מכון המחקר האמריקאי Ookla Net Metrics בדק ומצא שה-iPhone ברשת פלאפון: המהיר ביותר בעולם

 זאת, בעקבות מבחן מהירות שנערך באחרונה על ידי אתר Speedtest.net אשר דירג את המהירות בפלאפון כראשונה מבין לא פחות מאשר 104 ספקיות סלולר בעולם. מעט אחרי פלאפון דורגו – במקום השני והשלישי בהתאמה - רשת A1 האוסטרית ורשת CSL שבהונג קונג.

 

מבחן Speedtest.net נחשב לכלי אמין לאומדן מהירותן של רשתות הסלולר ועד לאחרונה שימש את הממשל הפדרלי בארה"ב. ביום שישי האחרון פרסמה Ookla תוצאות של כ- 57,000 בדיקות מהירות לאייפון שנערכו בקרב משתמשים בארה"ב, וידיעה ראשונה על כך פורסמה באתר הטכנולוגי betanews.com בלינק הבא http://www.betanews.com/article/Look-no-further-the-worlds-fastest-iPhones-are-in-Israel/1298081728

 

בדוח המחקר נכתב: "עם קצב של הורדת נתונים במהירות 3331 קילובייט לשניה, וקצב העלאת נתונים ממוצע של 1278 קילובייט לשניה, פלאפון מספקת את המהירות הגבוהה ביותר לאייפון מבין 104 חברות סלולריות". על פי הדוח, במקום השני אחרי פלאפון דורגה הרשת האוסטרלית A1, עם מהירות הורדה ממוצעת של 3100 קילובייט לשניה. במקום השלישי דורגה רשת CSL מהונג קונג, ובמקום הרביעי והחמישי בהתאמה דורגו רשתות סלולר קנדיות - רשת Bell ורשת TELUS.

 

גיל שרון, מנכ"ל חברת פלאפון: "בחודש מאי האחרון שידרגנו את הרשת ל High Speed GSM+ והתחייבנו לספק ללקוחותינו את המהירות הגבוהה בישראל. היום, כשמונה חודשים בלבד לאחר מכן, נמצא כי הרשת של פלאפון היא המהירה ביותר, גם בהשוואה בינלאומית. נמשיך לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר גם בעתיד, מתוך אסטרטגיה של הובלה באמצעות יתרון טכנולוגי".

בתמונה: גיל שרון צילום: ורדי כהנא