פלאפון החלה בשידרוג הרשת והכנת הבסיס לדור הרביעי –LTE. החברה מגדילה משמעותית את קיבול הרשת על מנת להיענות לביקושים הצומחים בעקבות העליה החדה בשימוש ב-smartphonepele191211a

 

כשנה וחצי לאחר שדרוג רשת ה HIGH SPEED GSM, לקצבים של עד21Mb לשניה, הודיעה היום חברת פלאפון על מהלך שידרוג נוסף, המהווה הכפלה של מהירות הגלישה לקצב של עד 42Mb לשניה בערוץ היורד (DOWNLOAD). פלאפון החלה מהלך לשדרוג הרשת, הכולל הגדלה משמעותית של קיבולת הרשת תוך שידרוג והרחבת התמסורת במאות אתרים ברחבי הארץ. כל האתרים החדשים, שנרכשו מ-ERICSSON הינם תומכי LTE.

 

 

פלאפון תשדרג את מהירות הגלישה לקצב של עד 42Mb לשניה במאות אתרים, זאת לצד מאות אתרים שכבר שודרגו למהירות של 21Mb לשניה. שדרוג הרשת יאפשר גלישה מהירה יותר, ובין היתר גם הורדת סרטים, קבצי מוזיקה ותמונות במהירות רבה וכן הצעת שירותים מתקדמים בעתיד.

 

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון אמר: "פלאפון מכפילה היום את המהירות כצעד ראשון בדרך לדור הרביעי ומשדרגים את הרשת, לרשת התומכת בקצב הורדה של עד Mb42 לשניה. בכך אנו משמרים את היתרון התחרותי של פלאפון כרשת המהירה והמתקדמת בישראל. בהמשך נוכל להציע רשת מתקדמת משולבת, שחלקה +HSPA על בסיס 21 ו-Mb42 לשניה, וחלקה יהיה ב- LTE בקצבים של עד 100Mb לשניה".

 

"המגמות הגלובליות של צמיחה מואצת בשימושים באינטרנט הסלולרי והדרישה ההולכת וגוברת לרוחב פס, באות לידי ביטוי גם בישראל. החדירה המאסיבית של הסמארטפונים הגבירה את השימושים ואת הצורך בחווית גלישה מהירה ואיכותית מכל מקום. בשלוש השנים האחרונות השקענו כמיליארד וחצי שקל בהקמה ושדרוג שוטף של הרשת המתקדמת בישראל, כולל הקמת אתרים והוספת קיבול, על מנת להמשיך ולספק בין היתר את הביקושים הגוברים לדאטה ועמם את חווית הגלישה הטובה ביותר, ולהיות צעד אחד לפני כולם, גם בעתיד", אמר שרון.

 

דורון קורץ, סמנכ"ל ההנדסה והטכנולוגיה של פלאפון אמר היום, "אנו משדרגים כבר כיום מאות אתרים לתמיכה ב- 42Mbלשניה ומתחילים מהלך נוסף של שדרוג הרשת והרחבת הקיבול שלה כמענה להמשך הגידול בהיקפי הסמארטפונים ברשת. פלאפון נמנית עם 50 מפעילות סלולר מובילות בעולם דוגמת vodafone, movistar, T mobile ועוד, ששדרגו את הרשת שלהן לקצב של עד 42Mb לשניה, כדי לענות על הצורך הגובר במהירות גלישה בכל עת. בנוסף, בעולם יש כ-41 רשתות נוספות שבדרך לשדרוג ל-42".

 

לקראת השקת רשת ה-42Mb ביצע מכון המחקר MARKET WATCH, בהנהלת פרופ' אבינועם ברוג, בדיקות מהירות לגלישה בלפטופים באמצעות מודמים סלולריים, ומצא כי הגלישה בנטסטיק ברשת פלאפון הינה המהירה בישראל, לעיתים עד פי 30 מהמודמים המתחרים.

 

בסדרת בדיקות שהסתיימה לפני מספר ימים, נבדק קצב הורדת נתונים ממוצע באמצעות הורדת קובץ בנפח 50MB באמצעות שלושה לפטופים זהים בעלי מודם סלולרי של כל אחת מחברות הסלולר. ההורדה התבצעה משרת נייטראלי בפרוטוקול ,FTP באמצעות אפליקציה לבדיקת מהירות גלישה מסוג DU METER באיזורים שונים ובשעות השיא. הבדיקה נערכה על פי המהירות המקסימלית שכל חברה מבטיחה וכן על פי התדרים בהם כל חברה פועלת.

