אילן גרינבוים, צילום: אלירן אביטלנוקיה ישראל לא צופה ירידה במכירות בעקבות כניסת אייפון לישראל ובחברה גם סבורים שכניסתה של אפל לשוק המקומי תוביל לגידול בקטגוריה כולה. יורוקום תקשורת סלולרית, נציגת נוקיה בישראל, קיימה מסיבת עיתונאים להצגת הדגם החדש של החברה, Nokia N97, שיופץ בעוד מספר שבועות בחברות הסלולריות

במסיבת העיתונאים שנערכה בקומה ה-65 של מגדלי אביב ברמת גן הציג מנכ"ל החברה, אילן גרינבוים נתונים לפיהם החברה שומרת בישראל על נתח שוק של יותר מ-50 אחוז בחברות הסלולריות, כאשר גם ברשת פלאפון, אשר יצאה עם רשת GSM לפני מספר חודשים, הפכה נוקיה למותג המוביל. בשורות נוספות מנוקיה הן פתיחתה של חנות Ovi למכשירים ישראליים והוספת מפות של ישראל למפות הניווט של נוקיה. גרינבוים לא חסך ביקורת מרומזת מחברת אפל, שצפויה להשיק בקרוב בישראל את האייפון וציין כי נוקיה היא לא חברה של מכשיר אחד.

במסיבת העיתונאים הוצג הדגם החדש של נוקיה, N97, אשר צפוי להיות המכשיר היוקרתי ביותר של נוקיה ולפנות לקהל שמחפש מכשיר מתוחכם וחדשני ויהיה מוכן לשלם בעבור מכשיר כזה.  NOKIA N97  הוא מכשיר מולטימדיה מהמתקדמים בעולם, שעתיד לדברי גרינבוים  לעשות  מהפכה מבחינת הרגלי הצריכה והשימוש באינטרנט הסלולארי. המכשיר מגיע עם מסך מגע בשילוב עם  מקלדת מלאה Qwerty

 גרינבוים ציין כי כבר כיום 35% מהאמריקאים גולשים באופן יומיומי באינטרנט הסלולרי. חל גידול של 160 אחוז בגלישה לרשתות חברתיות באמצעות הסלולר בהשוואה לשנה שעברה. חידושים נוספים של החברה הם שמונה מכשירים חדשים וחנות Ovi של נוקיה העולמית שתאפשר הורדת תכנים ויישומים למכשירים השונים של החברה.

 

גרינבוים הוסיף: "בזכות יכולות המולטימדיה המתקדמות וחווית הגלישה הייחודית אני סבור כי כניסת המכשיר לשוק תחולל מהפכה בהרגלי הצריכה והשימוש באינטרנט הסלולארי. ממחקרים שערכה Nokia   עולה שעד שנת 2012 יותר אנשים יגלשו באינטרנט מהמכשיר הנייד בהשוואה למחשב האישי!, מדי יום עולה מספר האנשים המחוברים לרשתות החברתיות פייסבוק, יוטיוב, פליקר וטוויטר וטווח הגילאים מתרחב בהתמדה. אנשים אלו המחפשים זמינות אותה  Nokia מספקת תוך הקפדה על חווית משתמש יחודית שאותה לוקח ה-N97 לשיאים חדשים. Nokia  מאפשרת ניידות וחיבור כל יום, כל היום, מכל מקום לכל מקום. כבר היום 35% מהאמריקאים משתמשים באינטרנט הסלולארי באופן יומיומי, אני מאמין שגם השוק הישראלי יאמץ את דפוסי השימוש הללו".


בנוקיה מעריכים כי מכשיר ה-N97 יגדיל את שוק המכשירים החכמים, תוך חינוך הצרכן הישראלי לשימוש מתקדם ביישומי המכשיר השונים בדומה לשווקים אחרים בעולם. מצב זה ייצור סיטואציה של WIN WIN עבור הצרכן והמפעילות: עבור הצרכן חווית שימוש סלולארית מתקדמת ומהנה השמה דגש על יכולות אינטרנט מתקדמות ואילו עבור המפעילות הגברת השימוש בזמן אוויר ובשימושי DATA ובגלישה באינטרנט.


