חברת HP והמרכז הרפואי על שם ברוך פדה, פוריה, השלימו פרויקט רחב היקף להבטחת ההמשכיות העסקית במרכז הרפואי. הפרויקט, אשר הסתיים לא מכבר לאחר תהליך הטמעה בן עשרה חודשיםhp16413 מבוסס חומרה, תוכנה, שירותים ומתודולוגיות בתחום ההמשכיות העסקית, מבית HP. היקפו של הפרויקט מוערך במיליון שקל. הפרויקט המורכב כלל אספקת חומרה ותוכנה, פיצול מרכז המחשוב והעתקת מערכת ה-DRP לאתר מרוחק וליווי מלא בגיבוש מתודולוגיית המשכיות עסקית מבוססת ITIL הכוללת נהלי התאוששות, כמו גם שרידות לאירועי מלחמה.

בצד הפתרונות, שילב הפרויקט שני מערכי אחסון מסוג HP StorageWorks 4400 EVA, שרתי להב קריטיים HP Integrity BL860c, שרתי להב סטנדרטיים HP ProLiant BL460c ומערכת תוכנה להעתקה (replication) מסוג HP StorageWorks Continous Access. בנוסף, סופקה קשת רחבה של שירותים - החל משירותי ייעוץ מומחים, דרך העתקה פיזית של מחצית ממרכז המחשוב לאתר DR מרוחק ועד ניהול מלא של כל הפרויקט. בבחירת HP כשותפה מובילה לפרויקט הושם דגש על הידע והניסיון הגלובליים של החברה ביצירה והתאמה של נהלים ומתודולוגיות בכלל ומתודולוגיות מבוססות ITIL בפרט.

דניאל זוהר, מנהל מערכות מידע במרכז הרפואי פוריה, מסר כי "בעידן בו המערכות לניהול תיק המטופל, רישום התרופות, זימון הבדיקות וריכוז התשובות מהמעבדות ממוחשבות לחלוטין, נדרשת זמינות 24/7 של כל המערכות - ובמרכז רפואי המשכיות עסקית משמעה שמירה על חיי אדם. בהתאם, גם המעבר מסטטוס אחד לאחר חייב להתבצע באופן שקוף למשתמשים. הניסיון ארוך השנים שלנו עם HP, היכרותם את המערכות, הייחודית שלהם בגיבוש מתודולוגיות והשירות הפרו-אקטיבי שאנו מקבלים מהם, הפכו את הבחירה בהם כשותף לברורה. כצפוי, לא התבדינו: אנשי HP ליוו אותנו וסייעו בכל דרך אפשרית כדי לקדם את הפרויקט ולהשיג את מטרותיו".

משה לביא, יועץ לשירותים קריטיים והמשכיות עסקית ב-HP ישראל, מסר כי "המרכז הרפואי פוריה נמצא בעיצומו של תהליך קבלת הסמכות מקיף, שימצב את המוסד כאחד מבתי החולים האיכותיים והבטיחותיים בארץ. בתוך כך, הושם דגש רב על המשכיות עסקית ועל יכולתו של המרכז להמשיך ולספק שירותים רפואיים מעולים בכל תנאי. אנו גאים בבחירה ב-HP ישראל כשותפה מובילה לפרויקט חשוב זה, ורואים בכך הבעת אמון חשובה המעידה על יותר מעשור של היכרות קרובה והצלחה במגוון פרויקטים משותפים".