 

המחקר מצא, כי ב-94% מהאתרים שנבדקו, מהירות הגלישה הממוצעת בנטסטיק של פלאפון היתה הגבוהה ביותר. כך למשל באוניברסיטה העברית בגבעת רם בירושלים, הורדת הנתונים הממוצעת בפלאפון נמצאה כמעט פי 5 מחברה אחת ופי 2.5 מהחברה השניה. בבית החולים איכילוב בתל אביב הורדת הנתונים הממוצעת בפלאפון נמצאה פי 4.3 מחברה אחת, ו2.7 מחברה שניה. באיזור התעשיה הר חוצבים בירושלים נמצאה הורדת הנתונים הממוצעת בפלאפון פי 10.7 מחברה אחת ופי 2.4 מחברה שניה. באיזור קניון אילון ברמת גן נמצאה הורדת הנתונים הממוצעת בפלאפון פי 3.5 משתי המתחרות. באיזור העסקים של תל אביב בקניון עזריאלי נמצאה הורדת הנתונים הממוצעת בפלאפון פי 33!! ממתחרה אחת ופי 1.5 ממתחרה שניה.

 

קורץ הציג במסיבת העיתונאים היום מערכת PCRF לניהול משאבי רשת הנתונים של ERICSSON (Policy and Charging Resource Function), ששולבה ברשת ותאפשר בעתיד לפלאפון להציע מגוון פתרונות ניהול דאטה בסמארטפון ובלפטופ לללקוחות פרטיים ועסקיים. בין הפתרונות: Turbo Button, המציע הגברת מהירות גלישה ללקוח לפרק זמן מוקצב מראש, פתרון גלישה ללקוח עסקי המאפשר לו לפצל שימושים לפי פרטי ועסקי ועוד.

 

אסף עופר, סמנכ"ל השיווק בפלאפון אמר היום: "מהירות הפכה בשנתיים האחרונות לפרמטר משמעותי בבחירת המפעיל הסלולרי בקרב קהלים רבים. בשנתיים האחרונות הוכח פעם אחר פעם בסקרים אובייקטיביים ובאמצעות אפליקציית Speedtest, כי הרשת של פלאפון היא המהירה ביותר, ובהתאם גדלו בהדרגה הביקושים והצטרפות הלקוחות, שבחרו בנו בשל רצונם ליהנות מיכולות הרשת. פלאפון היתה החברה הראשונה בענף שזיהתה את הדאטה כזירה אסטרטגית. בזכות המיקוד בעולם חווית הלקוח עם דגש על מהירות, הציבור בישראל יודע שהוא יכול לקבל בפלאפון את חווית הגלישה הטובה והמהירה ביותר בסמארטפון".

 

במסגרת ההשקה, פלאפון תציע נטסטיק מדגם Novatel MC547 התומך בהורדת נתונים של עד 42Mb לשניה והעלאת נתונים עד 5.76Mb. מחיר הנטסטיק 29.9 שקל לחודש למשך 36 חודשים, וחבילת הגלישה הינה במודל של גלישה חופשית במחיר 199 שקל לחודש. לרגל השקת הרשת, הנטסטיק יהיה במתנה בחיוב-זיכוי.

 

במסגרת ההשקה, הודיעה פלאפון על מהלך להכפלת מהירות הגלישה מתנה לשנה (בהחזר מלא) למצטרפים חדשים במגוון תוכניות. כל מנוי שירכוש חבילת 2Mb לשניה ייהנה מגלישה במהירות של עד 4Mb לשניה, מנוי שירכוש חבילת 4Mb לשניה, ייהנה מגלישה במהירות של עד 8Mb לשניה, ומנוי שירכוש חבילת Mb8 לשניה ייהנה מגלישה במהירות של עד 16Mb.

 

פלאפון משיקה קמפיין חדש באמצעות אדלר-חומסקי, התומך במהלך מהירות הרשת. הקמפיין מבוסס על שפה תקשורתית חדשה המהווה אבולוציה של "העולם האחר". את הסרטים ביים אלי סוורדלוב, הבמאי שביים את סרטי "עולם אחר" של פלאפון.


בתמונה: קמפיין הפרסום צילום: יחסי ציבור