חברת פלאפון נכנסת לתחום אבטחת המידע בסמארטפונים. בימים אלו החברה משיקה סל פתרונות כוללים לאבטחת סמארטפונים מפני וירוסים ומפני חדירה למידע רגישpele2112

על פי ההערכות, בישראל נגנבים מדי שנה כ-50 אלף מכשירי סלולר. בעת גניבת מכשיר, הגנב עלול להיחשף למידע רגיש של הלקוח שנמצא על גבי המכשיר, כמו תמונות, מיילים, סמסים ואפליקציות. פעמים רבות המידע אף עלול לדלוף לרשת וממידע פרטי ואישי הופך לנחלת הכלל.

 

לדברי, זיו קסלמן, מנהל אגף מוצרים ושירותי ערך מוסף בפלאפון, "הסמארטפונים הפכו בשנים האחרונות למחשבים לכל דבר, הן מבחינת החומרה והן מבחינת התוכנה שעליהם. כפי שכיום בכל מחשב קיימת מערכת אנטי וירוס, המונעת נזקים עתידיים כך גם בסמארטפונים קיים צורך להגן על המידע הרגיש, הן מפני וירוסים והן מפני גנבים".

 

עוד ציין קסלמן, כי "הגידול בביקושים לסמארטפונים בשנים האחרונות לצד מערכות פתוחות כמו אנדרואיד, החושפות את הלקוחות בפני תוכנות זדוניות ווירוסים, מחייבים אימוץ גישת אבטחה פרואקטיבית. לכן כבר היום אנו משיקים תוכנות הגנה בסמארטפונים, שיסייעו ללקוחות לשמור על המידע הרגיש שברשותם".

 

במסגרת שיתוף פעולה בלעדי של פלאפון עם חברת קספרסקי, מהמובילות בעולם בתחום אבטחת המידע, השיקה החברה אפליקציה באנדרואיד מבוססת Kaspersky Mobile Security 9. האפליקציה, הכתובה בעברית, מהווה מוצר אבטחה אישי ומאפשרת הגנה מוירוסים, גלישה מאובטחת, הצפנת קבצים וכן איתור וחסימה של מכשיר גנוב. בשלב ראשון יוצעו הפתרונות במכשירי אנדרואיד, המהווים כ-50 אחוז מכלל המכשירים בחברה כיום, ובהמשך יוצעו גם פתרונות רשתיים לכלל המכשירים. ניתן להוריד את האפליקציה ישירות מפורטל פלאפון למכשיר האנדרואיד בעלות של 19.9 שקל בזיכוי של 10 שקלים בחודש למשך שנה (9.9 שקל בחודש). האפליקציה מצטרפת לאפליקציות אנטי וירוס ואבטחה חינמיות ובתשלום שנמצאות בחנות האנדרואיד מרקט, אבל רובן מוגבלות יותר.

 

 

SMART SAFE

אפליקצית "SMART SAFE" של פלאפון מתבססת על התוכנה של קספרסקי, המאפשרת לאתר את הסמארטפון שאבד או נגנב ברמת קואורדינטות. משלוח הודעת SMS למספר הפלאפון של המכשיר, ישלח מייל לתיבת המייל של הלקוח עם המיקום המדויק של המכשיר, לפיGoogle Maps. האפליקציה מאפשרת באמצעות SMS אחד לנעול מיידית את המכשיר בפני גנבים וכן השמדת קבצי תמונות, מספרי טלפון, הודעות רגישות ועוד. בנוסף, מספר הסים הזר שהוכנס לסמארטפון ישלח ישירות למייל של בעל המכשיר ויאפשר לאתר את הגנב.

DATA SAFE

פתרון אבטחה נוסף אותו צפויה פלאפון להשיק בימים הקרובים בכל מערכות ההפעלה לסמארטפונים בארגונים הוא "DATA SAFE", מבוסס על תוכנת DME של חברת 'EXCITOR', אשר כבר קיים במחשבים אישיים ובלפטופים. הDME- הוא אפליקצית MDM (MOBILE DEVICE MANAGMENT), אשר מאפשרת ניהול מרכזי ע"י שרת של כל המכשירים בארגון בהיבט של אבטחת המידע.

 

ה-"DATA SAFE" תומך בכל מערכות ההפעלה ובכל סוגי המכשירים (סימביאן, אנדרואיד, אייפון, (WINDOWS, תוך סינכרון של אנשי קשר, יומן, מייל וכד' בממשק ידידותי ופשוט. הפתרון, המותקן על ה-EXCHANGE הארגוני, מצפין את המידע בין המכשיר לאירגון, מאפשר הקשחות סיסמא, מחיקה, נעילה ואיתור מרחוק. הDME- מאפשר הפרדה בין המידע העסקי לפרטי שעל המכשיר כמו אימייל, מסמכים, אנשי קשר ופורטל עסקי. המידע הפרטי – התוכנות, המשחקים, התמונות והמייל הפרטי נשארים ללא שינוי, מה שמהווה יתרון למשתמש.

 

בתמונה: מימין גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, משמאל אמנון בר לב, נשיא צ'ק פוינט העולמי, בכנס לקוחות עסקיים שנערך הבוקר.  צילום: יניב כהן