נוקיה הציגה מכשיר חדש שמיועד לאנשים שלא זהירים עם הטלפון הנייד שלהם - הדגם החדש, Nokia 3720 Classic Nokia 3720 Classic עומד בתקן IP-54 ותוכנן להיות עמיד בפני מים, אבק ומכות. בעקבות המכשירים הקשיחים של נוקיה בעבר, גם הדגם החדש עשוי מחומרים קשיחים ואטום לחלוטין על מנת להגן על האלקטרוניקה הפנימית של המכשיר. המכשיר החדש צפוי להימכר באירופה במחיר של 125 יורו, לפני מסים וסבסוד והפצתו צפויה להתחיל במהלך הקיץ."גם אם משתמשים במכשיר בחוף הים או באתר בניה מאובק, נוקיה 3720 תוכנן במיוחד לספוג את המים, המכות והנפילות אשר באות עם השימוש", אומר מרקו סואמי, סגן נשיא מכשירים סלולריים בנוקיה, "בזמן שנוקיה 3720 קשה מבחוץ, הוא פונקציונלי לחלוטין מבפנים. המכשיר הוא בחירה טובה בעבור משתמשים הזקוקים למכשיר שיחזיק מעמד לאורך זמן ויספק שימוש אמין בכל סביבה".

לנוקיה 3720 classic עיצוב אטום שמונע כניסת מים ואבק והוא מגיע במגוון צבעים. כיסוי הסוללה, אשר מגן על הסוללה והרכיבים הפנימיים של המכשיר, נעולה עם בורג, מה שמבטיח שימוש בטוח בסביבה רטובה, מאובקת או בוצית.

למכשיר בטריה בעלת אורך חיים ארוך במיוחד ופנס Led. במכשיר יישומים נוספים כמו נוקיה Maps, אשר טעונים בכרטיס microSD בגודל 1 ג'יגה בייט שמגיע עם המכשיר. למכשיר מסך 2.2 אינטש בהיר, המיועד להציג תמונה ברורה גם בתנאי שטח קשים.

עדיין לא ברור ואם ומתי המכשיר ישווק בישראל.