חברת קמינריו הישראלית בשיתוף עם צוות מערכות המידע של שידורי קשת, ביצעו פרויקט מוצלח ליישום פתרון אחסון מבוסס All Flash Array - Kaminario K2 , עבור מערכת ניהול התוכן של אתר האינטרנט מאקו (mako.co.il) מבית שידורי קשתKaminario81113 בעקבות יישום פתרון אחסון בארכיטקטורת Scale-Out הושג שיפור משמעותי של למעלה מפי 10 בעבודת המערכת מול מסדי הנתונים. כמו כן, הושג שיפור משמעותי בזמינות המערכת. המערכת תומכת בביצוע אלפי Snapshots המשמשים לגיבוי, ללא השפעה כלשהי על ביצועי האפליקציה. בנוסף למערכת האחסון של מערכת ניהול התוכן באתר הראשי בתל אביב שודרגו תהליכי ה- DR לאתר המרוחק. היקף הפרוייקט נאמד במאות אלפי שקלים.

בשל העובדה שיישום Kaminario K2 אינו דורש שינוי כלשהו בבסיס הנתונים או באפליקציה, יישום המערכת ארך חצי יום בלבד ובתוך פרק זמן זה, כבר חל שינוי משמעותי בביצועי מערכת ניהול התוכן.

מערכת ניהול התוכן שפועלת באתר מאקו משמשת כ- 50 כתבים ועורכים 24 שעות ביממה לפרסום חדשות, עדכון כתבות, העלאת תמונות ותכני וידאו. מערכת ניהול התוכן מהווה כלי משמעותי באתר המתעדכן ללא הפסקה. יישום מערכת קמינריו שיפר זמני תגובה במערכות העריכה והניהול של האתר באופן משמעותי.

על מנת לשפר עוד יותר את הביצועים ואת הזמינות צפויים במאקו להחליף בעתיד הקרוב את מערך האחסון לפתרון של קמינריו גם עבור בסיסי הנתונים מבוססי MS SQL של מערכת ניהול התוכן.

לדברי זוהר אלון, סמנכ"ל הטכנולוגיות של שידורי קשת, "עם פתרון ה- All Flash Array של קמינריו, המערכת מגיבה מהר הרבה יותר והתהליכים מבוצעים במהירות רבה יותר. אם נעשה מכפלות של זמן שנחסך לעשרות כתבים ועורכים, מדובר במערכת שהביאה לנו החזר השקעה מהיר ביותר. הודות לממשק הניהול הפשוט, הניהול השוטף של המערכת נהיה יותר פשוט ואינטואיטיבי הרבה יותר ומצריך מן הצוות הטכני הרבה פחות משאבים".

לדברי רון דוידי, מנהל אזור EMEA בקמינריו: "הפתרון של קמינריו שיפר משמעותית את זמני התגובה לאחר שהחליף מארז אחסון מסורתי שהכיל כבר דיסקים מסוג SSD, אשר לא סיפקו בצורה נאותה את דרישות האפליקציה. Kaminario K2 הוא פתרון אחסון ייחודי, המבוסס על ארכיטקטורה ייעודית ל- Flash-SSD המאיץ ביצועי יישומים עסקיים במאות אחוזים באמצעות גישה מהירה יותר למידע. למרות שקמינריו החליפה פתרון אחר מבוסס SSD, הפתרון של קמינריו הוכיח כי בשל הארכיטקטורה הייחודית שלו, הוא מקטין את זמני ההמתנה ומספק תפוקה מהירה הרבה יותר".

דוידי הוסיף: "אתר אינטרנט פופולרי כמו מאקו אינו יכול להתפשר על ביצועים וזמינות כאשר מדובר במערכת ניהול התוכן המשמשת את הכתבים והעורכים".

מאקו www.mako.co.il הוא פורטל התוכן השלישי בגודלו בישראל, מבית שידורי קשת, אשר עלה לאויר בשנת 2008. באתר ניתן למצוא עדכוני חדשות, כתבות ומאמרים במגוון רחב של נושאים. באתר ניתן לצפות בתכני הווידאו של זכיינית השידור קשת ושל חדשות 2, וכן בתכנים המסופקים בידי דסק חדשות עצמאי המופעל על ידי האתר.

קמינריו היא חברת הייטק המפתחת ומשווקת פתרונות אחסון עתירי ביצועים, ומובילה את מהפכת האחסון-All Flash Array . פתרונות האחסון המהיר של החברה מונעים צווארי בקבוק בתעבורת קלט/פלט (I/O), מפחיתים באופן משמעותי את זמני התגובה (Latency), מאיצים את האפליקציות העסקיות הקריטיות בארגון בצורה משמעותית ובכך מביאים לחסכון בעלויות ומשאבים. כל זאת ללא צורך בשינוי כלשהו באפליקצייה. Kaminario K2 הוא פתרון האחסון הראשון מסוגו, אשר מבוסס על ארכיטקטורה שנבנתה בצורה ייעודית, במטרה לנצל בצורה הטובה ביותר את רמת הביצועים הגבוהה של טכנולוגיית ה-SSD. ארכיטקטורה זו מאפשרת יכולת גדילה בנפח האחסון ובביצועים בצורה לינארית (Scale Out). מרכז הפיתוח של קמינריו נמצא ביקנעם בישראל והיא מפעילה סניפי מכירות בישראל, אירופה, ובניוטון-מסצ'וסטס. למידע נוסף בקרו באתר: www.kaminario.com