חברת פאוור תקשורת משיקה בישראל את פתרון אבטחת המידע ומניעת זליגת מידע של חברת קספרסקי עבור טלפונים חכמים (Smartphones). מדובר במערכת הגנה ייעודית ראשונה מסוגה על מכשירי הטלפון החכם מפני מגוון איומי הנוזקה הקיימים כיום וכן למנוע מקרים של זליגת מידע אישי במקרה של איבוד או גניבת המכשיר. פאוור תקשורת מייצגת בישראל את חברת קספרסקי.


המערכת החדשה, Kaspersky Mobile Security 8.0, נחשבת כיום למתקדמת והמגוונת ביותר בשוק ומספקת רמת הגנה ללא מתחרים מפני איומים שונים הקיימים כיום בשוק.


נעם פרוימוביץ'. מנכ"ל פאוור תקשורת, מסר כי "אין ספק כי גורמי הפשע המקוון, שכידוע מעוניינים לגרוף רווחים כספיים, סימנו את מכשירי הסמאטרפונים כיעד המרכזי שלהם לשנים הקרובות. מגמה זו מציבה אתגר לחברות אבטחת המידע אשר קספרסקי נחשבת כיום לחלוצה עולמית בתחום עם פתרונות ייחודים המעניקים בטחון נגד חדירות לא מורשות ומניעת אפשרות לזליגת מידע רגיש. לכן, כפי שכיום לא עולה על הדעת שלא להתקין אנטי-וירוס במחשב ה - PC, כך גם חיוני ליישם תפיסה זו בסמאטרפונים לאור העובדה כי מדובר כיום במחשב לכל דבר."
פרוימוביץ' הדגיש כי אחת הבעיות הנפוצות ביותר הקשורות למכשירי סלולר הוא איבוד או גניבת המכשיר - במיוחד במקומות הומי אדם כגון נמלי תעופה ותחנות רכבת. "כ - 30 אחוז מסך ממכשירי הסלולר אובדים או נגנבים ולכך יש מענה ישיר בפתרון שאנו מציגים. לדוגמא, מודול ה - SMS-Find מאפשר לבעל המכשיר לאתר במדויק את מיקום המכשיר במידה והוא נגנב או אבד. במקרה כזה, ניתן לשלוח הודעת SMS עם סיסמת המכשיר ומייד המשתמש מקבל במחשב קישור ל - Google Maps המצביע במדויק על מיקום המכשיר. כמו כן, באמצעות התקן מיוחד המותקן על המכשיר, יכול המשתמש לחסום או למחוק מרחוק כל גישה למידע באמצעות שליחת סיסמא ב - SMS למספר הטלפון שלו."


גם במקרה של גניבת כרטיס ה - SIM של המכשיר, המערכת שולחת לבעל המכשיר הודעה ומעדכנת אותו במספר טלפון חדש. מודול זה מאפשר למעשה להבטיח כי המידע יימחק או ייחסם בכל תרחיש אפשרי. יתרה מכך, באמצעות המספר החדש יכולים רשויות החוק לאתר את המכשיר ולהשיבו לבעליו החוקיים.


המערכת מציעה גם מערכת פיקוח הורים (paretnal control) המאפשרת להורים להגביל משלוח וקבלת הודעות של מכשיר ילדיהם ולפקח על תכני גלישה במכשיר. כמו כן, ניתן גם לאתר את מיקום הילד באמצעות שליחת הודעת SMS וקבלת מידע על מיקומו.קיימות גם יכולות שונות המגנות מפני קבלת דואר זבל (ספאם) באמצעות מסנן אשר יכול לחסום קבלת הודעות טורדניות או פרסומות מסחריות. כפי שמוכר ממערכות האנטי-וירוס על גבי מחשב ה - PC, המשתמש יכול להגדיר רשימות "שחורות", החוסמות קבלה של הודעות מנמענים אלה ורשימות "לבנות", המאפשרות קבלה חופשית של הודעות מנמענים אלה.


כלי נוסף במערכת של קספרסקי היא סריקה אוטומטית או לפי דרישה של ההודעות הנכנסות ומניעה חדירה של וירוסים או נוזקות אחרות . ניתן גם לעדכן את הטלפון החכם באמצעות סיכרון עם מערכת ההגנה המותקנת על גבי מחשב ה - PC ולהבטיח כי המכשיר יהיה מעודכן כל הזמן באיומים חדשים.


הפתרון מותאם למערכות ההפעלה סימביאן OS ו - Windows Mobile. את הפתרון ניתן לרכוש דרך משווקי קספרסקי המורשים. מחיר: 120 שקל כולל מע"מ.