חברת ראונדז הישראלית השיקה את הגרסה החדשה ביותר של אפליקציית המובייל הפופולארית Rounds Video Chat Hangout למערכות ההפעלה iOS ואנדרואיד ובכך הפכה לרשת ההנגאאוט הראשונה שמשלבת משחקי מובייל עם שיחות וידיאו חיותrounds20513

במטרה להמשיך ולאפשר לבני נוער בידור ופעילויות משעשעות באופן מקוון במהלך תקשורת וידיאו חיה, חמישה משחקי HTML5 מתווספים כעת לתכונות האינטראקטיביות הקיימות של ראונדז, בהן צפייה משותפת בסרטוני YouTube, הוספת אפקטים דמויי אינסטגרם ושרבוט על זרמי הווידיאו החיים של המשתתפים בשיחה, העלאת תמונות לצפייה משותפת במכשירים שונים והחלפת מצבי צפייה.

למעלה ממחצית שיחות הווידיאו המתנהלות בראונדז נמשכות פרק זמן משמעותי (כ- 11 דקות בממוצע), עובדה הממחישה את הצלחתה של החברה לספק למשתמשים כלים לשיחות וידיאו ממושכות ומשמעותיות יותר עם חברים ובני משפחה. רשת ההנגאאוט פופולארית במיוחד בקרב צעירים- יותר מ-2.5 מיליון מבין כלל המשתמשים הם בני נוער.

"ראונדז שואפת לשקף את חוויית ההנגאאוט של החיים האמיתיים, כאשר בני נוער נפגשים ועושים דברים ביחד," אמר דני פישל, ממייסדי ראונדז ומנכ"ל החברה. "מתן האפשרות למשתמשי ראונדז לשחק תוך כדי שיחות וידיאו מספק להם לא רק פעילות נוספת, אלא עוד משהו לדבר עליו ודרך נוספת ליהנות ולהתחבר זה לזה. זו הסיבה שהמשתמשים ממשיכים לנהל שיחות יותר ארוכות ויותר משמעותיות".

במהלך המשחק המשתמשים רואים את זרמי הווידיאו החיים בתמונה מוקטנת (thumbnail) , מה שמאפשר לתגובות החיות לחדד את חוויית ההנגאאוט. חמשת המשחקים הראשונים הזמינים למשתמשים הניידים של ראונדז הם:
PenPals – משחק הדומה ל-Draw Something של זינגה, שמאפשר לשני המשתמשים לצייר ולנחש במקביל, מה שמוסיף מתח לחוויה. המשחק פותח על-ידי Guerillapps על ה-API של ראונדז.
SkyTumble – משחק דמוי טטריס שבו שני המשתמשים משחקים בו זמנית ורואים בזמן אמת לאיזה גובה הגיע מגדל הלבנים של השותף לצ'אט. זוהי דוגמה נוספת לאופן שבו משחק תוך כדי צ'אט וידיאו שדרג את החוויה. המשחק פותח על ידי ליאור רז על ה-API של ראונדז.
Classic Games – המשתמשים יכולים לשחק במשחקי קופסה קלאסיים הכוללים דמקה, שח-מט ושש-בש תוך כדי צ'אט וידיאו חי. המשחקים פותחו על-ידי CodeHeads על ה-API של ראונדז.

ממשק תכנות היישומים (API) של ראונדז הוא היחיד המציע כיום למפתחי משחקים את האפשרות לפתח משחקי HTML5 המסנכרנים בזמן אמת בין המשתמשים בסביבת צ'אט וידיאו במובייל.

העדכון של היום כולל את האפשרות לצ'וטט במקביל בהודעות טקסט ובווידיאו וכן שיפורים טכנולוגיים שונים המשפרים את יציבות האפליקציה. המשתמשים גם יכולים כעת להזמין קבוצות חברים להצטרף לאפליקציה, למשל - את חבריהם לכיתה, בני משפחה או חברים לקבוצה, מה שמקל על התיאום ל"הנגאאוט" של בני הנוער עם האנשים החשובים להם.

Rounds Video Chat Hangout זמין להורדה חינם ב- iTunes App Store וב-Google Play, או ישירות מ-www.rounds.com

תכונות חדשות יתווספו באופן סדיר במהלך קיץ 2013.

כ"רשת ההנגאאוט" החברתית הראשונה באינטרנט, ראונדז (Rounds) משלבת בידור מקוון ותקשורת וידיאו על מנת לקרב בני נוער זה לזה לחוויות פאן חיות במגוון של רשתות חברתיות, מערכות הפעלה והתקנים. ראונדז מגשרת בין עולמות האופליין והאונליין ומשתמשת בשיתוף פעילויות, משחקים ווידיאו כדי להעניק לחברים את תחושת ה"ביחד" של החיים האמיתיים. ראונדז גייסה מימון בסך חמישה מיליון דולר ממשקיעים מובילים בתעשייה, בהם Verizon Ventures, Rhodium, טים דרייפר מ-DFJ ומשקיעים פרטיים אחרים.