יוניסל תקשורת חתמה עם חברת  Smobile האמריקאית על הסכם להפצה בלעדית בישראל של פתרונות אבטחת המידע שלה. החברה תתחיל לשווק בשוק המקומי בחודשים הקרובים פתרונות אבטחת מידע ואנטי וירוס

הפתרונות מונעים חדירת תוכנות זדוניות המאפשרות לצד שלישי, בין היתר, להאזין לשיחות סלולריות ולנטר מסרי SMS  או מיילים וכן לגנוב את פרטי הכניסה לחשבון הבנק של בעל הטלפון.

חברת Smobile היא חברה אמריקאית המייצרת תוכנות אנטי וירוס למכשירים ניידים בלבד. החברה מתמחה בשירותים  למכשירים סלולריים ומוצריה נבחרו על ידי BT הבריטית, צבא ארה"ב, וגופי הביון האמריקאי - Defense Intelligence Agency ו - US Cyber Crimes Center כפתרונות אבטחת המידע לסלולר עבור לקוחותיהם. Smobile מצויה כיום בשלבי מו"מ מתקדמים מול מספר מפעילים סלולרים גדולים בעולם ובארה"ב, ופתרונות אבטחת המידע מתוצרתה יכללו כחלק מרשימת האפליקציות המוצעות ע"י נוקיה העולמית להורדה בתשלום במכשירי המולטימדיה החדשים מסדרת ה- N-series .רן בלומנפלד, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת יוניסל, מעריך כי לנוכח הגידול הצפוי בשוק הסמארטפונים בישראל, בתוך כ- 3 שנים ימכרו ע"י יוניסל כ 200,000 מוצרים ופתרונות שונים בתחום אבטחת המידע פרי פיתוחה של Smobile. מוצרי החברה יוצעו הן לארגונים המעוניינים להגן על המידע הקיים במכשירי הטלפון המסופקים לעובדיהם והן לצרכנים פרטיים.

בשלב ראשון תציע יוניסל לשוק הישראלי שלושה מוצרים שונים של Smobile, כאשר כל מוצר מעניק רמות הגנה וגיבוי שונים, כך שהצרכן יכול לרכוש לעצמו את המוצר המתאים ביותר לצרכיו. התוכנות מותאמות למערכות הפעלה השולטות בשוק הסמארטפונים, סימביאן, Windows Mobile, RIM (בלקברי), אנדרואיד ובקרוב גם ל-iPhone של אפל.

מוצרי החברה שיושקו בישראל בשלב הראשון כוללים את הפתרונות הבאים:

Smobile anti-theft and identity protection
מוצר זה הוא המוצר הבסיסי ביותר ומטרתו לתת הגנת אנטי וירוס וכן גיבוי ושמירה של חומרים אישיים וסודיים במקרה של גניבה או אובדן של הטלפון.
תוכנת האנטי וירוס מגנה על הטלפון מפני תוכנות זדוניות ומאפשרת סריקה של הטלפון לצורך גילוי וירוסים. המוצר מאפשר גיבוי של כל המידע השמור על מכשיר הטלפון, כך שמרגע שיש חשד שהמכשיר האישי אבד או נגנב, משתמש שהתקין את התוכנה יכול באמצעות ממשק אינטרנטי לנעול את הטלפון, לגבות ולמחוק את המידע שקיים בו וכן לאתר את מיקום הטלפון. יכולות אלו מאפשרות למשתמש להגיב באופן מיידי ולהגן על המידע שלו.

Smobile parental control and monitoring
מערכת זו מאפשרת להורים לעקוב אחרי שיחות טלפון וצ'אטים שמבוצעים על ידי הילד, כמו כן מאפשרת נעילה ומחיקה של תכנים וקבלת התרעות על תכנים מסויימים המגיעים למכשירו של הילד כך שלהורה תהיה אפשרות לדעת האם הילד קיבל או הוריד למכשירו תכנים פוגעניים. נוסף על כך, קיימת האפשרות לאתר את המכשיר ולקבל את מיקומו המדויק. מערכת זו מכילה בתוכה גם את כל היכולות של מערכת ה-anti theaf  .

Smobile security shield  
מוצר זה הוא הרחב ביותר ומספק, מלבד האפשרויות של אנטי וירוס, גיבוי, וכדומה גם יכולות משוכללות המאפשרות סינון שיחות, חסימת הודעות טקסט ומערכת firewall כאשר כל ההגנות ניתנות לעריכה ולהתאמה אישית. 
המוצרים הללו ניתנים לרכישה אישית, כמו גם לרכישה ארגונית, ומסופקים עם ממשקי ניהול ובקרה המאפשרים למחלקת ה- IT בארגון לנהל את מערכות הfirewall   והאנטי וירוס, ובכך להגן על המידע הארגוני הרב הנמצא במכשירי העובדים.


עם היבחרו של אובאמה, חובב הגאדג'טים, לנשיא ארה"ב מנע ממנו ה-FBI את השימוש במכשיר הבלקברי מחשש להאזנות ולגניבת מידע. בסופו של דבר צויד אובאמה במכשיר בלקברי מתקדם, שיחות הטלפון שמבוצעות מהמכשיר יוצפנו באמצעות תוכנה בשם Secure Voice  שפיתחה חברת Genesis Key עבור הסוכנות לביטחון לאומי. התוכנה תאפשר לנשיא לעיין במסמכים בסיווג סודי ביותר באמצעות המכשיר וכן לנהל שיחות עם בני משפחתו. בלומנפלד מוסיף, כי הפתרון שיוניסל תשווק בארץ, אינו מקיף כמו הפתרון שסופק לנשיא אובאמה, אולם, הינו המתקדם ביותר בשוק כיום, ונעשה בו שימוש ע"י רשויות הממשל האמריקאיות המובילות.