בנוסף, מציע Nokia N97 גישה מיידית ומהירה ל- OVI STORE - חנות האפליקציות והיישומים החדשה של Nokia. החנות הפתוחה לכל דגמי Nokia כגון ואפשר למצוא בה בין השאר: משחקים, קטעי וידאו מוצרים ועוד המוצעים בחלקם ללא תשלום וחלקם בתשלום וניתן להורידם מהמכשיר או מאתר האינטרנט של OVI לאחר הרשמה. בשלב מתקדם יותר יושקו תכנים נוספים וחנות זו תהווה פלטופרמת אינטרנט רחבה ביותר".

 

מתחילת השנה השיקה יורוקום NOKIA 13 מכשירים חדשים לקהלים השונים (E63, E66, N85 ,N96 , 5800, 3610 ,6600פולד 6600,סליידר, 5310, 1209, 7070, 7310 ו-2680). בתקופה הקרובה יושקו 8 מכשירים נוספים אשר יתנו מענה ממוקד לכל קהלים שונים עפי צרכיהם. מבין המכשירים שיושקו E75 ו-E52 מהסדרה העיסקית, מגוון מכשירי מוסיקה הכוללים את  5630, 5030, 5130, מכשירים לקהל המחפש מכשירים קלאסים כגון: 6700 קלאסיק, 6720 קלאסיק ו-2330 קלאסיק ואת מכשיר המולטימדיה N86".


המכשירים החדשים בנוקיה

נוקיה E75 מכשיר מתקדם עם מקלדת אלפאנומרית ומקלדת מלאה, יכולות מייל מתקדמות הכוללים תיבת מייל אישית בטכנולוגיית PUSH, סינכרון מלא מול השרת האירגוני, מצלמת 3.2 מגה עם פלאז ואוטו פוקוס, GPS מובנה ועוד.


נוקיה E52 מכשיר המשלב את כל יכולות המייל המתקדמות של מכשירים מסדרת E בעיצוב דקיק במיוחד!, כולל הרחבת זיכרון עד 16GB, הספקי סוללה עד 9 שעות דיבור ברצף, עד 23 ימי המתנהסיגמנט צעירים


נוקיה 5630 XPRESS MUSIC
טלפון מוסיקה "ירוק" ידידותי לסביבה עם יכולת מחיחזור של 80% מחלקי המכשיר! 69 60% מאריזת המכשיר הינה מחומרים ממומחזים הניתנים למחזור מלא! כולל בין השאר זיהוי מהיר של שירים אפליקציית say&play,נוקיה 6700
מכשיר ראשון מסדרת 40 עם מצלמת 5 מגה פיקסל,  עיצוב דקיק במיוחד, GPS מובנה, גישה ישירה לאתרי תוכן כמו יוטיוב ופייסבוק, הרחבת זיכרון עד 8 ג'יגה.


נוקיה 6720
מכשיר קלאסי מעוצב עם מצלמה איכותית 5 מגה פיקסל, מערכת הפעלה פתוחה, מקלט GPS מובנה, הרחבת זיכרון עד 16 ג'יגה.נוקיה 2330 חווית שימוש ידידותית! מצלמת VGA , גלישת GPRS, דפדפן גלישה OPERAMINI, משקל 80 גרם בלבד.


נוקיה N86

מכשיר מולטימדיה מתקדם בתוספת מצלמת 8 מגה איכותית עם סגירת צמצם משתנה אוטומטית לאיכות תמונה גבוהה במיוחד, העלאת תכנים היישר לאתרי תוכן שיתופיים, מקלט GPS מובנה, הרחבת זיכרון עד 24 ג'יגה וסינכרון מלא לאאוטלוק.


בתמונה: אילן גרינבוים עם N97, צילום: אלירן אביטל