"תחום תשלומי הסלולר בעולם נמצא בנקודת פריצה. אנו רואים בכניסה לעולם ה-NFC הזדמנות ובכוונתנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלה בשנים הקרובות"oz81113 כך אמר עוז גור, מנהל אגף שיווק ומוצרים בפלאפון, בכנס תשלומים בסלולר של קבוצת אנשים ומחשבים.

לדברי גור, תחום התשלומים בסלולר הולך וצובר תאוצה בעולם. לפי חברת המחקר Berg insight, הצפי ב-2017 הוא לכמיליארד מכשירים תומכי nfc וכ- 45 מיליון מסופי nfc פעילים באירופה. גור הוסיף ואמר כי כבר היום קיימים עשרות מיזמים פעילים בתחום ה- NFC ברחבי העולם. "רק בשנת 2013 דיווחה ויזה על גידול של 350% בכמות העסקאות באמצעות הארנק הסלולרי באירופה לעומת השנה שעברה", אמר גור.

עוד הוסיף גור כי "בדומה לתחום הדאטה ושדרוג חוויית הגלישה, פלאפון הייתה הראשונה לזהות את הפוטנציאל בתחום התשלומים הסלולריים. כבר בחודש יולי הכרזנו על השקת הפעילות עם שתי חברות האשראי הגדולות בישראל: לאומי קארד וישראכרט, ולפני כחודשיים השקנו את שירות Fast Pay עם לאומי קארד בטכנולוגיית NFC." לדברי גור "אנו צופים כי בתוך שלוש שנים, יצטרפו לשירות כחצי מיליון מנויים." כבר כיום רשומים לשירות אלפי מצטרפים שנהנים מהטבות מיוחדות מעולם הסלולר ומהנחות ברשתות השונות."

"הכניסה המוקדמת שלנו לשוק, אפשרה לנו למעשה יתרון תחרותי בהכרות עם התחום ובניית בסיס מאגר לקוחות איכותי." אמר גור. "בשלבים הבאים נמשיך לשדרג את חוויית הלקוח וניצור מערכת שמזהה היכן נמצא הלקוח ומה הוא רוכש, על מנת להעניק לו הטבות מבוססות מקום, אפליקציית סנכרון לניהול החשבון, הטבות מועדון מוטמעות ועוד."

"תחום התשלומים הסלולריים טומן בחובו פוטנציאל עסקי והזדמנות לא רק לחברות הסלולר, בהגדלת ושימור מאגר הלקוחות, אלא גם לבתי העסק ונקודות המכירה שייהנו מגידול במכירות ומנאמנות גבוהה יותר של הלקוחות. מרוויחים נוספים מהתפתחות התחום הם מפעילי ומפתחי האפליקציות שיכנסו לזירה חדשה שתיצור הזדמנויות חדשות. אך חשוב לזכור שבסופו של דבר המרוויחים הגדולים הם הצרכנים שייהנו משירות חדשני שיספק להם את ההטבות האטרקטיביות ביותר בדיוק בזמן שהם צריכים אותם וזאת בהתאם למיקום ולהרגלי הקניה שלהם."