רהול סוד, מנכ"ל Microsoft Ventures, הכריז בכנס DLD על השקעה בחברת הסטארט-אפ SkyGiraffe, המספקת פלטפורמה רבת עוצמה לקישור מאובטח של מכשירים ניידים למערכות המידע הארגוניותrahul sood
זו היא ההשקעה הראשונה של Microsoft Ventures מאז הקמתה לפני מספר חודשים – והיא ניתנת לחברת סטארט-אפ בוגרת המחזור השני של האקסלרטור בישראל. הקמת Microsoft Venture נועדה לרכז את כל פעילויותיה של מיקרוסופט בקרב סטארט-אפים תחת גוף אחד שלסייע ליזמים להפוך רעיונות מבריקים לחברות מצליחות.

ההשקעה תאפשר ל-SkyGiraffe להמשיך לפתח את חזונה שמאפשר לארגונים לספק לעובדיהם בשטח אפליקציות ניידות ברמה ארגונית – ללא צורך בכתיבת קוד, עם ביצוע קל ומהיר של התאמות ורמות אבטחה גבוהות. הצורך בפתרון נולד על רקע התעצמות השימוש בטבלטים ובסמארטפונים והצורך האסטרטגי של ארגונים להטמיע אפליקציות מובייל ניידות שהפכו לעדיפות עליונה. גישה מאובטחת למידע עדכני ודינאמי כמו מכירות, פיננסים, ומידע תפעולי הפך לאתגר קריטי של מנהלי IT שהם חותרים לפתרונו. SkyGiraffe פותרת את הבעיה באמצעות פלטפורמה ניידת רבת עוצמה שניתנת להתאמה מהירה וליישום בכל רחבי הארגון.

בועז הכט, מנכ"ל ומייסד שותף SkyGiraffe: "אנו מספקים לארגונים את הכלים שמאפשרים להם להיות במיטבם בכל מקום ובכל זמן – ובאופן יוצא דופן בפשטותו. אנו נלהבים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הצוות של Microsoft Ventures כדי להביא את השירותים שלנו ללקוחות בכל רחבי העולם".

הסטארט-אפ SkyGiraffe החל את שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט בתוכנית BizSpark ובשלב הבא התקבלו היזמים לאקסלרטור של Microsoft Ventures בישראל, הפועל במרכז המו"פ בהרצליה. עם תום המחזור החלה החברה לעבוד עם ארגונים נבחרים ברחבי העולם.

אמיר פנחס, מנהל Microsoft Venture Fund אירופה,: "ההשקעה ב-SkyGiraffe ממחישה את המעטפת האסטרטגית שאנחנו מציעים ליזמים: החל מהשתתפות בתוכנית BizSpark ובאקסלרטור, עם חשיפה לידע של למעלה מ-100 מנטורים ממובילי התעשייה, דרך קישור ללקוחות ארגוניים וכלה בהשקעה ראשונית שמסייעת להמשך הפעילות. אני סבור שזו הנוסחה הנכונה שתהפוך חברות סטארט-אפ לחברות מצליחות בשוק העולמי. אנו גאים על כך שחברה בוגרת האקסלרטור בישראל נבחרה להיות הראשונה בעולם שבה השקיעה Microsoft Ventures מאז הקמתה. הצוות הישראלי שהשתלב בהנהלת Microsoft Ventures ימשיך לספק ליווי צמוד ליזמים ישראליים בכל התהליכים הללו - ואנו קוראים ליזמים בעלי רעיונות ייחודיים להגיש מועמדות למחזור 4 של האקסלרטור".


חברת SkyGiraffe נמצאת עתה בשלב בטא סגורה בארגונים בינלאומיים. החברה מספקת פלטפורמה אינטגראלית כדי להרחיב באופן יעיל את השימוש בנתונים הארגוניים להנעת העובדים ולהגדלת הפריון. SkyGiraffe היא חברה פרטית שנוסדה בפברואר 2012 על ידי שני מייסדים: בועז הכט, מנכ"ל החברה ואיתי בראון, סגן נשיא למחקר ופיתוח. החברה גייסה הון מ-Microsoft Ventures, 500 Startups ומשקיעים פרטיים.

למידע נוסף ולהרשמה לבטא: www.skygiraffe.com


Microsoft Ventures הוקמה בחודש יוני 2013 במטרה לחזק את מחויבותה של מיקרוסופט לקהילת הסטאר-אפים הגלובאלית, לעודד חדשנות – כל זאת באמצעות גוף אחד שמרכז וממקד את כל מאמציה בתחום זה. Microsoft Ventures היא יוזמה גלובאלית שמסייעת לסטארט-אפים להקים ולבנות חברות מצליחות. היא מורכבת ממספר רבדים:

תוכנית העשרה והנחלת ידע קהילתית - שמספקת ליזמים גישה נוחה לטכנולוגיה ולמשאבים שונים לצורך בדיקת רעיונות
תוכנית אקסלרטורים – מספקת לסטארט-אפים גישה למנטורים ולמומחים טכניים לצורך הפיכת רעיונות למוצרים ופתרונות
תוכנית מימון – קרן חדשה שמציעה השקעות seed לסטארט-אפים שהצליחו להציג הצלחות עסקיות בשלב מוקדם. ההשקעות מבוצעות בשילוב עם קרנות הון סיכון.
אחת מנקודות החוזק הבולטות של מיקרוסופט היא השותפות שלנו עם לקוחות ארגוניים. Microsoft Ventures מספקת לסטארט-אפים נגישות חסרת תקדים ללקוחות ולשווקים.

הפעילות של מיקרוסופט בישראל בזירת הסטארט-אפים, הידע והניסיון שנצברו תרמו להקמת Microsoft Ventures וישראלים הם בין מובילי גוף גלובאלי זה: צחי וייספלד, חבר הנהלת Microsoft Ventures , מנהל אירופה ומנהל רשת האקסלרטורים העולמית, חנן לביא מנהל האקסלרטור בישראל ואמיר פנחס, מנהל Microsoft Venture Fund אירופה,.

למידע נוסף: www.microsoftventures.com