה זה, פלטפורמת AppRight של גריפונט תאפשר למפתחי יישומים למערכת ההפעלה אנדרואיד ב"גן המפתחים" (Developers Garden) של דויטשה טלקום לקבל מידע קריטי על האופן שבו משפיעים הישומים שלהם על גבי הדגמים השונים של המכשירים הניידים.המידע יאפשר למפתחים להגיע בקלות לרמת איכות גבוהה של הישום שלהם בצורה קבועה .

אנדרואיד היא פלטפורמת הסמארטפונים בעלת הצמיחה המהירה ביותר, וכיום כ-75 אחוז מהסמארטפונים הנרכשים פועלים על בסיסה. מאידך, מדובר גם בסביבת התוכנה המאתגרת ביותר שנוצרה אי פעם, כאשר אלפי רכיבי חומרה שונים מריצים מאות אלפי יישומים שמעולם לא נבדקו על ידי גוגל. בסביבה זו, קשה מאוד לכותבי אפליקציות לכתוב יישומים באיכות טובה.

גריפונט מציגה את הפלטפורמה היחידה המאפשרת למפתחי אפליקציות להבין את מלוא ההשפעה של היישום שלהם על מכשיריהם של המשתמשים, ומכאן את כל ההשלכות על איכות היישום. מידע זה נאסף ומועבר למפתחי היישומים, ומאפשר להם לתעדף טיפול בבעיות ולקבל החלטות מושכלות לגבי השקעה במאמצי פיתוח עתידיים.

גריפונט מאפשרת לחברות הסלולר להבין מה המקור הבעיות של הלקוחות שלהם - כדי שיוכלו להביא לפתרונן המהיר.

גריפונט מציעה פתרונות לא רק למפתחי יישומים, אלא גם למפעילי תקשורת. תוך שימוש באותה פלטפורמה, גריפונט מאפשרת למפעילים הסלולריים להתמודד עם אתגרי השירות חסרי התקדים אותם הם חווים בעידן של תמיכה בריבוי מכשירים, מערכות הפעלה, יישומים, טכנולוגיות רשת ותמהיל משתמשים משתנה. האתגר מתעצם כאשר למעשה בעיני הלקוח, ולעיתים בעיני ספק התקשורת, בעיות הנובעות מיישומים ובעיות הנובעות ממכשירים לא תקינים נראות זהות לחלוטין. מרכזי התמיכה של חברות הסלולר מוצפים בשיחות ארוכות מלקוחות המתלוננים על בעיות מרובות, כאשר הפתרון היחיד שמוצע ללקוחות כיום הוא איפוס המכשיר. ברוב המקרים, המשתמש יתקין מחדש את היישומים שיצרו את הבעיות, והבעיה במכשיר רק תחזור על עצמה. הפלטפורמה של גריפונט מאפשרת למפעילי הסלולר להתמודד בצורה טובה יותר עם תהליכי השירות שלהם, על ידי זיהוי נכון של מקור הבעיות. כך ניתן להבחין בין יישום בעייתי, מכשיר לא-תקין ובעיות רשת, ולהבין איזה פיתרון הולם מתאים לבעיה, וכנגזר מכך גם להגדיל משמעותית את אחוז הבעיות הנפתרות בשיחה הראשונה מצד הלקוח. זיהוי מדויק של בעיות מאפשר למפעילים גם להבין ולהגיב בצורה פרואקטיבית לבעיות איכות המתגלות במכשירים וביישומים, ולספק להן פתרונות עוד בטרם החלו הלקוחות להתלונן.

גריפונט, שהנהלתה ומרכז הפיתוח שלה מצויים בישראל, פועלת מאז שלהי 2009 במטרה לאפשר למפתחי יישומים ומפעילים סלולריים להתמודד בצורה יעילה עם השינויים הרבים המאפיינים את סביבת הסמארטפונים, המאופיינת בריבוי מערכות הפעלה, גרסאות ומכשירים. החברה הוקמה על ידי אירית רפפורט, המכהנת כיום כמנכ"ל ויו"ר החברה. רפפורט היתה בעבר מייסדת, מנכ"ל ויו"ר Pelican Security (שנמכרה לחברת Microsoft). סמנכ"ל התפעול והמו"פ הוא יוסי סלומון, שניהל את קו מוצרי הגישה מרחוק (VPN) בחברת האבטחה צ'קפוינט. גריפונט ממומנת על ידי משקיעים פרטיים מהמוכרים והמוערכים ביותר בישראל, ובחבר המנהלים של החברה מצויים ד"ר דן אלדר, יעקב טננבוים ואירית רפפורט.

אתר אינטרנט: www.Gryphonet.com