סיסקו  פתחה מרכז חדשנות בישראל שיפתח ויפרוס טופולוגיית רשת סלולרית חדשה להתמודדות עם הצמיחה העצומה בצריכת תוכן ואינטרנט סלולריpele6809 סיסקו תשתף פעולה עם חברת פלאפון, שתהיה המפעיל הסלולרי הראשון בעולם שיישלב תחנות בסיס קטנות (Small Cells) ו-WiFi ברשת הסלולרית הקיימת באמצעות טכנולוגיית ניהול רשת אוטומטית (SON). את טכנולוגיית ניהול הרשת האוטומטית (SON) פיתחה חברת אינטוסל מרעננה, אותה רכשה סיסקו לפני חודשים אחדים. הטכנולוגיה היא כעת חלק מסיסקו קוואנטום (Cisco Quantum) שהוכרז לאחרונה כחלק מקבוצת Cisco Service Provider Mobility Group. הטכנולוגיה תאפשר לפלאפון לספק ללקוחותיה שירות מתקדם על גבי הדור הבא לניהול רשתות.

לדברי גיל שרון, מנכ"ל פלאפון: "אנחנו תמיד שמחים לחדש ולהוביל. עשינו זאת לפני יותר מארבע שנים כשפרסנו את הרשת המהירה ולפני שלוש שנים כשפרסנו את פתרון ה-SON הראשון בעולם. אנחנו שמחים שאותה טכנולוגיה תאפשר לנו לשנות את פני הרשת שלנו עם פריסת תחנות בסיס קטנות שיהפכו את פלאפון לרשת להטרוגנית ומתקדמת"

צריכת התוכן הסלולרי בעולם תגדל פי 13 עד 2017, ודפוסי השימוש הופכים דינאמיים ובלתי צפויים. הרבה מהתוכן נצרך בתוך בניינים, הרחק מטווח הכיסוי של האנטנות הסלולריות הקיימות. עם זאת, הלקוחות דורשים שירות מהיר בכל מקום ובכל זמן. טכנולוגיית SON הינה קריטית לפריסת תחנות בסיס קטנות שכן היא מאפשרת אינטגרציה אוטומטית עם התאים הסלולריים הרבים של הרשת תוך סינכרון מלא עם האנטנות הקיימות. מפעילים סלולריים רבים מסכימים כי הסנכרון בין תחנות הבסיס הקטנות לבין אנטנות הסלולר מהווה את בעיית טופולוגיית הרשת הדחופה ביותר.

קלי אהוג'ה, סמנכ"ל ומנהל קבוצת Service Provider Mobility Business Group: בסיסקו "תחנות הבסיס הקטנות הפכו להיות מרכיב קריטי ברשת הסלולרית המודרנית. ללא תחנות בסיס אלו ספקיות תקשורת יתקלו בבעיות כיסוי וקליטה הנגרמות בעקבות הזינוק האדיר בצריכת תוכן סלולרי ובמעבר המשתמשים לתוך בניינים. Cisco Quantum הוא הפיתרון ההוליסטי היחיד היום בשוק ההמכסה את כל הצרכים - מתחנות הבסיס עצמן עד לליבת הרשת. אנו נציג יכולות אלה בשיתוף עם פלאפון"

חברת סיסקו הודיעה בפברואר 2013 על פיתרון הכולל תוכנה ותשתית תחת השם Cisco Quantum. יחד עם הטכנולוגיות שסיסקו כבר מציעה לליבת הרשת, אוסף הכלים המוצעים בקוונטום מאפשרים למפעילים סלולריים לבנות רשתות פתוחות, גמישות וניתנות לתכנות המאפשרות להריץ האפליקציות מורכבות ולהגדיל את ההכנסות תודות למידע הרב שנאסף מהרשת.