נוקיה-סימנס רשתות (Nokia-Siemens) מחזקת את מעמדה בתחום טכנלוגיות רשתות תקשורת סלולריות מהדור הבא, לאחר שסיכמה על רכישת נכסים מחברת Nortel


הרכישה המתוכננת, שהיקפה צפוי לעמוד על 650 מיליון דולר, צפוי לחזק את מעמדה של חברת Nokia-Siemens בתחום LTE - Long Term Evolution. הרכישה של פעילות ה-CDMA הריווחית של Nortel יחזק את מעמדה של נוקיה סימנס בצפון אמריקה ויהפוך את החברה לספק משמעותי של תשתיות תקשורת באזור.

לדברי מנכ"ל נוקיה-סימנס רשתות, סיימון ברספורד-ווילי: "ההסכם מספק הזדמנות אסטרטגית משמעותית לנוקיה-סימנס רשתות לחזק את מעמדה בשני שווקים משמעותיים: צפון אמריקה ו-LTE במחיר הגיוני מאוד מבחינה כלכלית. בנוסף ההסכם משדר יציבות ללקוחות הקיימים של נורטל בצפון אמריקה ומאפשר לעובדי נורטל לעבור לעתיד של יציבות בחברה שמובילה את השוק".

 לקוחות קיימים של נורטל בצפון אמריקה ברכו על ההסכם החדש. מחברת Verizon נמסר כי הם רואים בהסכם חדשות טובות בעבור כל תעשיית הסלולר העולמית, אשר מאחד בין שני ספקים של החברה. מחברת Bell Mobility נמסר שהחברה מברכת על המהלך, אשר יאפשר להמשיך לפתח את הרשת הטכנולוגית של נורטל המותקנת בתשתיות החברה ברחבי קנדה. מחברת Sprint Nextel נמסר כי החדשות מפחיתות את חוסר הודאות לגבי עתידן של רשתות ה-CDMA ו-EVDO.

אם יתממש הסכם הרכישה יעברו 2500 עובדי נורטל, בקנדה, בארצות הברית, מקסיקו וסין, יעברו לעבוד בחברת נוקיה-סימנס. יותר מ-400 מעובדים אלה מתמחים במחקר ופיתוח בתחומי LTE וישפרו את מעמדה של נוקיה-סימנס בתחום זה ויאפשרו לה להציג פיתוחים טכנולוגיים חדשים ומתקדמים, ופיתוח הרשת אשר מותקנת כבר בחברת NTT Docomo ביפן.

סוכנות האשראי הקנדית ליצוא תלווה לנוקיה-סימנס 300 מיליון דולר לצורך ביצוע העסקה. ההסכם דורש אישור של בית המשפט האמריקני לפשיטות רגל ובית המשפט הגבוה לצדק בקנדה. דיונים בבתי המשפט לגבי העסקה יתקיימו לפני 29 ביוני, כאשר סיום העסקה צפוי עד סוף חודש יולי.