חברת פלאפון תקשורת ואיש העסקים רמי לוי חתמו הסכם שיתוף פעולה במסגרתו תשמש "רמי לוי שיווק השקמה תקשורת", כמפעיל וירטואלי סלולרי (MVNO) על גבי רשת פלאפון

במסגרת ההסכם, תספק פלאפון לחברת "רמי לוי שיווק השקמה תקשורת", שירותי סלולר אשר יוצעו בסניפי "רמי לוי" החל מהרבעון השלישי של 2011 תחת הקידומת 66XXXXX– 055. בין השירותים שתמכור פלאפון ל"רמי לוי שיווק השקמה תקשורת": מכירת כרטיסי סים, דקות זמן אויר וסמסים, וכן שירותי תפעול.

 

רמי לוי מסר עם החתימה: "לאחר תהליך בחינה ממושך החלטתי לבחור בפלאפון, שכן היא מציעה כיום את הטכנולוגיה הטובה ואת הקיבולת הגבוהה ביותר. ברמה התפעולית, פלאפון מעמידה לרשותנו מגוון שירותים טכנולוגיים ופתרונות שונים, שיאפשרו לנו להמשיך ולהתמקד בשיווק ובמכירות, לצד הקמת תחום הסלולר ברשת בתוך פרק זמן קצר. אני מאמין שכניסתי לענף הסלולר תגביר את התחרות בענף ואני מבטיח לבצע בו מהפכה כפי שביצעתי בענף המזון. כיום ההוצאה השניה בגודלה אחרי מזון היא תקשורת ובכוונתי להוזיל עלויות גם בענף זה".

 

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון אמר כי הוא מברך את רמי לוי על בחירתו ברשת פלאפון. "האסטרטגיה העסקית של פלאפון בהקשר של מפעילים וירטואליים סלולריים היא CO-OPETITON, כלומר שילוב של תחרות עם שיתוף פעולה בתשתית, מתוך הבנה שלשם העולם הולך. הMVNO- הוא דרך נוספת עבורנו להגדלת רווחים בשוק משתנה, תוך מיקסום יכולות הרשת המתקדמת של פלאפון".

 

שרון הוסיף, "בדומה למודל של מפעילים מובילים בעולם כגון וודאפון בריטניה, גם אנו מבינים שבתנאים מסוימים כדאי למפעיל סלולרי לארח שחקנים חדשים על גבי הרשת ולהעניק להם שירותי הפעלה. שיתוף הפעולה עם מפעילי MVNO יאפשר לפלאפון להגיע ללקוחות נוספים, הן בערוצים הישירים והן בערוצים העקיפים, כדוגמת המפעילים הווירטואליים".

 

פלאפון היא החברה היחידה שחתמה עד כה על הסכם עם מפעיל וירטואלי בישראל. בדצמבר האחרון חתמה פלאפון על הסכם MVNO ראשון עם Free טלקום שבבעלות איש העסקים, שלמה שמלצר. Free טלקום צפויה להתחיל לספק שירותי סלולר מלאים באמצעות רשת פלאפון כבר במחצית השניה של 2011, בכללם דקות זמן אוויר, סמסים, אינטרנט סלולרי, רומינג ועוד.

בתמונה: גיל שרון ורמי לוי בטקס החתימה צילום": אלירן אביטל