פתרון SAP Business One עלה לאוויר בחברת קידמה, החברה המובילה בישראל בתחום יבוא ושיווק מלגזות מכל הסוגיםsap16413 החברה מעסיקה כ–120 עובדים ומפעילה מוסך מרכזי גדול עם למעלה מ-30 מכונאים, מרכז לוגיסטי לניהול החלפים וכן מערך של כ-50 ניידות וטכנאי שירות, המספקים מענה ללקוחות החברה מאילת ועד רמת הגולן. הנהלת קידמה בחרה בפתרון SAP Business One במטרה למכן ולייעל את ניהול המידע ולשפר את רמת השירות ללקוחות. הפתרון של SAP מאפשר שליטה מלאה בניהול ההיבטים הלוגיסטיים, הפיננסיים והתפעוליים בארגון. המערכת מספקת מענה מלא גם לניהול מערך הליסינג וההשכרות ולמערך קבלת התשלומים מהלקוחות. עוד מאפשרת המערכת ניהול מלאי, מכירות ורכש וכן ניהול מוסך וניהול הטיפולים למלגזות.

הפרויקט בוצע על ידי חברת Xioma, שותפה עסקית של SAP המתמחה ביישום SAP Business One, ובליווי היועץ יעקב (ז'קו) כביה מחברת ביט פלוס. עלותו של הפרויקט מוערכת בכמיליון שקל. במסגרת הפרויקט הטמיעה Xioma את הפתרון SAP Business One וכן מודולים ייעודיים לענף האוטומוטיב.

דני נוימן, סמנכ"ל משאבי אנוש, קידמה: "מטרתנו המרכזית בהטמעת מערכת ERP היתה להוסיף ולשפר את רמת השרות ללקוחותינו ולעמוד ב-SLA גבוה מול הלקוחות הגדולים בארץ, ביניהם צה"ל, תנובה, שופרסל ואחרים. כבר מהיום הראשון התחלנו להשתמש בפתרון של SAP וכעת אנו ממשיכים להרחיב את השימוש בו בעזרת הצוות המקצועי של Xioma. פתרון SAP Business One עוזר לנו לעבוד בצורה נכונה יותר והוא משקף למנהלים את כל התהליכים הארגוניים באמצעות דוחות והתראות, וכך מאפשר לנו להתייעל ולהשתפר כל הזמן. המערכת מאפשרת לנו לשלוט במידע ולהגיב לשינויים בזמן אמת ולכן אין לי ספק שבעזרתה נצליח לעמוד ביעדים שלנו, לשפר את השרות, לשגשג ולצמוח".אילן מסילתי, סמנכ"ל תחום SAP-ECM בחברת Xioma: "פרויקט היישום בחברת קידמה תבע מאיתנו את כל הידע והניסיון שרכשנו במגזר האוטומוטיב במשך שנים. סיפקנו מענה מלא ומקיף לכל ההיבטים והאופרציות בארגון, תוך הנגשת כל המידע בזמן אמת לגורמים הרלוונטיים בקידמה. ברצוני לציין את יעקב (ז'קו) כביה מחברת היעוץ ביט פלוס ואת כל אנשי קידמה שלקחו חלק בפרויקט, ששיתוף הפעולה והמקצועיות שלהם היו גורמים מרכזיים בהצלחת הפרויקט".

רמי מנחם, מנהל פעילות SAP Business One, SAP ישראל: "פתרון SAP Business One נמצא כעת בתנופת פיתוח וחדשנות. הבשורה האחרונה היא זמינותה של גרסה חדשה המבוססת על טכנולוגיית SAP HANA ומביאה את בשורת ה-"In-memory" לארגונים בגודל קטן ובינוני. אני בטוח שחברת קידמה - ואיתה עשרות אלפי ארגונים מובילים בישראל שכבר משתמשים ב-SAP Business One – עוד יפיקו בעתיד תועלת עסקית רבה מהחדשנות שמשקיעה הנהלת SAP בפתרון זה".
בין המודולים המיוחדים שהוטמעו בקידמה חשוב לציין את מודול האוטומוטיב (ADS) מבית Xioma, לניהול ההיבטים של חברות אוטומוטיב, כגון ניהול מוסכים, חלפים, סנכרון נתוני-אב בין החברות השונות ומסחר בין חברתי; וכן את מודול מיכון קליטת מלגזות (Packing list import) לניהול תהליך קליטת הרכש עם קבלת תעודת המשלוח של הספק. מודול זה מאפשר שידוך שלדות לדגמים המוזמנים על ידי הלקוחות, יצירת כרטיסים ומפרטי רכב בהתאם לדרישות הלקוח, וכן הכנת כרטיסי עבודה לטובת הכנת המלגזות למסירה ללקוח.

SAP היא ספקית יישומי התוכנה העסקיים הגדולה בישראל. SAP מציעה פתרונות לתחומי פעילות הליבה של ארגונים, והיא היחידה הפועלת בארגונים בכל סדר גודל ובכל תעשיה. מבין 3,400 לקוחות SAP כמאתיים ארגונים גדולים ואלפי ארגונים בגודל בינוני וקטן. ל-SAP ישראל כ-220,000 משתמשי-קצה, והיא ספקית יישומי התוכנה העסקיים המובילה בכל מגזרי התעשייה במשק: המגזר הציבורי, בטחון, בנקאות וביטוח, אנרגיה ותשתיות, בריאות, תעשייה מסורתית, תעשיית הטכנולוגיה, קמעונאות וסיטונאות, נדל"ן. בין לקוחות SAP בישראל נמנים ממשלת ישראל, צה"ל, רוב החברות הגדולות במשק, ומאות רבות של ארגונים אחרים.

במקביל פועלת SAP בארץ באמצעות מרכז הפיתוח SAP Labs ישראל, שהוא חלק ממערך הפיתוח הבינלאומי של SAP, ומשמש כאחד מארבעת מרכזי הפיתוח האסטרטגיים של SAP ברחבי העולם. המעבדה, הממוקמת ברעננה ובכרמיאל, מעסיקה כ-750 עובדים. היא מגייסת לשורותיה עובדים מנוסים, בוגרי אוניברסיטאות וסטודנטים ממיטב המוחות בישראל, בעיקר מתחומי מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, מערכות מידע ותעשייה וניהול. SAP Labs Israel מובילה את דגל החדשנות ב-SAP בין השאר ע"י רכישה ומיזוג של חברות טכנולוגיה בארץ. משרדי החברה ממוקמים ברעננה.