הסטודנטים פעילים מאוד בשיעור, בעיקר מהסמארטפון. 80 אחוז מהסטודנטים שולחים הודעות סמס במהלך השיעור, 60 אחוז גולשים באינטרנט דרך הסלולר, כ- 50 אחוז גולשים ברשתות החברתיות: פייסבוק, טוויטר וכו' כך עולה מסקר שערכה חברת פלאפון לקראת יום הסטודנט הלאומי, בנושא הרגלי השימוש של סטודנטים בסלולר. הסקר נערך בשבוע שעבר על ידי חברת אקספרטו, בפאנל האינטרנטי של חברת אי-פאנל, בקרב 309 נשאלים בגילאי 32-20 מכל רשתות הסלולר, המהווים מדגם מייצג של ציבור הסטודנטים בישראל.  מהסקר עולה, כי מחצית מהסטודנטים הם בעלי סמארטפון כאשר רובם מעדיפים אייפון. רוב הסטודנטים מסמסים בזמן השיעור או עסוקים בפעילות אחרת בסלולר כגון: גלישה באינטרנט, עדכון ברשתות חברתיות, משחקים ושליחת מיילים. זאת ועוד, נמצא כי מרבית הסטודנטים (70 אחוז) מתגוררים מחוץ לבית ההורים ועבור מחציתם הטלפון הסלולרי שלהם הוא אמצעי התקשורת היחידי שלהם, שכן הם אינם מחזיקים בבית גם טלפון קווי.

 

בזמן ההרצאות 47 אחוז משחקים בסלולרי ו- 47 אחוז שולחים וקוראים מיילים מהנייד בזמן השיעור. כמו כן, מהסקר עולה כי סטודנטים בחוגי מדעי החברה מקשיבים פחות לשיעור, רק 8 אחוז מהם דיווחו שאינם עושים שימוש כלל במכשיר הסלולרי במהלך ההרצאות, זאת לעומת למעלה מ- 15 אחוז מקרב הסטודנטים להנדסה ומדעים מדויקים, שדיווחו זאת. הסטודנטים למדעי החברה גולשים יותר (42 אחוז) ומסמסים יותר (85 אחוז) לעומת הסטודנטים להנדסה ומדעים מדוייקים שגולשים פחות (28 אחוז) ומסמסים פחות (76 אחוז) במהלך השיעור.

 

 

שליש מכלל הנשאלים העידו על עצמם, כי הם מתעדכנים בפייסבוק ובשאר הרשתות החברתיות לפחות אחת לשעה. 16 אחוז מהסטודנטים משאירים את הפייסבוק פתוח כל הזמן על מנת לקבל עדכונים שוטפים. עוד נמצא, כי עבור הסטודנטים הסמארטפון הוא הרבה יותר ממכשיר סלולרי: 92 אחוז מהם משתמשים בו כשעון מעורר, 84 אחוז מצלמים תמונות וסרטוני וידיאו, 81 אחוז קוראים מיילים בנייד, 68 אחוז שומעים מוזיקה דרך הסמארטפון ועבור 62 אחוז מהסטודנטים הנייד משמש גם למשחקים.

 לדברי טלי קידר, מנהלת אגף אסטרטגיה ותקשורת שיווקית בפלאפון: "הסטודנטים הם אחד מקהלי היעד החשובים מבחינתנו. הם מאמצי חדשנות, אוהבים טכנולוגיה וגאדג'טים ומצד שני הם נמצאים בתקופת לחוצה של לימודים ופרנסה ומכשירי סמארטפון בהחלט יכולים להקל על חייהם ולסייע להם לנהל את עולמם בכל זמן ומכל מקום."

70 אחוז מהסטודנטים גרים מחוץ לבית. כ- 50 אחוז מהמתגוררים מחוץ לבית אינם מחזיקים טלפון קווי ומשתמשים בנייד בלבד על מנת לשוחח עם משפחה וחברים. עוד נמצא, כי לעיתים הסטודנטים מעדיפים את הסמארטפון על המחשב הביתי. 67 אחוז מהנשאלים השיבו כי הם מעדיפים לשחק בסמארטפון, לעומת 16 אחוז שמעדיפים לשחק במחשב. 54 אחוז מהנשאלים העידו, כי הם שומעים מוזיקה בסלולר, לעומת 41 אחוז שענו כי הם מעדיפים להאזין למוזיקה דרך המחשב.

 

בתמונה: טלי קידר, מנהלת אגף אסטרטגיה ותקשורת שיווקית בפלאפון צילום: יחסי ציבור