בעולם הניו מדיה וריבוי המסכים צפייה בטלוויזיה כבר איננה פעולה פסיבית כפי שהיתה. חלוקת הקשב של הצופה אשר נעה בין עולמות התוכן וה-Social השפיעה על הרגלי הצפייה וכיום יותר ויותר צופים משתמשים בסמארטפון או בטאבלט במקביל לצפיה בטלוויזיהmako6513 על מנת לספק לצופה מענה לחוויות הצפייה המשתנה, פותחה ב-mako אפליקציית makoTV המעבירה את הגולש לעולם תוכן אקטיבי הזמין דרך האינטרנט בלחיצת כפתור. האפליקציה החדשה של מאקו תחליף את makoVOD ואפליקציות נוספות הקיימות כיום לתכניות קשת (אפליקציית האח הגדול, כוכב נולד ועוד) על פי מודל של POWER APP - אפליקציית וידאו אחת המרכזת תחתיה את כל עולמות התוכן שמעניינים את הגולשים בטלוויזיה: החל מצפייה ב-Live, צפייה מקדימה או מאוחרת, פעילויות ומשחקים מול המסך.

אפליקציית makoTV תציע שני עולמות תוכן משלימים: ערוצים ב-Live - ערוצי תוכן בשידור חי ו-ערוצי VOD. לגולשים תינתן האפשרות לצפות בתכנים לפני כולם, לשמור פרקים ולצפות בהם ללא חיבור לאינטרנט (למשל בטיסה) להקליט בלחיצת כפתור קטעים ולשלוח לחברים (DVR) ועוד. כמו כן, יתווספו ערוצי תוכן שונים על פי קטגוריות: ילדים, ביוגרפיות, הופעות חיות, סרטי דוקו ועוד.

רכיב משמעותי במוצר יספק לצופה את חוויית ה-Second screen וה-Social על גבי מסך הצפייה בתכניות קשת השונות, זאת ללא צורך בשימוש במסכים נוספים, בשידור החי וב-VOD.

erez6513

הצופה יוכל לצ'וטט על גבי מסך הצפייה עם חברים, להשתתף במשחקי טריוויה, להשיב לסקרים ולהצביע למתמודדים בזמן הצפייה. עוד תינתן אפשרות לפתוח את ה feed של הפייסבוק על גבי המסך ולקחת חלק ב- Live Blogging.

יובל נתן, המנהל והעורך הראשי של mako: "השקתmakoTV היא צעד משמעותי עבורנו בעידן ריבוי המסכים, והתנהגות הצפיה המשתנה, במטרה לתת מענה של חוויה מקסימלית לגולשים שלנו בצריכת עולמות התוכן של קשת ו-mako בכל זמן ובכל מקום, תוך מעורבות גבוהה עם התכנים. אנו שואפים ליצור את אפליקציית הטלוויזיה האולטימטיבית, שרק תלך ותגדל ותשתכלל עם הזמן, גם מבחינה תכנית וגם מבחינה טכנולוגית״.

האפליקציה פותחה על ידי חברת Applicaster ומושקת בשלוש פלטפורמות:iOS לאייפון, אנדרואיד ו-Web כאשר באייפון ובאנדרואיד הגרסאות מותאמות גם לסמארטפונים וגם לטאבלטים.

אפליקציית מאקו טי וי לאנדרואיד

אפליקציית מאקו טי וי לאייפון

אפליקציית מאקו טי וי ל-web