טליט תקשורת (Telit Communications PLC) הודיעה על רכישת חברת ILS Technology האמריקאית תמורת סכום של 8.5 מיליון דולרtelit16913 מדובר ברכישה החמישית של טליט מתוך הרכישות בשלוש השנים האחרונות, בהן השקיעה למעלה מ- 40 מיליון דולר. הרכישה תאפשר הרחבה משמעותית של שירותי היחידה העסקית m2mAIR של החברה בדמות אספקת נתונים מלאים ותפעול של כל שירותי ה- machine-to-machine (m2m) באמצעות פלטפורמת ענן (Cloud platform). ההסכם נחתם בין ILS לחברת-הבת האמריקאית של טליט – Telit Wireless Solutions INC. הרכישה תתבצע במזומן, ממשאביה הכספיים של טליט.

עסקת הרכישה כוללת את צוותי ההנדסה והתמיכה של ILST, שישולבו ביחידת השירות m2mAIR של טליט ויאפשרו לה להרחיב את גישת "הכל תחת קורת גג אחת" ובמקביל למנף את ההיצע הרחב של ILST לפיתוח שירותי ערך מוסף. טליט הקימה את היחידה העסקית m2mAIR ב-2012 על מנת להרחיב את ההיצע שלה לשירותי ערך מוסף, לרבות קישוריות.

רכישה זו מצטרפת לארבע רכישות שביצעה טליט בשלוש השנים האחרונות: במרץ 2011 רכשה טליט את פעילות חטיבת ה-m2m של מוטורולה ישראל בכ-23 מיליון דולר ומיזגה את פעילותה, תוך חיזוק משמעותי של מעמדה בתחום בעולם; ביולי 2011 רכשה את GlobalConnect , אשר הוסיפה יכולות בתחום קישוריות הסלולר ואשר היוותה את אבן היסוד בבניית ה- MVNO הגלובלי של טליט לתחום ה- DATA; בינואר 2012 רכשה את חברת Navman Wireless , יצרנית מובילה של מודולי GPS, דבר אשר תרם משמעותית ליכולות המיקום וקו המוצרים של החברה של החברה. בדצמבר 2012 נרכשה חברת CrossBridge , אשר השלימה את פריסת ה-MVNO של החברה לשוק האמריקאי והקנדי. שלושת הרכישות הללו יחדיו מוערכות בלמעלה מ-10 מיליון דולר.

חברת ILS האמריקאית הינה ספקית מובילה של פלטפורמת ענן מוכנה לשימוש מהמדף, המחברת מערכות מחשוב ארגוניות להתקנים הפועלים בתקשורת מכונה למכונה (m2m) לבין מכשירים שהשימוש בהם קריטי לעסקים. הפתרונות של ILST קלים לפריסה, מגיעים לכל ההתקנים המחוברים בתקשורת m2m ומקשרים בין נכסים, ללא צורך בתכנות או פיתוח מורכבים. חברת ILST מספקת פתרונות קריטיים לשירותים עסקיים, לרבות גישה וניטור מאובטחים מרחוק ואינטגרציה של יישומים ארגוניים המספקים ללקוחות זמן מהיר יותר לפריסה ולמימוש הערך העסקי הודות לשימוש במודל של "פלטפורמה כשירות" (PaaS). החברה מספקת את נהלי ותקני האבטחה הטובים מסוגם המאפשרים ללקוחות לנהל בקלות את הנתונים הקריטיים וכן לעמוד בתנאי הרגולציה.

עוזי כץ, מנכ"ל טליט, אמר: "הרכישה של ILST מעניקה לטליט גישה לשירותי ערך מוסף וללקוחות נוספים ובכך מגדילה את אחיזתנו בשרשרת הערך של ה-m2m. היא חושפת אותנו להזדמנויות חדשות להרחבת היצע השירותים שלנו ללקוחות m2m קטנים ובינוניים ברחבי העולם, מחזקת את היתרון שלנו בשוק ותומכת באסטרטגיית ההכנסות החוזרות של טליט. אנו רואים סינרגיה משמעותית בין היצע ה- wireless והקישוריות של שתי החברות ושמחים על ההזדמנות שרכישה זו מעניקה לנו להמשיך ולחזק את נוכחותנו בשוק ה-m2m".

טליט תקשורת (Telit Communications PLC) הינה חברה בינלאומית מובילה בפיתוח וייצור מודולי תקשורת אלחוטיים בין מכשירים (machine-to-machine – m2m) למגוון יישומים. באמצעות 30 משרדי מכירות וערוצי הפצה, טליט מכסה יותר מ-80 מדינות ותומכת ב-5,000 לקוחות לערך. עם נתח שוק של כ-31 אחוז, טליט היא הספקית הגדולה בעולם של מודולי m2m ואחת החברות היחידות בתעשייה המחזיקה בבעלות מלאה על הטכנולוגיות שבבסיס מוצריה. החברה מתגאה בטכנולוגיה שפותחה בה ובמומחיותה במחקר ופיתוח.
טליט נסחרת ב-AIM תחת הסימול TCM ומאפשרת תקשורת מכונה למכונה (m2m) ברחבי העולם עם טכנולוגיית מודולים אלחוטיים שאותם ניתן לשפר בשירותי מיקור חוץ או ערך מוסף לרבות קישוריות. כבר 12 שנים שטליט מקדישה את כל מאמציה לתקשורת m2m וממשיכה לפתח את מנהיגותה הטכנולוגית משישה מרכזי מו"פ הפרוסים בעולם. טליט מציעה קו רחב של מודולים סלולריים איכותיים לטווח קצר ומודולי GNSS הזמינים ביותר מ-80 מדינות. טליט מקפידה לספק לעסקים מוצרים סקלביליים הניתנים לשימוש במשפחות, טכנולוגיות ודורות שונים על מנת לשמור על עלויות נמוכות ולהגן על השקעת הלקוחות בתכנון. למידע נוסף על טליט, בקרו ב-ww.telit.com